משקפת דולפת

oikeroi

New member
מצד אחד עברו איזה חמש שנים ובאמת יכול להיות שהגיע הזמן להחליף.
מצד שני היוטיוב מלא באנשים שנשארים לטענתם עם אותה משקפת 20 שנה...

יש מה לעשות כאשר מתחיל לדלוף בכמה צלילות ולא נראה נזק בולט לעין? פשוט מתמלאת כל פעם מחדש.
וכן , במבחן על יבש האיטום מושלם....

המלצות?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מצד אחד עברו איזה חמש שנים ובאמת יכול להיות שהגיע הזמן להחליף.
מצד שני היוטיוב מלא באנשים שנשארים לטענתם עם אותה משקפת 20 שנה...

יש מה לעשות כאשר מתחיל לדלוף בכמה צלילות ולא נראה נזק בולט לעין? פשוט מתמלאת כל פעם מחדש.
וכן , במבחן על יבש האיטום מושלם....

המלצות?
מסכת צלילה טובה אמורה להחזיק הרבה שנים והרבה צלילות.

לפי התיאור שלך הייתי מהמר על כך שהמסכה עצמה תקינה וכניסת המים נובעת מסיבות אחרות. אם לדבריך במבחן האיטום היבש (אני מניח שאתה מתכוון להנחת המסכה על הפנים ושאיפת האויר ממנה) אין דליפות סביר שגם במים לא תהיינה. אם בכ"ז נכנסים מים הייתי מחפש סיבות אחרות.

זה יכול להיות ברצועה שלא מונחת נכון, קווצת שערות שחודרות מתחת למסכה, אי גילוח, כובע שלא מונח נכון וכו'.

מסכה מחזיקה אצלי בדרך כלל מאות רבות של צלילות, מסכה בת חמש נחשבת (אצלי לפחות) לחדשה :-D

oikeroi

New member
חייב לציין שעל כל הגורמים שציינת עברתי ולא נראה שזה מה שקרה (רצועה תקינה ומונחת היטב, אין שיער, גילוח באותו בוקר, ללא כובע)
מה שמוזר שבחודש האחרון היתה צלילה בחוף דור שהיתה בסדר, אחר כך פעמיים באילת שבקצצא היתה חדירה ואחר כך בפרדייז לא, אחר כך קיסריה עם חדירת מים, אחר כך סטיל עם חדירת מים ובאותו יום במערות לא.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
חייב לציין שעל כל הגורמים שציינת עברתי ולא נראה שזה מה שקרה (רצועה תקינה ומונחת היטב, אין שיער, גילוח באותו בוקר, ללא כובע)
מה שמוזר שבחודש האחרון היתה צלילה בחוף דור שהיתה בסדר, אחר כך פעמיים באילת שבקצצא היתה חדירה ואחר כך בפרדייז לא, אחר כך קיסריה עם חדירת מים, אחר כך סטיל עם חדירת מים ובאותו יום במערות לא.
נשמע לי מוזר אבל אולי בכ"ז יש בה איזו דליפה.

תתחדש על המסכה החדשה ובכל מקרה מציע כי תתן גם למישהו אחר לצלול איתה ולבדוק אם היא דולפת.

אני רוצה לציין שעם המסכה הנוכחית אני צולל כבר כמה מאות צלילות ולפעמים קורה שבצלילה מסויימת חודרים לי מים למסכה לאורך כל הצלילה וצלילה אחרי הכל בסדר.

למעלה