משפט מחץ

רחי2

Member
בת 35, נשואה 10 שנים+3 ילדים. נמצאים בתקופה של רצף ימי הולדת במשפחה. עובדת מהמשרד ומהבית בחודשים האחרונים. בהרגשה שלי אני ובעלי חיים יותר כמו שותפים לדירה, מאשר כבני זוג. הזוגיות שלנו, לא כמו שדמיינתי.
בחלום,
אני ובעלי טסים לאילת, הילדים נשארו בזמן החופשה אצל ההורים שלי.
שמעתי את אימא שלו בטלפון, שמפריע לה שהילדים לא היו אצלה (במציאות הילדים לא נפגשים איתה הרבה, ובטח שלא נשארים אצלה לבד), וכמה אני לא בסדר שהחלטתי את זה.
חזרנו באוטו לבית של ההורים של בעלי. בעלי הראה לאימא שלו את הקניות שעשינו, מדד בגדים חדשים ואימא שלו מתלהבת על כל בגד שמראה לה.
אני מוציאה סוודר שחור ששייך לי, ובעיצוב שלו יש מעין חור (פתח) קטן בגב. בעלי מראה לאימא שלו בזלזול את הסוודר וקורע עם הידיים את הסוודר. אני מתעצבנת עליו, לוקחת לו מהיד את הסוודר ואומרת לו שהוא מתחיל לעצבן אותי, והולכת.
אימא שלו אומרת לו "כשיש הרבה אנשים בספינה, לא שמים לב לחור"- לדעתי הכוונה כשיש הרבה אנשים בסביבה, אף אחד לא שם לב לבעיות. ואז בעצם לאט לאט האנשים מתחילים לשקוע.
אבא שלו רואה את הסיטואציה ומעיר לבעלי "בסוף מה שאתה כל כך מפחד שיקרה-יקרה לך"- בתחושה שלי בחלום הוא התכוון לגירושין. כאילו חמי ניסה להעיר את בעלי, שיתחיל להתנהג קצת בכבוד כלפיי, ולא לזלזל ביחד עם אימא שלו, כדי שאני לא איישם את האיום הגדול, גירושין. (לבעלי יש הרבה חלומות על פרידה וגירושין שלנו)

אלישבע777

Well-known member
הי רחי
חלומך מכיל חלקים אחדים והוא בעצם שני חלומות קשורים זה לזה. רשמתי פרוש לכל חלק להלן. ימי הולדת הם ימים של חשבון נפש, המשתקף בחלומך. אלה מחשבותייך שלך, אבל מובאים על ידי אנשים אחרים. חבל שלא כתבת לי קצת רקע על הורי בעלך ויחסיהם. זה היה עוזר לי יותר בפרוש. מאחר שלא היה לי רקע כזה, פרשתי כהבנתי

חלום 1 חופשה באילת וחזרה

חלק א
שיחת הטלפון של החמות

אני ובעלי טסים לאילת, הילדים נשארו בזמן החופשה אצל ההורים שלי.
שמעתי את אימא שלו בטלפון, שמפריע לה שהילדים לא היו אצלה (במציאות הילדים לא נפגשים איתה הרבה, ובטח שלא נשארים אצלה לבד), וכמה אני לא בסדר שהחלטתי את זה.

את ובעלך טסים לחופשה באילת. אבל חופשה אין פה כלל. החופשה נעדרת מהחלום כמו מהחיים. מה כן יש בחלק הזה? התלונה של אימו. הקטע הזה, מצביע על כך שאם תתגרשו הילדים יהיו מנותקים לא רק מהסבתא אלא גם מהאבא וזה פתח לבעיות ולתלונות עלייך.

חלק ב- הקניות באילת

חזרנו באוטו לבית של ההורים של בעלי. בעלי הראה לאימא שלו את הקניות שעשינו, מדד בגדים חדשים ואימא שלו מתלהבת על כל בגד שמראה לה.

בחלק הזה את בעצם רק צופה בנעשה. רק בעלך ואימו מופיעים מתקשרים ואת בכלל לא בתמונה. את נוכחת נפקדת והם שמחים בלעדייך.

