משיח צדקנו עומד להגיע כפי הנראה בקרוב

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אתמול שמתי לב למעטפה שמנמנה שממתינה לי בתיבת הדואר (לא, זו לא הזכייה שהבטיחו לי בדוא"ל אותה פרסמתי כאן לפני מספר ימים).
מאחר והיה עליה כיתוב בעברית לא מיהרתי לפתוח אותה שכן ברור שהיא לא נשלחה מאי ביי או מבאנגגוד ולכן היא לא בדרגת דחיפות גבוהה אז הנחתי אותה בצד והתפנתי אליה רק היום.

על פי הכיתוב היא נשלחה אלי מרשות המיסים ומאחר ולא פניתי אליהם לאחרונה וגם לא זכרתי שאני חייב להם משהו פתחתי אותה בסקרנות ושם חכתה לי הפתעה.
הודעה שהם החליטו מיזמתם, מרצונם החופשי ובניגוד לכל כללי הבירוקרטיה להאריך אוטומטית ובלי בקשה שלי את תאום המס לשנה נוספת. להודעה היו מצורפים שני טפסים של אישור על תאום מס לשנת 2021 הבעל"ט.

אם אלו לא סימנים לפעמי משיח אז מה כן ?

צליליתה1

Well-known member
אתמול שמתי לב למעטפה שמנמנה שממתינה לי בתיבת הדואר (לא, זו לא הזכייה שהבטיחו לי בדוא"ל אותה פרסמתי כאן לפני מספר ימים).
מאחר והיה עליה כיתוב בעברית לא מיהרתי לפתוח אותה שכן ברור שהיא לא נשלחה מאי ביי או מבאנגגוד ולכן היא לא בדרגת דחיפות גבוהה אז הנחתי אותה בצד והתפנתי אליה רק היום.

על פי הכיתוב היא נשלחה אלי מרשות המיסים ומאחר ולא פניתי אליהם לאחרונה וגם לא זכרתי שאני חייב להם משהו פתחתי אותה בסקרנות ושם חכתה לי הפתעה.
הודעה שהם החליטו מיזמתם, מרצונם החופשי ובניגוד לכל כללי הבירוקרטיה להאריך אוטומטית ובלי בקשה שלי את תאום המס לשנה נוספת. להודעה היו מצורפים שני טפסים של אישור על תאום מס לשנת 2021 הבעל"ט.

לא רוצה להשוויץ, אבל אני קיבלתי 2 מעטפות ממס הכנסה.
במעטפה אחת - החזר (בערך בדיוק אותו הסכום שהם טענו שאני חייבת להם לפני שנה, מעבר למה ששילמדתי) ובמעטפה השניה הארכת תיאום מס.

קלייטון.ש

Well-known member
גם רשות המיסים וגם ביטוח לאומי הם מוסדות יעילים באופן יוצא מהכלל, ולא מהזמן האחרון, אבל הקורונה הביאה אותם לשיאים חדשים.
כל מפגש שלי איתם משאיר אותי מלא הערכה, כל בעיה נפתרת במהירות מסחררת, כל פניה שלי אליהם נענית בו ביום או למחרת, במיוחד אם היא לטובתי.
השנה אפשר היה להגיש את הדוח האישי לגמרי באינטרנט (בדרך כלל משדרים באינטרנט אבל צריך להביא את התדפיסים החתומים למשרדים שלהם. השנה אפשר היה לשדר גם את התדפיסים). אחרי כן היתה לי בעיה עם השומה שהגיעה, שלחתי הודעה וחזר אלי פקיד שומה למחרת בבוקר, וסידרנו את העניין בטלפון.
זה קצת מאכזב שקשה בימינו להתלונן על בירוקרטיה ברשויות האלה, אבל אין טוב בלי רע.

סופהו 1

Well-known member

אתה אל תתלהב ואתה אל תתאכזב.
סימנים של היגיון שהופעל בתקופת מגיפה, ואפשר רק לקוות שיופעל גם אחרי שתסתיים.
אתר הביטוח הלאומי קרס בתחילת התקופה. לא פלא, עם כמות הדיווחים על חל"ת.
אבל מאז, פועל ביעילות ואפילו, לפעמים, משיבים לי לפני ששאלתי. :-P:

נותר לקוות שתמשיך להתאכזב מהם. אני חוששת שתוכל למצוא משהו אחר להתלונן עליו.

גם רשות המיסים וגם ביטוח לאומי הם מוסדות יעילים באופן יוצא מהכלל, ולא מהזמן האחרון, אבל הקורונה הביאה אותם לשיאים חדשים.
כל מפגש שלי איתם משאיר אותי מלא הערכה, כל בעיה נפתרת במהירות מסחררת, כל פניה שלי אליהם נענית בו ביום או למחרת, במיוחד אם היא לטובתי.
השנה אפשר היה להגיש את הדוח האישי לגמרי באינטרנט (בדרך כלל משדרים באינטרנט אבל צריך להביא את התדפיסים החתומים למשרדים שלהם. השנה אפשר היה לשדר גם את התדפיסים). אחרי כן היתה לי בעיה עם השומה שהגיעה, שלחתי הודעה וחזר אלי פקיד שומה למחרת בבוקר, וסידרנו את העניין בטלפון.
קולגות שלי שהוצאו ביחד איתי לחל"ת קורונה קיבלו את הכסף מאוד מאוחר מביטוח לאומי ואחרי בירוקרטיה אינסופית.אני קיבלתי את התשלומים בזמן אחרי פנייה ללשכת התעסוקה. אין לי מושג איך זה קרה.

