מקלט חיות !!!!! התנדבות מדהימה

shaishoo

New member
מקלט חיות !!!!! התנדבות מדהימה

שלום לכל אותם תרמילאים לעתיד או תרמילאי עבר שמחדשים את הכיף.. אני רוצה לספר לכם על מקום מדהים, המקום נקרא VILLA TUNARI (ויה טונרי) והוא נמצא במחוז CHAPARA (צ´פארה) ליד COCHABAMBA (קוצ´אבמבה) בבוליביה !!, זהו מקלט התנדבותי ללא מטרת רווח שכל מטרתו הוא שיקום ועזרה לחיות. זמן מינימאלי להתנדבות הוא שבועיים וצריך לתת פיקדון של 100 בוליביאן שזה נשמע הרבה אבל זה סה"כ בערך 14$ !! שגם אותו מקבלים חזרה אם נשארים את כל השבועיים , ובמידה ולא הכסף הולך לחיות. ישנם מספר קבוצות של חיות : 1. ציפורים: ציפורי לילה,ציפורי טרף, ציפורי נוי ותוכים (וטוכנים). שברגע שהם בריאים הם כמובן משוחררים !! 2. קופים: סנאי,SPIDER,קפוצינו,LION ועוד כמה סוגים מוזרים. שברגע שהם משוקמים והתעקלמו לטבע שוב הם משוחררים 3. חתולים: אוסולוט, חתולי-פמפס, יגואר ופומות. הפארק כרגע מתכונן לעבור למיקום חדש בעוד כשנה.. עזרה במעבר תיזקק ביד רחבה. בניית כלובים, העברת חיות וכד וכמובן עזרה שוטפת בעבודה עם החיות. חוויה מדהימה.. אני אישית ביליתי 3 חודש עם פומה במעמקי הגונגל אני הפומה והמטפלת הנוספת.. חוויה בילתי נשכחת.. מומלץ בחום מקווה שגם אתם תשתתפו בחוויה תומר נ.ב. חלק נוסף מהחוויה הם האנשים.. אנשים מדהימים ודרך נהדרת להכיר אנשים מאירופה לטיולים עתידיים או בכלל ללמוד על התרבויות שלהם כמו תרבות השתייה האירית או תרבות ה... השוודית :) נ.ב. 2 אם אתם מתכוונים ללכת לשם תשלחו לי הודעה ואני אעדכן אותכם בעוד פרטים , כמו כן יש אגודה ישראלית שעוזרת לפארק שמורכבת ממתנדבים לשעבר

syair

New member
נשמע מקום מעניין

תודה רבה על כך שסיפרת לנו על מקום זה, נשמע באמת מעניין. לפני כחודש וחצי חזרתי מטיול בקניה ואוגנדה, ולצפות בחיות זה עסק מאד יקר, ואפילו אסור להתקרב אליהם יתר על המידה. וכאן אפילו ניתן ממש להתקרב לחיות, יש לי רק שאלה אחת, והיא האם מקבלים מגורים ואוכל בחינם באותו מקלט לחיות? אם לא מה התשלום עבור הלינה, והאוכל?

shaishoo

New member
תנאים

שלום הייתי שמח לאמר לך שהמגורים במקום וכנ"ל האוכל חינם ,אך לצערי זה לא כך, אבל לא נשכך שמדובר בבוליביה, לי אישית יצא מחייה ממוצע למשך חודש מקסימום 150$ שזה זול בטירוף גם יחסית לבוליביה, ואני לא מדבר על התכלבות, זה כולל כל ערב בפאב עם חבורת אירים/סקוטים/בריטים/גרמנים שלא זזה משם לפני הבירה ה10 או במקרה שלי 2 בקבוקי יין. בגדול מחייה עולה כ-15 בוליביאן ללילה (בערך 7 בוליבייאן זה דולר) ויש כמעט כל ערב ארוחה באכסניית מתנדבים שמבשל מתנדב וכל הכסף הכנסות למען החיות או אחד המקומיים שככה הוא מתפרנס (ישנם שם כ-3 בוליביאנים שנמצאים שם כ 6 שנים ואין להם פרנסה..),והארוחות האלו יוצאות גם זולות כי זו לא מסעדה בין 5 ל10 בוליביאן לארוחה.. פעם ראשונה שאכלתי בחיים אוכל שווצרי/סקוטי/הודי ... וכמובן עדי טבח מגולני שהרביץ שם גם ארוחה מכובדת ! שוב מקווה שתקפצו לבקר תומר

lenazi

New member
עוד פרטים

דווקא נשמע ממש מעניין אולי תשלח לי עוד פרטים

shaishoo

New member
פרטים !

