מצעד 40 השירים האהובים עליי של אבי טולדנו

feldman89

Well-known member
מקום 10

מה חשוב היום

מתוך: האלבום "סתם בן אדם"- 1974

והנה אחד מהשירים האהובים והמצליחים של אבי כזמר. למרות שאבי נטה לכיוון שירי אהבה ופופ קליט, היו לו גם שירים ארצישראליים בחלק מסוים משיריו. בשנת 1974 ראה אור השיר הזה שכתב את מילותיו- עוזי חיטמן ז"ל ואת הלחן בעצמו יצר אבי. השיר עסק בשכול ובאווירת מלחמת יום הכיפורים שפרצה כמה חודשים לפני. השיר הצליח מיד עם צאתו וכבש את המצעדים והפך לאחד הקאנונים ונכס צאן ברזל. לימים הוא חודש בביצוע יפה מאד על ידי הזמרת הנפלאה ריטה אבל אני עדיין מחובר יותר למקור. שיר ענק, זמר ענק!!!

feldman89

Well-known member
מקום 9

אחרי החגים

מתוך: האלבום "אני רק עובר"- 1984

אבי זכה להערכה מסוימת בשנות שיא ההצלחה. הוא קטף את תואר זמר השנה ברשתות הרדיו מספר פעמים. בשנת 1982 הוא זכה בתואר זמר השנה של גלי צהל תשמ"ב. זמרת השנה באותה שנה היתה עפרה חזה ז"ל. עקב הזכיה השניים הקליטו בהנחיית עורך המצעד השנתי את שיר הנבחרים. זמר השנה בדואט עם זמרת השנה בשיר עם פזמונאי השנה(אהוד מנור). השניים הקליטו את השיר כדואט והוא יצא לרדיו וזכה להצלחה רבה בעיקר בגלי צהל שם כבש את המצעד השבועי בסתיו 1982. עקב ההצלחה, השיר נכלל באלבומו שיצא בשנת 1984 ונקרא אני רק עובר. אני מאד אוהב את השיר וחושב שהוא מהשירים היפים ביותר של אותה שנה(תשמ"ג)

feldman89

Well-known member
מקום 8

קול קורא

מתוך: האלבום : "תרקדי את הלילה"- 1986

נציג נוסף ואחרון מתוך האלבום המוצלח מאד- תרקדי את הלילה. השיר יצא כסינגל לאחר ההצלחה של הסינגלים הקודמים אך פחות הצליח. זאת בלדה בומבסטית מלאה בפאתוס אך באמת מרגשת שעדיין שווה שמיעה. אני באמת ובתמים חושב שאבי זמר גדול ומאד מוצלח וחבל שלא מכירים הרבה שירים שלו- המאזין הישראלי הממוצע

feldman89

Well-known member
מקום 7

כל חיי

מתוך: האלבום "צלע"- 1981

אבי חזר כאמור לארץ בשנת 1980 והחל לעבוד על אלבום חדש. שיר ראשון שיצא מתוך האלבום "צלע" היה השיר כל חיי שכתבה שמרית אור ללחן של אבי. השיר זינק לראש מצעדי הפזמונים של רשת ג' וגלי צהל ואף זכה בתואר שיר השנה בגלי צהל לשנת תש"מ 1980. אני מטורף על השיר הזה לא מעט שנים. מבחינתי זה נכתב עליי

feldman89

Well-known member
מקום 6

ליאורה

שיר נוסף שהוא מאותו אלבום מצוין- צלע. ליאורה היתה אשתו הראשונה של אבי ולימים השניים נפרדו אך נותרו להם ילדים. זה שיר קיטשי אמנם אבל נותר שיר מדהים ומרגש בטירוף. מאד אוהב את השיר |לב| זה הסינגל השני שיצא מתוך האלבום והוא זכה להצלחה אדירה גם בקיץ 1980. האלבום עצמו יצא בתחילת 1981. השיר תועד על גבי קליפ אפילו.

feldman89

Well-known member
מקום 5

איך עף הזמן

מתוך: האלבום "אבי"- 1969

שיר זה הוא השיר הפותח את האלבום השני של אבי- שנקרא על שמו כפשוטו "אבי" בשנת 1969. אני חושב שהמטרה של יוצרי השיר הזה היתה לחשוב שהם בסטודיו לריקודי עם כי זה ניכר בביצוע שהלחן הוא ריקודי ויש שמחת חיים ואנרגיה חיובית בלחן השמח ובשיר- משהו תמים מאד. אהוד מנור כתב את המילים מתוך שמחה אמיתית ונורית הירש התאימה לו לחן אופטימי ואבי נאות לבצע את השירשיצא כסינגל והיה ללהיט ענק בתחילת אותה שנה- 1969. שיר ענק!!!!!

feldman89

Well-known member
מקום 4

זירת חיי

מתוך: האלבום "זירת חיי"- 1976

שיר שכתב את מילותיו לא אחר מאשר איש הבידור דודו טופז!!!! השיר יצא כסינגל במהלך שנת 1976 לקידום צאת אלבומו הנושא את אותו שם. שיר הנושא האלמותי שבעיניי הוא משירי אבי הגדולים ביותר לא הפך ללהיט גדול במצעדים אבל נותר אחד היפים שיש במוסיקה ישראלית. השיר פשוט נפלא בכל מצב שמסתכלים ושומעים.

