מקווה להצטרף בקרוב...

מקווה להצטרף בקרוב...

שלום לכולם. סופסוף הצלחתי למצוא פורום ל"אפריקאים"... בעלי קיבל הצעת עבודה ביוהנסבורג (כן, כן...), והאמת היא שאנחנו שוקלים בצורה חיובית, למרות שהתגובות מסביב נעות בין פרצוף חמוץ לסיפורי זוועה. יש פה מישהו ממקור ראשון שיכול לספר לי קצת? מהמעט מאוד שהצלחתי לברר, דרא"פ שונה מרוב מדינות אפריקה במובן הזה שהיא מערבית מאוד (ללבנים שבה) ולא חסר כלום מבחינת מוצרי מזון, רפואה, חוגים וכו'.מצד שני... (ותמיד יש כזה) גם השכר המוצע לו שם הוא לא כזה שמאפשר חסכון שמסדר אותנו ואת הדורות הבאים... אני מתארת לעצמי שנעלה ברמת החיים אבל לא באופן דרסטי כי גם אנחנו חיים טוב יחסית (חיים ב"וילה" במקום טוב, אני עובדת באופן חלקי מאוד, אבל מצד שני לא מצליחים לחסוך כלום ולא חיים בצורה פזרנית בכלל). אשמח לשמוע מכם טענות של בעד ונגד. אני די משתגעת בין המחשבה ש"בא לי קצת לראות איך זה לחיות במקום אחר" ובין "מה לעזאזל איבדתי ביוהנסבורג?". עזרתכם הנפשית תתקבל בברכה! יומבה יומבה (איצ'יצ'י במבה - למי שזקן מספיק...)

לילית462

New member
זה גם טוב, וגם רע....

זה טוב, כי ג'וברג ודרם אפריקה בכלל, לא מפגרת כמו שאר אפריקה, זאת לא מדינת עולם שלישי, ולא מדינה מתפתחת. אלא זאת מדינה מערבית (שהולכת אחורה ובקרוב תהיה שוב מדינת עולם שלישי). זה רע - כי זה לא ממש אפריקה, אין את התום, הפשטות הקסם. ויש את כל תחלואות המערב - פשע, פשע, פשע. ועדין, זאת חוויה מיוחדת מאוד. מקווה שהגולשים הדרופ אפריקאים שלנו יוסיפו עוד אינפורמציה, ומציעה לך לשאול שאלות יותר ספציפיות

לדרום אפריקאים

יש פה כאלה? בלי להלחיץ, אני משוועת לאינפורמציה ואודה לכל מי שיכול לעזור!

אלון 58

New member
שלום למנהלת כאן וערב טוב!

גליתי במקרה את הפורום הזה,לא שיש לי ממש נגיעה לזה,פרט לשני בקורים בחיי "הקצרים" ביבשת זו,שאם זה רלבנטי,אשמח לשתף את הגולשים/ות כאן ברשמים. 1.דצמבר 1989/ינואר 1990 הייתי בטיול של כ-3 שבועות בדרום-אפריקה; 2.אפריל/מאי 2007 השתתפתי בטיול בתוניסיה. ועל סעיף 2 רציתי לשאול:האם צפון-אפריקה רלבנטית לפורום זה? מקוה בהקדם לשמוע מענה לכאן או לכאן. *אלון*

לילית462

New member
בפעם האחרונה שבדקתי צפון אפריקה היתה עדיין

מחוברת לשאר אפריקה, ולכן שייכת בהחלט לפורום שלנו. ברוך הבא, נשמח עם תספר על הטיולים שלך ואף תצרף תמונות

אלון 58

New member
בהחלט,תודה-רבה...,

ואני מתכוון כאן לתוניסיה,אמנם איני יליד המקום,אבל הצטרפתי לטיול שם,ששם דגש גם על הקהילה היהודית שם. בהקדם אשוב ואציג את מה שיש לי משם. תמונות ישנות סרוקות מדרום-אפריקה,אפשר גם בעתיד?

BellA עלמה

New member
אני גרתי שם

משנת 75 בערך 0שהעעתי בת שנתיים) עד שנת 95 (גיל22) אנסה לעזור בלי נדר

../images/Emo4.gifאשמח לכל בדל מידע

אני מתעדת לעבור ליוהנסבורג. כל מידע יתקבל בברכה רבה מאוד! בעיקר מוטרדת מהמצב של הביטחון האישי, זה הדבר כמעט היחידי ב cons אבל זה 'חתכת דבר... יכולה להאיר עיניי?

BellA עלמה

New member
וואי זה ענק

אני אכתובקצת עכשיו ממה שעולה לי כרגע ואחרכך אמשיך רק תדעי שזה די טריגר זה חלק מה דברים שאני לא מרבה לדבר עלהם בקטנה יוהנסבורג זה מקום מקסים מבחינת מזג האוויר מבחינת קניונים malls וכאלה הרבה יותר גדולים ממה שיש פה ומפוארים מבחינת ביטחון אישי זה בעייתי צריך לדעת כמה כללים בסיסים 5כמו 1 אין להסתובב ברחובות בלילה (במיוחד לא בחורות) ישנן אופציה של להסתובב בקניונים שזה הרבה יותר בטוח (אבל גם כאן בארץ לא בטוחה שהייתי הולכת להסתובב בדיזינגהוף ת'א ב1 בלילה לבד) 2תכשיתים יקרים עדיף להשאיר בבית תשימי שעון פשוט וזול - תשתדלי לא "לנקר עיניים" 3 ישנן מקומות מגורים שהם יעני סגורים עם הבטחה נפרדת תבררי (למשל בזמנו Glenhasel היא שכונה סגורה ויחסית יותר יהודית 4 נהיגה -בלילה עדיף עם חלונות סגורים 5כל בית (לפחות כך זה היה בזמני) יש הבטחה פרטית עם לחצני מצוקה וכלבי שמירה (עדיף דוברמנים או רועים גרמנים) כל זה ממש על קצה המזלג קצת קשה לי לפרט אבל אם תשאלי שאלות ספציפיות אשתדל (בלי נדר) לענות

dubid

New member
יוהנסבורג

כשחושבים על ישראל מבחוץ חושבים ישר על פיגועים אוטובסים מתפוצצים ומלחמות ועדיין יש חיים וטובים אפילו,כנ"ל יוהנסבורג.בעיר יש כמה כללים של עשה ואל תעשה: היית מסתובבת בתחנה המרכזית בת"א לפנות בוקר? ובכלל כיום כמי שמתגורר ביוהנסבורג השלטון משקיע מאמצים רבים במיגור הפשע ומשאבים שבארץ יכולים רק לחלום עליהם.הפשע קיים ,ונמצא בירידה מתמדת. חוץ מנושא הפשע את תמצאי עיר מקסימה ומדינה יפיפיה אנשים מנומסים רגועים למעשה זו כמו עיר אירופית לכל דבר כאמור למעט איזורים מסויימים.הדעה בארץ היא שלילית וטוב שכך,מנסיוני לאן שמגיעים הישראלים במסות אנו הופכים מהר מאוד ללא רצויים.כרגע יש פה ריכוז של קהילה יהודית חזקה מאוד ומקובלת ואיש איש לנפשו.בתי ספר יהודיים וכל מה שצריך ישראלי בסביבה. את ההבדל והיתרון האמיתי תגלי כשתכנסי לקצב החיים ]פה ותראי שאפשר לחיות גם אחרת ובכיף.

שרוני 78

New member
גם אני

נמצאת במעמד הזה.. היכן את? במידה ועברתם כבר יש לך המלצות מיוחדות? תודה שרוני

למעלה