צליליתה1

Well-known member
הרבה גופים ממשלתיים התחילו להיות יעילים ובעיקר התחילו להבין שהם משרתי ציבור, ולא הציבור עובד אצלם.
השנה שילמתי את רישיון הרכב באינטרנט, הנתונים ישר נשמרים במחשב שלהם, אין צורך להציג רשיון כשבאים לעשות טסט, ובעיקר, אין צורך לקחת את הניירת לכל נסיעה.
אני זוכרת שבנעורי בכמה וכמה מקרים נתפסתי נוהגת בלי רשיונות. נדמה לי שבתהחלה זה היה קנס, אחרכך היה צריך להגיע לתחנת משטרה עם הניירת. כיום אין לי בעיה, הרכב שלי הוא שלי, כמו הרשיונות, אבל כשהיו כמה שותפים תמיד היתה אופציה שהנייר יהיה בתיק של מישהו, ולא של הנהג.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הרבה גופים ממשלתיים התחילו להיות יעילים ובעיקר התחילו להבין שהם משרתי ציבור, ולא הציבור עובד אצלם.
השנה שילמתי את רישיון הרכב באינטרנט, הנתונים ישר נשמרים במחשב שלהם, אין צורך להציג רשיון כשבאים לעשות טסט, ובעיקר, אין צורך לקחת את הניירת לכל נסיעה.
אני זוכרת שבנעורי בכמה וכמה מקרים נתפסתי נוהגת בלי רשיונות. נדמה לי שבתהחלה זה היה קנס, אחרכך היה צריך להגיע לתחנת משטרה עם הניירת. כיום אין לי בעיה, הרכב שלי הוא שלי, כמו הרשיונות, אבל כשהיו כמה שותפים תמיד היתה אופציה שהנייר יהיה בתיק של מישהו, ולא של הנהג.
אני משלם את רשיון הרכב באינטרנט כבר כמה שנים.

אכן יש התקדמות אבל להסיק מזה שהם התחילו להבין שהם עובדים אצלנו ולא להיפך עדיין מוקדם מדי.

צליליתה1

Well-known member
אני משלם את רשיון הרכב באינטרנט כבר כמה שנים.

אכן יש התקדמות אבל להסיק מזה שהם התחילו להבין שהם עובדים אצלנו ולא להיפך עדיין מוקדם מדי.
לפני כמה שנים שילמתי באינטרנט ובסוף, ממש בסוף, הגיע הרשיון בדואר
אחרכך התחלתי לשלם בעמדה, בסופרפארם. תענוג. מקלידה פרטים, מעבירה כרטיס, יוצא רישיון
השנה כל עמדות לא פעלו , מן הסתם מפאת הקורונה, (או אולי יותר נכון הטמטום, האחמשית אמרה לי ששלחו טכנאי שלא הצליח לתקן) ואז התברר שהתשלום באינרנט סוגר לגמרי את הפינה, אין צורך להדפיס רישון.

סליחה שאני כל כך מתרגשת מזה. לא היו לי הרבה ריגושים ב 2020

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אחרכך התחלתי לשלם בעמדה, בסופרפארם. תענוג. מקלידה פרטים, מעבירה כרטיס, יוצא רישיון
השנה כל עמדות לא פעלו , מן הסתם מפאת הקורונה, (או אולי יותר נכון הטמטום, האחמשית אמרה לי ששלחו טכנאי שלא הצליח לתקן) ואז התברר שהתשלום באינרנט סוגר לגמרי את הפינה, אין צורך להדפיס רישון.

אנשאללה שהיושב במרומים ירבה ריגושייך פי כמה וכמה בשנת 2021 הבאה עלינו ועל כל ישראל לטובה.

סופהו 1

Well-known member

זה באמת מרגש כשאת מתרגשת.
אולי צריך לברך גם 'ברוך מפיץ קורונה'?

בעניין הרכב והניירת, כיום חייבים להחזיק בעת נהיגה תעודה מזהה =תעודת זהות/דרכון של מדינת ישראל ותעודת ביטוח ואם יש, גם נספחים לרישיון הנהיגה. (אישור בלמים או רכב ישן מגיל מסויים של הרכב). בעתיד נצטרך להציג את כף היד או הזרוע עם השבב והכל יסתדר?

(לפני כמה שנים אוסטרלי השתיל לעצמו שבב של כרטיס לתחבורה הציבורית. המכשיר קורא הכרטיסים קרא "תקף". בסופו של עניין, הוא הורשע. לא בשל אי תשלום , אלא בשל "אי הצגת כרטיס":confused: )

shila777

Member
וןלי נסיון מר עם ביטוח לאומי.כל מיני סידורים עבור קרובי משפחה עולים חדשים.
שלא נדע מצרות! כל יום מכתבים בעברית,שלהכנס אליהם במדיה-צריכים להיות
קוסם או גאון.
מכתבים חוזרים על עצמם ,מסמכים שמועברים מספר רב של פעמים,קביעת תור ושיחה שלא נותנת תשובות ולבטח לא פתרון לבעיות ועוד.

למעלה