משהו שמאוד מפריע לי

dafgol

New member
משהו שמאוד מפריע לי ../images/Emo108.gif../images/Emo205.gif../images/Emo19.gif

גם עכשיו כשעברתי על הפעילויות לחג השבועות באלונים וגם באופן כללי. ואני מדברת על פינות הליטוף.... הנה דוגמא לפעילות...אימנימל - מסלול אינטראקטיבי עם בע"ח מיוחדים. לי באופן אישי מפריע שיש דבר כזה פינות ליטוף......חיות בכלובים קטנים לא במקומם הטבעי בלי מרחבים להם הם זקוקים....ועוד לוקחים על זה גם כסף... לא יודעת....לי זה קצת מפריע....... מה דעתכם ? או שזו רק אני עם שריטה משונה.....

S r 35

New member
מעצבן ברמות ../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif

דעתי כדעתך וזה באמת מרגיז!!!! ומה שבטוח צער בעלי חיים בטח שלא נמצא כאן. יש מקומות שהמצב בהם פשוט מחליא! למשל - "יער האיילים" ביער אודם ברמת-הגולן. המקום עצמו חביב, אבל יש שם מישהו ש"מפעיל" שני סוסי פוני מסכנים שאמורים לסחוב את כל הילדים שמגיעים לשם - ויש שם הרבה ילדים. ליבי נכמר על הסוסים המסכנים האלה, שלא היה להם רגע מנוחה. והחוצפן הזה עוד עובר בין ההורים ו"משווק" את הפונים שלו למי שלא הספיק ... בעלי ואני יחד עם עוד זוג חברים שהיו איתנו, הערנו לו אבל לא נראה לי שזה הזיז לו. גם "בשלוש המשאלות" יש כמה כלבלבים למכירה שנראו מאוד מאוד מסכנים ואומללים. ו"פינת הליטוף" בגן החיות של קרית מוצקין מוציאה גם היא את החשק לבקר בגן הזה (למרות שבגדול אנחנו מאוד אוהבים אותו). ואם כבר מדברים על גני-חיות, אז בגן החיות בחיפה מתו כמה חיות מחנק בגלל שקיות ועוד כל מיני דברים שאנשים זרקו להן -
ברמה העקרונית הפתרון הוא להחרים מקומות כאלה אבל זה מאוד קשה, במיוחד שבכל גן ילדים וכל מתנ"ס יש חוגי חיות וכו'. פתרון עמוק וטוב יותר הוא פשוט מודעות וחינוך. אגב - כדאי לציין מקום שכן מכבד את בעלי החיים: האגם החי בקיבוץ יראון. שם בע"ח מסתובבים חופשי ובפינת הליטוף עושים בכל שעה עגולה הפסקה של רבע שעה במהלכה החיות יכולות לנוח - בהשגחה ובטיפול של ילדי הקיבוץ. ובכלל אגם יראון זה יופי של מקום.

dafgol

New member
אני מחרימה אותם....

אנחנו לא נגיע לאלונים בשבועות.... מקומם כל כך

טל205

New member
אני לא צמחוני

ואני גם יודע שזה הטבע אבל, יצא לכם פעם לראות איך כבש נשחט? כואב הלב!! זה פשוט מזעזע. אך גם מכלובי חיות אפשר להזדעזע. אני מזדהה איתך...

כנסי

החיות שנמצאות בפינת ליטוף זה בדרך כלל נגיד ארנבים, אפרוחים וכו` זה חיות שהחיים האלו יותר טובים להם מהחיים בחוץ.. חוצמזה, מי לא אוהב שמלטפים אותו? זה כיף..

S r 35

New member
מלטפים ???!!!???

אני מציעה לך ללכת פעם "לפינת ליטוף" (נגיד בגן החיות של מוצקין) ולראות מה זה ליטופים. הילדים נכנסים לפינת הליטוף הזו כמו עדר, מצ'קמקצים את החיות המסכנות, תופסים אותן בחוזקה, מועכים אותן ... קביצור לא בדיוק מלטפים אותן במובן שאנחנו מכירים. וכל זה, בלי הפסקה לרגע - מה הפלא שהחיות מפוחדות, מסתתרות או מנסות לברוח. שוב מציינת לטובה את קיבוץ יראון - רק שם ראיתי שמכבדים את החיות ובאמת נותנים להן לנוח מהסבל הזה מדי פעם, לקבל אוכל ולהתרענן.

dafgol

New member
גמני אוהבת שבעלי מלטף אותי - נכון

או כשהבנים שלי מלטפים אותי - נכון
לא אוהבת שתופסים אותי חזק , חונקים אותי או מושכים לי בשער - בטוחה שגם החיות לא. אני לא אוהבת כשדוחפים לי בכח במבה לפה או כשנותנים לי לאכול משהו שמסכן את חיי - בטוחה שגם החיות לא. גם ארנבים אפרוחים ושאר החיות בפינות הליטוף...לא אוהבים שחונקים צובטים דוחפים להם במבה ושאר חטיפים מסוכנים, ומה עם שקיות נילון שזורקים להם? אם לנו כמבקרים בגני חיות וכאלה...היה כבוד לחיות....זה באמת היה כיף... ( אני משווה לעומת גני חיות שראיתי בחו"ל.....אנחנו פשוט לפעמים יותר חיות מהחיות....)

למעלה