ady18

Well-known member
עצוב לי זירת חיי תמיד יזכר לי את דודו טופז הוא קשה לי

feldman89

Well-known member
עצוב לי זירת חיי תמיד יזכר לי את דודו טופז הוא קשה לי
אני מבין את זה אבל שירים תפקידם להזכיר לנו בין היתר, מהי עצות וכבדות. אין אפשרות לשמוע רק שיר שגורם לנו לשמוח או להיזכר בתקופה טובה

feldman89

Well-known member
לא נכנס:

מקום 41:

סתם בן אדם

שיר נפלא נפלא שהיה חזק לקראת כניסה לפאתי המצעד ובסוף נותר מחוץ לטופ 40. שיר הנושא המקסים והמיוחד של אלבומו המעט אנדרייטד- סתם בן אדם משנת 1974

feldman89

Well-known member
מקום 3

עם רדת יום

מתוך: פסקול הסרט "מצור"- 1969

שנת 1969 היתה שנה לא פשוטה לכל העם בישראל, למרות הישגים ומוסיקה טובה, המצרים התישו את חיילי צהל ואת כוחות הביטחון בתעלת סואץ. בעקבות המצב, הוקרן הסרט "מצור" ככל הנראה ואחד מהשירים שהוקלטו לפסקול הסרט היה השיר שלפניכם שנקרא "עם רדת יום". השיר יצא לרדיו כסינגל אף והפך לקלאסיקה גדולה מאד לימים. מאד מרגש אותי הביצוע והחיבור בין העיבוד ללחן והמילים- שיר ענק!!! מקום 8 במצעד השנתי תשכ"ט בגל הקל וצעד גם במצעד השנתי שלי גלי צהל. אבי אף זכה באותה שנה בתואר זמר השנה של רשת קול ישראל- הישג נאה וראוי

ady18

Well-known member
מקום 3

עם רדת יום

מתוך: פסקול הסרט "מצור"- 1969

שנת 1969 היתה שנה לא פשוטה לכל העם בישראל, למרות הישגים ומוסיקה טובה, המצרים התישו את חיילי צהל ואת כוחות הביטחון בתעלת סואץ. בעקבות המצב, הוקרן הסרט "מצור" ככל הנראה ואחד מהשירים שהוקלטו לפסקול הסרט היה השיר שלפניכם שנקרא "עם רדת יום". השיר יצא לרדיו כסינגל אף והפך לקלאסיקה גדולה מאד לימים. מאד מרגש אותי הביצוע והחיבור בין העיבוד ללחן והמילים- שיר ענק!!! מקום 8 במצעד השנתי תשכ"ט בגל הקל וצעד גם במצעד השנתי שלי גלי צהל. אבי אף זכה באותה שנה בתואר זמר השנה של רשת קול ישראל- הישג נאה וראוי
לא גרוע אבל לא כובש אותי כמו שאותך במקרה הזה.

feldman89

Well-known member
לא גרוע אבל לא כובש אותי כמו שאותך במקרה הזה.
א. לאבי אין שיר גרוע. לא קיים שיר כזה- אין חיה כזאת
ב. אני מקבל שהשיר לא כבש אותך, כי בסופו של דבר עניין של טעם ודעות שונות

feldman89

Well-known member
מקום 2

אבא אבא

מתוך: תחרות השירוויזיון תשמ"ג 1982

כבר הזכרתי שאבי זמר שנגע בשירי ילדים והנה שיר כזה לפניכם. השיר נכתב על ידי יהורם טהרלב, ללחן של אבי טולדנו שיצר שיר קסום ברמות. השיר בוצע במסגרת תחרות השירוויזיון מספר 4 שהיתה תחרות מתחרה בפסטיבל שירי הילדים משך 4 שנים. השיר זכה מקום 1 או 2 והפך ללהיט ענק ברדיו(מקום 38 במצעד השנתי של רשת ג', מקום 16 במצעד השנתי של גלי צהל). אותי השיר הזה מאד ריגש כפי שהוא. הוא אף ביצע אותו בתכנית "היכל התהילה" בשנת 2011. זמר שאני אוהב שר שיר שאני אוהב- מה צריך יותר מזה?!

feldman89

Well-known member
מקום 1

הביתה סינדרלה

למרות שהאלבום צלע הכיל כמה להיטים, דווקא השיר הזה שיצא לאור כסינגל בוודאות, לא הצליח להפוך ללהיט. השיר הזה הוא סינגל קצת מפוספס למרות שזכה לקליפ יפה מאד בתכנית מיוחדת שערכו בערוץ הראשון בזמנו לאבי(שנות ה- 80) ונקראה "זמר רחוב"- על שם אחד משיריו. הביתה סינדרלה הוא השיר שאותי הכי מרגש וגם עלה אצלי מאד מאז שהכרתי אותו לפני שנתיים בערך. שיר מהמם
וכאן בא לסיומו גם המצעד שלי- כמו כל דבר טוב. תכף ארכז את הטופ 40 בהודעה אחת.

feldman89

Well-known member
|מלאך| המצעד המלא של אבי טולדנו|מלאך|

1. הביתה סינדרלה
2. אבא אבא
3. עם רדת יום
4. זירת חיי
5. איך עף הזמן
6. ליאורה
7. כל חיי
8. קול קורא
9. אחרי החגים