בחלק א היא נזפה בך בטלפון. גם אם זו נזיפה, יש גם יחס אלייך- את קיימת ואפשר לשוחח איתך בטלפון ולהתלונן.
בחלק ב' את בכלל לא קיימת! (שהרי אינך אשתו אלא רק שותפה לדירה) אין שום ציפיות ממך. רק הבן שלה קיים בחלק הזה והוא כל עולמה. הבגדים החדשים שבעלך קנה, מצביעים אולי על חששך שבעלך רועה בשדות זרים, ואימו - כשתדע על כך, היא בוודאי תשמח.

חלום 2 הסוודר השחור עם החור ומשפט המחץ בסוף

חלק א
– הסוודר השחור שלך

אני מוציאה סוודר שחור ששייך לי, ובעיצוב שלו יש מעין חור (פתח) קטן בגב. בעלי מראה לאימא שלו בזלזול את הסוודר וקורע עם הידיים את הסוודר. אני מתעצבנת עליו, לוקחת לו מהיד את הסוודר ואומרת לו שהוא מתחיל לעצבן אותי, והולכת.

סוודר הוא בגד מחמם, אבל בסוודר שלך יש חור. האם סודר כזה מגן עליך מקור? סוודר מחורר הוא כמו לב מחורר וזה מה שאת מרגישה בליבך. חור בלב. בעלך מראה את הסוודר המחורר לאימו בזלזול וקורע אותו בידיו.

בחלק הקודם הוא הראה לאימו בגדים יפים שהבאתם מאילת והיא התלהבה. בחלק הזה הוא מראה את הסוודר השחור המחורר שלך לאימו, בזלזול כדי שהיא תבין מי היא כלתה, בעלך משתף פעולה עם אימו ביחס אלייך, כפי שראינו בחלקים הקודמים של החלום הראשון. כאן הסוודר זו את בעצמך. את מנסה לאסוף את קרעייך וללכת משם. רמז למחשבות על פרידה ממנו.

חלק ב- משפט המחץ של אימו

אימא שלו אומרת לו "כשיש הרבה אנשים בספינה, לא שמים לב לחור"- לדעתי הכוונה כשיש הרבה אנשים בסביבה, אף אחד לא שם לב לבעיות. ואז בעצם לאט לאט האנשים מתחילים לשקוע.

לא ברור לי אם החלק של ההסבר – "לדעתי הכוונה כשיש הרבה אנשים אף אחד לא שם לב לבעיות ", הוא חלק מהחלום או פרשנות עכשווית שלך לחלום.

אם זה חלק מן החלום, אזי את חושבת שהספינה שלכם (המשפחה, הזוגיות), עלולה לטבוע בגלל שמרוב עצים לא ראיתם את היער. לא ראיתם את הבעיות האמיתיות, כי הייתם שקועים כל אחד בענייניו ולא פתרתם את הבעיות יחד. או דעתכם הוסחה על ידי אירועים שוליים וזניחים, ואת הבעיות המהותיות הזנחתם. מאחר שבסוף ציינת למטה שלבעלך יש חלומות פרידה וגירושין, הרי שהחלומות שלו משתקפים בחלום שלך בחלק הזה.

אם זה לא חלק מהחלום, הייתי אומרת, שבחלום, האם מייעצת לבנה להתעלם מהחור ( בסוודר שלך), יש מבחר של בחורות בספינה והוא יכול לבחור אחרת, בבחינת יש הרבה דגים בים... גם בחורה כמוך היא נמצאת עכשו בחור, כלומר, לא בעניינים, במקום קטן ועלוב. או הוא צריך לבחור בחורה אחרת. או את עצמך סתם חור בראש שלו או שלה... ואם ניסחף קצת, הרי שגם לחור של הסוודר השחור, יכולה להיות קונוטציה לא סימפטית ליחסו של בעלך (או אימו, או שניהם) אלייך. ובכלל יחסיכם, הם איזה חור שחור, שהכל נבלע בו ושום דבר ( טוב) לא יוצא ממנו.

