משחק : שאלת מיליון ה $$$$$$

dafgol

New member
משחק : שאלת מיליון ה $$$$$$

הודיעו לכם שאתם מקבלים פרס - צ'ק ע"ס מיליון דולר
אבל אתם לא יכולים לשמור לעצמכם את כל הסכום, לפני שתקבלו את הצ'ק אתם צריכים לחשוב וליידע את ועדת הפרס איך תחלקו את הסכום.....(דהיינו: לשמור לכם וגם לתרום ולחלק את הסכום לרווחת הקהילה, למחקר, לחברה , לגופים מסויימים וכו'...) מה הייתם אומרים לוועדת הפרס? איך תחלקו את הסכום הזה כדי שתהיו זכאים לקבל אותו ? אני חושבת שהחלוקה שלי היתה הולכת ככה : 500,000 $ הייתי שמה בבנק וחיה מהריבית ,דואגת לעתיד הבנים וחיה בצניעות ונחת בלי דאגות מיותרות מידי. 55,000 $ הייתי מחלקת את הסכום בין הבנים בתוכנית חיסכון שתצבור ריבית רבה עד שיגיעו לגיל האוניברסיטה...שיהיה להם סיפתח טוב...שלא יצטרכו לקרוע את עצמם בעבודות קשות ושלא יצטרכו לנסוע על טוסטוס או בטרמפים....שילמדו בכבוד הקיצר... 150,000 $ הייתי מייעדת לקניית בית ( מוכרת את הדירה שלנו מוסיפה את ה150 אלף ומגיעה לסכום נאה שיספיק לרכישת בית צנוע עם גינה גדולה וכו'... ובעודף שנשאר <אולי> הייתי קונה לי ג'יפ...) 145,000 $ הייתי מחלקת בין ההורים שלי, אחי , חמותי וגיסתי. 50,000 $ הייתי תורמת לחקר וסיוע במציאת תרופה למחלת הסרטן. 50,000 $ הייתי תורמת לפיתוח מרכזי הפעלה לילדים פה במגדל העמק , לדוגמא : משחקיות, ספריה ועזרה לילדים ונוער במצוקה. 25,000 $ הייתי תורמת לגמ"ח למשפחות נזקקות במגדל העמק. 25,000 $ הייתי תורמת לאגודה שמגשימה משאלות לילדים חולי סרטן...<נדמה לי ששמה "משאלת לב"> טוב בהתחשב בשעה המאוחרת....נראה לי שהגעתי למיליון $ בחלוקה שלי.....
איך אתם הייתם מחלקים את הסכום ?

W a r r i 0 r

New member
תשובה של ילד בן 23.

הייתי שם את הכסף בתוכנית חיסכון כמה שיותר טובה, שתתן לי את % הריבית המקסימלי הניתן (תקווה ל10%+) זה אומר שיהיו לי 50-100$ אלף בשנה מהריבית....שזה תוספת של 200 אלף ש"ח לפחות בשנה...נחלק ב-12 ונקבל שזה תוספת של 16666 אלף בחודש. סכום לא רע בכלל.

אז ככה

700,000$ בשבילי (לכל מטרה) 50,000$ לכל אחד מהאחים שלי וההורים שלי 50,000$ לאיזה שהיא עמותה במחלת הסרטן

למעלה