מרגרינה ושמנים מזיקים אחרים

sha3478

New member
מרגרינה ושמנים מזיקים אחרים

הי,
האם יש למרגרינה שמות חלופיים? האם יש מצב שאנו אוכלים משהו שמכיל מרגרינה אך לא מודעים לכך מאחר ועל גבי האריזה מופיע מינוח שונה ולא המילה המפורשת "מרגרינה"?
ושאלה אחרת, מה לגבי שמנים לא מומלצים. האם תמיד כשרשום "שמן צמחי מוקשה" זה שמן שלא כדאי לצרוך אותו? למשל, בוופלים וחטיפי שוקולד. האם השמנים שם מזיקים?
ומה לגבי השומן שבשוקולד/חמאת קקאו? הבנתי שזה לא שומן טראנס. האם השומן הזה לא מזיק?

אבי519

New member
יש חובה לציין על האריזה כמה שומן טראנס יש במוצר

אל תקנה אם זה לא כתוב, ואם זה יותר מאחוז אחד, גם אל תקנה.
לקרא לזה "שומן מוקשה" או לתת לומספר E וכ"ד , אלה שיטות להסוות שומן טראנס.
שומן טראנס זה חומר רע ומזיק שעונה לכל ההגדרות של "רעל" שהיה ועדיין קיים בתעשיית המזון , והסתבר באיחור רב שהרבה אנשים חלו ומתו בגללו.
כמו שבזמנו לא חשדו בו בכלל שהוא עלול להזיק, אין לנו מושג כמה עוד חומרים כאלה יש מבין שלל החומרים שמוכנסים למזון היום שעדיין לא יודעים כמה הם מזיקים ובעתיד יתברר שהם מזיקים.
&nbsp
יש בהחלט מרגרינה בלי שומן טראנס, זאת מרגרינה שמיוצרת מתערובת של שומנים צמחיים כמו שמן קוקוס או שמן דקלים וכ"ד שהם חצי מוצקים באופן טיבעי . דווקא יותר בטוח לקנות מרגרינה מאשר מוצר אחר. כי על המרגרינה שמיוצרת משומן אחר ( לא טראנס) יהיה כתוב בדיוק כמה שומן טראנס יש בה או שאין בה. ( שים לב שלא כתוב עליה "מכלה שומן מוקשה". כי אין דבר כזה שומן מוקשה בלי שומן טראנס)
&nbsp

rikola2

New member
יש עוד מישהו שלא מסוגל לאכול חמאה ואוכל מרגרינה כל יום?

אני.
&nbsp
הדור שלנו גדל על מרגרינה כשעוד היתה עשויה משמן סויה.
ולא קרה לנו כלום.

אבי519

New member
התקפי לב מול מרגרינה :

חיברתי את הגרפים כדי שיהיה יותר ברור.
המתאם בין צריכת המרגרינה למספר התקפי הלב הוא מדהים.
לי אין ספק שהשומן טראנס שבמרגרינה הוא זה שגרם למה שנקרא מגפת התקפי הלב של אמצע המאה .
לדעתי זה רעל יותר גרוע מאלכהול מטבק ומסמים.

tamartlv

New member
בגדול לא כל סוגי השומן הם "לא בריאים"

שומן טראנס באמת לא בריא (למדנו את זה... מתי, בכיתה ה'? הילדים שלי למדו את זה בשיעור מדע או טבע, איך שקוראים לזה היום), אבל יש שומנים אחרים שהם דווקא סבבה ואנחנו צריכים לצרוך. מקווה שהכתבה הבאה תעשה לך קצת סדר (זה עדיף מאשר לחפש תשובה בספרים של הילדים שלי או לעבור סוג סוג בויקיפדיה).

למעלה