חלק ג – משפט המחץ של אביו

אבא שלו רואה את הסיטואציה ומעיר לבעלי "בסוף מה שאתה כל כך מפחד שיקרה-יקרה לך"- בתחושה שלי בחלום הוא התכוון לגירושין. כאילו חמי ניסה להעיר את בעלי, שיתחיל להתנהג קצת בכבוד כלפיי, ולא לזלזל ביחד עם אימא שלו, כדי שאני לא איישם את האיום הגדול, גירושין. (לבעלי יש הרבה חלומות על פרידה וגירושין שלנו)

כאן מופיע המבוגר האחראי הוא חמך. הוא מזהיר את בנו, שהפחד הוא אבי הכישלון. כאשר פוחדים מהעתיד הרע, לא פותרים את הבעיה אלא דוחים אותה. הפחד הוא עקר והוא מגשים את עצמו בסוף. המחשבות שלך – משתקפות בדברי אבי בעלך: אילו בעלך ואימו היו מראה לך יחס טוב ומכבד, לא היית רוצה להגשים את חלומותיו הרעים על פרידה וגירושין. את הדברים האלה את שמה בחלום בפי חמך, כי הוא כנראה מכבד אותך ומבין לעומק את הבעיות שבעלך אינו מתמודד איתן. הוא היחיד שרואה את הפיל בחדר – הפרידה וטביעת הספינה.

אשמח לתגובתך, מה התאים לך ומה לא התאים ואם יש לך פרוש אחר, הוא החשוב והקובע.

רחי2

Member
יש אמת בפירוש.
מהיום שהבת הבכורה שלנו נולדה (9 שנים), התחילו הבעיות שלי מול חמותי ולמעשה כל המשפחה של בעלי. חמותי אדם נרקסיסטי, והמשפחה של בעלי חיים על פי החלטה שלה. אני האדם היחיד שלא הולך לפי החליל שלה. וכמובן שמטריף אותה. הרבה פעמים הייתי שומעת שיחות של בעלי ואמא שלו, ושומעת איך היא מדברת עליי, וכמה שהוא לא עונה לה חזרה.
למעשה, מזמן הפנמתי שאני "לבד" במלחמה הזאת מולה. וזה משהו שאמרתי לבעלי מספר פעמים. שהוא צריך להיות לי גב.
לדוגמא- לפני כשנה אימא שלו רק העירה לי במשך כל הזמן שהיינו אצלה. אומנם בטון שקט, אבל עדיין תקפה. אחרי חצי שעה כזאת כבר עלה לי הג'ננה עליה והתפרצתי עליה. בתגובה היא דחפה אותי, צרחה, וקיללה קללות מאוד עסיסיות. גירשה אותי, הילדים ובעלי מהבית. והתגובה היחידה שלו הייתה, שאמא שלו אדם מבוגר. משך כל היום הייתי נסערת, ואפילו חיבוק לא בא להביא לי. כל כך פוחד ממנה, שאפילו לא אמר לה שהגזימה באלימות.
אני כל הזמן אומרת לו שחייב שינוי, אפילו הקורונה באה להגיד לנו תסתכלו ותעשו שינוי בחיים.
כמו כן כשיש בעיה. פתרון בעיות במשפחה של בעלי זה לא לדבר, ולתת לדברים לשקוע. בבוקר פותחים דף חלק. לא מתמודדים עם בעיות. וזה גם משהו שמעצבן, כי אם לא תדבר על הבעיה, ותנסה למצוא פתרון הבעיה רק תמשיך. מה שמפריע, ימשיך להפריע...
לגביי אבא של בעלי. פעם אחת לפני מספר שנים אמר לבעלי שיפסיק להקשיב לאמא שלו. הוא בעצמו אמר שהיא עושה עליו מניפולציות.
אבל שוב, בעלי הוא נפגע של הורה נרקסיסט, וחי בפחד ממנה.

אלישבע777

Well-known member
הי רחי, תודה על התגובה. החלומות הם פרי מחשבותינו והם גם מלמדים אותנו ועוזרים לנו לחשוב על הבעיות שלנו.

למעלה