משהו על תמ"א 38 וקצת גילוי נאות.

אריה גל

New member
משהו על תמ"א 38 וקצת גילוי נאות.

הלא אתם יודעים כי לדעתי הבנייה בכפר סבא טובה כמעט אך ורק לבעלי הקרקעות ולקבלים ולניזונים כך או אחרת מפינכותיהם של אלה ואלה,- לדעתי כל ה"מיתוג" כולו של כפר סבא כעיר ירוקה ועטורת פרסים אין לו סיבה אלא להוות פשוט פירסומת לשפר מכירת הדירות שהמעטים ( אך רבי החשיבות ) מוצאים ברווחה גדולה את פרנסתם מבניינן ומכירתן,- אך בנייה שצריך אכן צריך,- אם הריבוי הטבעי בעיר הוא אחוז אחד לשנה כזו צריכה להיות גם תוספת הדירות,- ותמ"א 38 צריך,- גם מפני שחיזוק בניינים בפני רעידות אדמה הוא חיוני,- וגם מפני שממ"ד בימינו הוא חיוני,- וגם מפני שמעלית,- בייחוד כאשר האוכלוסייה מזדקנת,- היא חיונית. והנה הגילוי הנאות. אנחנו גרים ב"הפרדס". דירה ישנה מהללו המצויות בבניינים בני שתי קומות, ארבעה דיירים לכניסה,- ויש מי שלוטשים עיניים לבצע שם "פינוי בינוי",- אך את מי שבא להציע הרי מטאפורית "השלכנו מכל המדרגות",- ולא רק אני בלבד,- כי רוב המתגוררים שם הקימו לעצמם כל אחד "חלקת אלוהים הקטנה",- חלקם כולל שיפוץ והרחבה מאסיביים של הבית עצמו,- וולא יסכימו לעבור להתגורר במיגדל דירות גם אם יצמידו אקדח לראשם. אך לאשתי יש גם דירה ( שמושכרת ) בבניין המועמד לשיפוץ בתמ"א 38. וזה לדעתי חיובי בענק. מפני שהדייר נותר בדירתו,- ורק מקבל בחינם ממ"ד ומרפסת שמש ומעלית,- ( וחיזוק הבניין פיזית ) וה"תשלום" לקבלן המבצע הינו זכות לבנות לעצמו ( למכירה) ארבע או שש או שמונה דירות נוספות על הגג,- ( כזכור, לבניין נוספים יסודות חדשים המתוכננים גם לתוספת הבנייה ) ותוספת הדיירים לעיר היא בין 30 ל 50 אחוז,- ( לבניין...) ולא, כמו ב"פינוי בינוי", לפחות מאתיים אחוז. ( ב"פרוייקט גורדון", הסמוך לביתי, הפכו 40 דירות ישנות שנהרסו ללמעלה ממאה ועשרים דירות על אותו השטח. ) . ואני מתפרנס מטיפול בקשישים וכך משוטט בכל הסביבה. הנה, לעיניכם, בניין הסמוך לביתו של אחד ממטופליי, ברעננה. אני חושב שמן הראוי שכל תושבי העיר יראו ויגבשו דעה אם "פינוי בינוי", או "תמ"א 38. http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1809586 .

למעלה