מקרה של שת"פ חברה פרטית וגוף ממשלתי - תקין או לא?

yalyal2

Member
חברה פרטית וחברת הייטק המפתחת מערכות לוגיסטיות לגופים ממשלתיים זכו יחדיו במכרז של ראשות מוניציפלית. ההיכרות ביניהן הובילה למהלך משותף של קידום מיזם עבור גוף ממשלתי באופן של "הפרה רוצה להניק יותר מאשר העגל רוצה לינוק" - פשוט שכנעו את אותו גוף ממשלתי שזה פרויקט המילניום שיזניק את אותו גוף ממשלתי לפסגת הטכנולוגיה.
הודות למהלך זה זכתה אותה חברה פרטית ביתרון עצום על חברות אחרות באותו התחום כאשר היא מסונכרנת טכנולוגית/לוגיסטית כל העת מול הגוף הממשלתי בזמן שהחברות האחרות לא מצויידות במערכות שפתחה חברת ההייטק השותפה.בשנה הקרובה עומד אותו גוף ממשלתי לפרסם דרישות תקן ארצי שהוכתב ע"י מפתחי המערכת מה שייתן יתרון או אפילו מונופול לאותה חברה פרטית וישאיר את החברות האחרות מאחור.
יש בארץ חוק המונופול וחוק התחרות ואני שואל האם ההתנהלות המתוארת לעיל תקינה. אני הדובר,עלול למצוא עצמי ללא הזמנות וללא עבודה כי אין לי את הכלים לביצוע העבודה בשום תוכנה או אפליקציה הקיימים בשוק.
היחסים בין החברה הפרטית לגוף הממשלתי הם יחסים של חברה מייצרת מוצר וגוף ממשלתי שאמור לאשר אותו,ואלי יש כאן משום ניגוד עניינים?
אוסיף,כי מנכ"ל אותה חברה מקורב לשר רלוונטי בממשלה ונראה כי הבעלים שכר את שירותיו בגלל קירבה זו.

למעלה