משכנתא לקניית נכס בארה"ב

גדי אדן

New member
משכנתא לקניית נכס בארה"ב

איזה תמהיל הלוואה מומלץ לקניית נכס בארה"ב כשההלוואה היא כהלוואה לכל מטרה בה נכס קיים משועבד לטובת ההלוואה?
האם כדאי לקחת חלק מההלוואה צמודת דולר?

משכנתא

נכון להיום אם תיקח משכנתא לרכישת נכס בארה"ב כנגד שיעבוד נכס בארץ המשכנתא תהיה לכל מטרה ועם ריביות בהתאם.

המשכנתא הזאת (ריפייננס) תהיה בריבית גבוהה יותר מריבית משכנתא רגילה וגם קצר יותר ממשך זמן משכנתא רגילה.

בד"כ הריבית תהיה סביב פריים פלוס אחד ואף פריים פלוס שניים ותוגבל ל 20 שנה (בהתאם לגיל הלווה). בעוד משכנתא רגילה לצורך רכישת נכס בארץ הריבית תהיה פריים מינוס אחד ומשך המשכנתא ל 30 שנה.

יש לציין כי הריביות שציינתי משתנות מלווה ללווה ומבנק לבנק ותלוי גם במו"מ של הלווה מול הבנק.

לגבי תמהיל ההלוואה: בהתאם להגבלות בנק ישראל המשכנתא מחולקת לשלושה מסלולים ממגוון המסלולים שמציע הבנק, ואין אפשרות למסלול אחד בלבד.

המסלולים הינם רבים ומגוונים ומשתנים בהתאם לבנק וללווה.

לגבי השאלה אם לקחת צמודה דולרית - זה נקרא לייבור וזה מקביל לפריים שלנו.

לי באופן אישי יש משכנתא צמודה ללייבור אך אין קשר או העדפה אם מדובר בבית שאתה רוכש בארץ או בארה"ב, ניתן לקחת במסלול לייבור גם אם רוכשים נכס בארץ.

כרגע הלייבור האמריקאי נמצא בשפל היסטורי והינו פחות מאחוז שנתי לכן הוא מומלץ.

צריך לקחת בחשבון כי הלייבור וגם הפריים יעלו בשנים הקרובות, וייקרו את ההלוואה

משכנתא בארה"ב

רון היי,

אני הבנתי מכמה ברוקרים בארה"ב שיש אפשרות לקבל הלוואה בפלורידה למשקיעים זרים.
אני באופן אישי לא לקחת הלוואה כזאת וגם לא מכיר אחד שהצליח לקבל.

אך לטענת הברוקרים זה משהו שאפשרי והאישור לזרים התקבל לאחרונה

vinney

Well-known member
אזרח זר טכנית יכול לקבל

אני קיבלתי משכנתא בארה"ב, בתור אזרח ישראלי. מה שכן הוא - אני גר בארה"ב, וזה מה שחשוב הרבה יותר מהאזרחות.

אם אתה תושב בארה"ב, מקבל משכורת בארה"ב - אין שום מניעה. אם אתה ישראלי שבא לארה"ב לקנות נכס ואז חוזר לארץ - הם בבעיה מבחינת איך הם יכולים לאכוף עלייך החזר חוב. כינוס נכסים לוקח זמן, וגם אם יעקלו את הבית ששימש כבטחון - זה לא מבטיח להם החזר, אבל כן מבטיח להם הוצאות. לכן לזרים שלא תושבים בארה"ב - הרבה יותר קשה לקבל משכנתא עם בטחונות סבירים (אולי תקבל משכנתא יותר קצרה עם 20% LTV, אבל לא ל30 שנה עם 80%+ כמוני).

גדי אדן

New member
הלוואה לרכישת נכס בארה"ב

תודה על תגובתך,
איזה דרך אתה ממליץ לקחת הלוואה לקניית נכס בארה"ב?
הלוואה לכל מטרה עם שיעבוד נכס בארץ זו דרך יקרה לפי דבריך,
יש איזה דרך לקחת משכנתא לדיור ולהשתמש בה לקניית הנכס בחו"ל?
האם אתה יודע על דרך לקבלת הלוואת גרייס או בלון כשההלוואה היא לכל מטרה?

הלוואה

הלוואה כנגד שיעבוד אינה הלוואה כל כך יקרה

בהשוואה למשכנתא היא יקרה יותר. אתה צריך להבין שהתשואות בארה"ב גבוהות וכל שצריך לעשות הוא חישוב מהי ההכנסה משכירות ומה ההחזר החודשי. אם נשאר רווח שווה ללכת על זה.

יש אפשרות לקחת הלוואת בלון לכל מטרה כנגד שיעבוד של נכס, אך צריך לקחת בחשבון שהגרייס הוא בד"כ ל 3 שנים. לכן עוד 3 שנים תצטרך למכור הנכס שרכשת ולהחזיר את הכסף לבנק (הקרן) ובמהלך השנים לשלם מדי חודש (ריבית על הקרן)

vinney

Well-known member
במחירים של עכשיו זה רעיון גרוע מאוד

המחירים עכשיו בשיא, לקנות עכשיו עם אופק מכירה תוך 3 שנים זה סיכון עצום. או שקונים להחזיק לטווח ארוך ולקבל שכירות, או שמחכים עד שהבועה תתפוצץ בשביל ספקולציות.

אף פעם לא לקחת הלוואות בלון! זה סיכון עצום.

למעלה