משהו קליל

s0uljacker

New member
משהו קליל

רון חשבון שט במורד הנילוס במשך עשרה ימים - 1000 קמ כל יום הוא שט מרחק כפול מהיום שלפני כמה ק"מ עשה ביום התשיעי?

זה אמור להיות קל אבל זה לא יוצא...

זאת סדרה הנדסית. בתור התחלה צריך למצוא את האבר הראשון שלה : Sn=a1*(q^n -1)\q-1 ואז כאשר מציבים מתקבל: 1000=a1*(2^10-1)\2-1 אבל מתקבל ש שa1 שווה למספר לא שלם וארוך... זה לא הגיוני... אתה בטוח שהנתונים נכונים?

ויקי16

New member
נראה לי...אני ממש לא בטוחה ...

ביום התשיעי שט רון כ - 250 ק"מ...

ויקי16

New member
זה לא שטויות!! זה נהייה אצלי

ככה בכל דבר, וזה משגע!!! אני רוצה את עצמי כמו שהייתי פעם בחזרה!!

swirrrly

New member
כמוך כמוני (כאילו)

הלואי שיכולתי לחזור לימי הזוהר של כתה ג´... הייתי מבריקה, אני אומרת לכם. אבא שלי לימד אותי גיאומטריה של המישור! ולפי משרד החינוך מתחילים רק בח´! אבל בכל זאת הייתי היחידה בקורס למתמטיקה מוגברת שקיבלה 100 במבחן מחצית, אז הפי הפי ג´וי ג´וי!

ויקי16

New member
כל הכבוד! גם אני הייתי כמוך,

לא יכולתי להבין פעם איך זה שאנשים מקבלים פחות ממאה במתמטיקה... ועכשיו אני לא מצליחה להבין איך אנשים מקבלים מאה במתמטיקה... למרות שזה גם לא עיניין של ציון... הקיצר, שיהיה לך המון בהצלחה...ושלא תתיאשי כמוני... וכמובן אם את צריכה עזרה, אני תמיד אנסה לעזור ככל שאוכל... יש לך איזה חידה קלה לשים לי?

swirrrly

New member
חידה קלה

חידה קלה תקבלי רק אם תבטיחי לי שגם את תשימי לי.

ויקי16

New member
טוב, אין לי עכשיו חידות בראש, הנה

לך 2 חידות...אני בטוחה שתצליחי בשניה... ** חברי 5 ספרות אי זוגיות כך שהסכום המתקבל יהיה 14. ** בעזרת פעולות החשבון הבסיסיות ובעזרת כל 4 הספרות 1,5,6,7 כל אחת פעם אחת, קבלי את הערך 21 . אני בטוחה שאת פותרת בשניה... תהני

swirrrly

New member
פתרון:

** עושים 7 כפול 5 = 35. 6 פחות 1 = 5. אז את ה-35 שיצא לחלק ל-5 שיצא. ** אין לי מושג איך עושים את הראשון. מצטערת אני פשוט לא הולך לי... אבל השניה באמת היה שניה.

ויקי16

New member
לא הבנתי מה עשית...את צריכה להגיע

ל - 21...נראה לי שדי שכחת את העובדה הזאת... ולגבי הראשון...רמז...תקראי שוב את השאלה, ותחפשי טריק לשוני כלשהו...

swirrrly

New member
טוב, הנה חידה כפי שהובטח:

החליט הקוף לבקר את חברו העיט השוכן במרומי עץ, שגובהו 30 מטר. התחיל הקוף לטפס על העץ בו נמצא העיט, בקצב של 3 מטרים בדקה, אך ידידנו הקוף עצלן הוא ולאחר כל דקה של טיפוס הוא נח 3 דקות, שבהן הוא החליק על העץ 2מטרים בכיוון הקרקע. כמה זמן לקח לקוף להגיע אל העיט?

swirrrly

New member
טוב טייק 2:

הרמז לא עזר לי. לא פתרתי בשנייה. אין לי מושג מכלום.

למעלה