משטרת המחשבות..

ברק א.

New member
משטרת המחשבות..

אני בטוח שכולכם מודעים לנאום שנשא ביבי בעת טקס הענקת פרסים של האגודה לזכות הציבור לדעת.. בנאום זה כינה ביבי את העיתונות "משטרת מחשבות" . הכוונה הייתה לאליטה השמאלנית המחזיקה בידייה את רוב התקשרות הישראלית . יומיים לאחר מכן , העלה רזי ברקאי בתוכנית הרדיו שלו את מוטי קירשנבאום , ואת ח"כ יובל שטייניץ . שני האישים אמורים היו להציג איש איש את דעתו בנוגע לאמירה ומה שעומד אחרייה , כמובן שדעותייהם היו חלוקות . עד כאן , הכל טוב ויפה..לגטימי לחלוטין , ללא כל משוא פנים.. מה שאותי הרגיז היה שכאשר טען שטייניץ שהתקשורת שמאלנית , ואינה אובייקטיבית , מה שלדעתי האישית נכון ואמיתי , קטע אותו קירשנבאום , באומרו שהכל שטויות.. " התקשרות בישראל מאוזנת ביותר.....רוב כותבי הטורים בכלל ימניים....הבעיה האמיתי היא חוסר הטולרנטיות של הימין כלפי השמאל....גם אם יהיה כותב טור אחד שמאלני בעיתון שכל שאר הטורים בו ימניים , אז הם יקראו לכל העיתון שמאלני..." ציטוטים נבחרים מפיו של קירשנבאום... ואני שואל... הכיצד..?! איך הוא לא מתבייש להגיד דבר שכזה ? איך רזי ברקאי לא טורח אפילו להעיר לו ? ד"א , למרות שנתניהו התנצל על אמירותיו הקודמות , הלחישה על אוזנו של הרב כדורי , ונאום "הם מפחדים " הנודע , ואמר שהן היו אומללות , בנוגע לאמירה האחרונה שלו , אני לא רואה שום צורך להתנצל עליה , כי הפעם , לפחות הפעם , הוא צודק.

Ergil

New member
אם יש משהו שאני שונא

זה את הביטוי "אליטה שמאלנית". למה שתי המילים תמיד מקושרות? אני אליטה ימנית! :)

ברק א.

New member
תהנה...

אבל המילים האילו קושרו ביחד מסיבה פשוטה אחת.. זה היה הניסוח של ביבי , ותו לא..

ושוב ידידי- הבה נבדוק את עצמנו

המילים "אליטה שמאלנית" לא נוצרו מעצמן. עם כל הכעס שיש לי על השמאל (ויש לי הרבה), אני משתדל בד"כ להיות גם ביקורתי כלפי עצמי: אנחנו, אנשי הליכוד, הגשנו לשמאל את האפשרות לכנות עצמו כך על מגש של כסף. לא דחפנו מספיק את אנשינו לרכוש השכלה גבוהה, לא דירבנו אותם להישאר באקדמיה לאחר שגמרו תואר ראשון, לא פיתחתנו תאים סטודנטיאליים ראויים לשמם, לא עשינו מאמץ רציני (כפי שעושה כיום הציונות הדתית) להביא את אנשינו לעמדות מפתח בצה"ל. כשכבר יש לנו אנשים מוכשרים, יש בינינו רבים ששמים להם רגליים, מפחד שיצמחו פתאום מועמדים לכנסת אשר יסכנו את אלה שאינם מוכשרים אך ראו עצמם מאז ומעולם מוכשרים להחליט בעניני מלחמה ושלום. מהיכרות אישית עם כמה מבאי הפורום הזה, אני יודע שיש להם את הזכות המלאה להיקרא אליטה ימנית. השאלה היא האם לליכוד יהיה די שכל כדי להביא אותם לקדמת הבמה שלו.

ברק א.

New member
אולי אתה צודק , אבל...

לא זו הנקודה. אתם מתמקדים בנושא אחר לגמרי ממה שהעליתי.. אין ספק שזהו נושא בעל חשיבות , אבל לא על זה מדובר פה. מה שחורה לי , זה האתיקה שלא ממש קיימת בתקשורת נכון להיום. אין ספק , לבקר כל דבר שלא קשור אלייהם הם מבקרים ללא רחם , אבל כשצריך לעשות בדק בית פנימי , מה שנקרא , כולם מגלגלים עיניים.. אין ספק שחייבים לבקר את עצמנו לפני שמבקרים אחרים , אבל במצב היום קשה לך לבקר את עצמך כשכל העולם מבקר אותך.. הרי ברגע שתבקר את עצמך , כלפי חוץ זה יהיה סימן של חולשה , ואף אחד לא מוכן להוריד מסכות עכשיו. ואולי פה בעצם טמונה הבעיה...

למעלה