שלום אני שמח על ההתעניינות... היית שמח לך\תת לך כמה פרטים שרק תרצה, הבעייה שאני יכול לדבר 24 שעות או יותר .. אז אני צריך שתיתן לי כיוון מה אתה רוצה לדעת ? יש גם את האתר שאולי יעזור לך: http://intiwarayassi.org אבל בגדול המקום נמצא קרוב לכביש הראשי שמחבר את העיר סנטה קרוז לעיר קוצ´אבמבה.. וכל מה שצריך לעשות כדי להתנדב זה להגיע לשם, לחייך (מאוד חשוב) ולשאול : במה אפשר לעזור? ומשם זה כבר יתגלגל.. או כמובן בספרדית "necesito ajuda?" אבל אין מה לדאוג תמיד יש שם אנשים דוברי אנגלית או עיברית ... בכל אופן אם אתה רוצה עוד פרטים אשמח לתת לך אותם פנים מול פנים בטלפון במכתב איך שתרצה... בשירות עם חיוך תומר

lenazi

New member
../images/Emo118.gifעוד שאלות../images/Emo118.gif../images/Emo13.gif

אני בת אגב, רציתי לדעת מה מחיר טיסה איך התנאים ומאיזה גילאים זה?וגם אני לא יודעת ספרדית זאת בעיה?

shaishoo

New member
עוד תשובות

שלום כתבתי לך תגובה יפה ומפורטת.. ואז הכל נמחק.... :( אני אנסה שוב למרות שקצת נשברתי... לגבי מחיר הטיסה: אני אשאיר לך את כל הכיף שבלעשות סקר שוק.. אבל המלצה שלי לטוס עם איבריה החברה של ספרד, יש להם את הכיסויי ארצות הנרחב ביותר בדרום אמריקה. ולמרות ששינוי שני עולה 100$ בניגוד לחברות אחרות שלוקחות על כל שינוי 25-30$ אצלם שינויי ראשון הוא חינם ובנוסף הם גם נותנים לך שינויי יעד... ושוב שינויי יעד ראשון חינם !!!! גילאים: אין הגבלה על גיל ההתנדבות, יש שם נער,יתום,מקומי בשם אלמר שעובד שם כבר הרבה זמן והוא כיום רק בן 14 !!! כמובן שמישהו מתחת ל18 כנראה לא יעשה דברים יותר מידי מסוכנים/מסובכים כמו עבודה עם חתולים שחלקם זה להיות לבד בגונגל עם החתול ..(בעיקר היותר קטנים), אבל שוב כל מי שבא מתקבל בשמחה ובברכה. מזג אויר: מדובר באזור יער טרופי שלידו גם עובר נהר רחב(שיש עליו אפילו ראפטינג אבל ממש לא ממולץ..המון אנשים טבעו שם !!), ככה שיש ימים מאוד לחים ויש גם תקופות גשומותץ לי יצא להיות בשבועיים של גשם חזק שמתחלק לעיתים ואם הוא מפסיק זה לשעה-שעתיים ואז נזכר וחוזר להמטיר. אבל שוב ניתן להסתדר ורוב הזמן דווקא נעים שם !, יש גם יתושים אבל גם לא משהו היסטרי, ומחלות כגון דנגי או מלריה אין שם. וכמו שאמרתי אין בעיה לחיות שם בכיף.. וגם כשהמזג אויר קשה זה זמני, אבל תבדקי באיזה עונה את מגיעה לשם. ספרדית: כמו שאמרתי פעם, תמיד יש שם דוברי אנגלית או עיברית וננה (NENA) האחראית מדברת אנגלית בסיסית. ואין מה לדאוג היתה שם בחורה כ חצי שנה ללא ידע בכלל בספרדית והיא הסתדרה מצויין, וגם ברגע שתגיעי תלמדי כל מה שאת צריכה/רוצה לדעת בספרדית. אני הייתי שם עם ספרדית בסדר אבל רוב הכפר בכלל דיבר שפה אינדיאנית "קאצ´ואה" ככה שלפעמים עברתי לשפת הידיים הבינלאומית !. ושוב..כמו שמישהו אמר "אם יש רצון יש דרך" תומר ואשמח לענות לעוד שאלות אני גם עושה ימי הולדת ובר מצווה... :) הוספתי לך גם תמונה של החברה ככה שתיראי שהרוב אירופאים (+2 ישראלים +2 אמריקאים)

InnerKid

New member
villa unari

אכן מקום מדהים. ביקרתי שם לפני כ-3 שנים. אמנם לא הזדמן לי להתנדב במקום, אבל ביליתי יומיים במקום. זה מקום קטן וקסום בבוליביה. אחת הקופות שם ישבה לי על הברכיים וחיבקה אותי בלי לתת לי לקום בערך חצי שעה ובנוסף עוד כמה קופונים קטנים וחביבים התרוצצו לידי ועלי
זה היה ממש כיף להיות שם ולראות שיש מקומות כמו זה.

למעלה