מקווה שהגעתי לפורום שיכול לעזור לי

motek84

New member
מקווה שהגעתי לפורום שיכול לעזור לי

רציתי לדעת כיד אני מתמכרת מוצר שלי לבעל חנות שרוצה לקנות ממני?
לדוגמא אני מוכרת את המוצר ב 100 שקלים ללקוח רגיל, פרטי,
לפי מה אני מתמכרת את המוצר ללקוח עסקי שלוקח כמובן מספר פריטים?

יש "נוסחא" שכדאי לפיה לתמכר ללקוח עסקי? כלומר כמה אחוזים להוריד מהמחיר הרגיל?

תודה רבה!!

Alexsushi

New member
תמחור מוצרים - הגעת למקום הנכון

את התמחור עליך לעשות לא לפי "אחוז הנחה" שאת נותנת למישהו, במקרה הזה ללקוח העסקי שלך, אלא על פי רווחיות שאת רוצה על המוצר מלקוחות פרטיים ומלקוחות עסקיים להם תמכרי בכמויות גדולות יותר.

מה שעליך לעשות הוא להחליט על מרווחי רווחיות לפי כמה שעולה לך המוצר, כך שתחשבי את עלות המוצר שלך ( על כל היבטיו) ותחליטי על מרווחי רווח ללקוחות פרטיים ועסקיים.

ניקח דוגמא פשוטה: את מוכרת תפוח ב-100 ש"ח - את יודעת מה הרווח שלך עליו. לך עולה "לייצר" תפוח עד שהוא מגיע למדף בחנות - 60 ש"ח שכוללים את כל ההוצאות, משלוח, גידול התפוח, זמן עבודה, הוצאות פרסום ושיווק כדי שיקנו אותו וכד' ואת מוכרת אותו ב-100, אז יש לך רווח של 40 ש"ח במכירה ללקוח פרטי.

תצטרכי להחליט מה אחוז הרווח שאת רוצה במידה ואת מוכרת בכמויות ללקוחות עסקיים לפי כמה שזה עולה לך וכמובן שזה לא יהיה יותר נמוך מהעלות שלך.

ללקוחות עסקיים אפילו תוכלי לבנות חבילות משתלמות - לדוגמא 10 פריטים ב-X וככה גם להנות מרוויחיות וגם מתזרים גבוה.

חשוב שתקחי בחשבון עבודה עם לקוחות עסקיים - נושא של גבייה לדוגמא ( ראי פוסט חשוב בנושא בעמוד הראשי..)

שתהיה שנה מוצלחת ומלאה עסקים טובים!
הנה ברכה שהכנו לחג שמתאימה לעסקים!

yossigrs

New member
זה לא תמיד נכון לתמחר עפ"י רווחיות

מניסיוני, אני יודע שיש הרבה אלמנטים העומדים בפני בעל עסק בכדי לתמחר את המוצר או השירות שהוא נותן
דבר אחד בטוח, ואת זה למדתי מ"אדם טל" ומהפרופיסור "דן אריאלי", הוא שבהחלט שיש כאן הרבה הרבה פסיכולוגיה
שאם יודעים להבינה לעומק, הכדור יהיה בחצי המגרש שלנו . . .
ולמי שזה מעניין אותו, יש ספר ששפך לי המון אור על כל העולם הזה של "תמחור מוצרים"
הנה קישור : http://go.scrm.co/aff_c?offer_id=13&aff_id=21&source=organicYoutube
| הספר נקרא "מדריך התמחור המלא" והוא שווה כל שקל - מומלץ
&nbsp

רווח מקובל בקמעונאות

הוא בין 30 ל50 אחוז ממחיר המכירה.
ז"א מוצר שנמכר ב100 ש" גולל מע"מ לצרכן הסופי
ניקנה על ידי הקמעונאי בכ50 עד 70 ש"ח כולל מע"מ .

בהצלחה

למעלה