מתבגרים שמנים

trilliane

Well-known member
מנהל
למה לא לקרוא לילד בשמו? אם הם שמנים הם שמנים, נקודה.

למד איתי בבי"ס נער שמן, ופעם אחת מהמורות ניסתה לומר זאת בעדינות אז יצא לה משהו כמו "שמע, אתה לא כ"כ רזה". בתגובה הוא פרץ בצחוק עד דמעות, וכשנרגע אמר לה "את יכולה לומר שמן, זה בסדר, אני יודע איך אני נראה".
&nbsp
הכחשה לא עוזרת, הכרה בבעיה היא השלב הראשון להמשך. בכל מקרה אם הם שמנים ולא אכפת להם והם סבבה עם זה (נגיד כמו נטע ברזילי) אז בלאו הכי זה לא יעליב אותם...

אבי519

New member
יותר נכון לשפר להם את הביטחון בזה שהם מסוגלים לשנות

את מצבם הגרוע.
אבל הכחשה זה הדבר הגרוע ביותר .

meshy5

New member
מתבגרים שמנים

היי לכולם,
יש לי שני מתבגרים בבית ושניהם שמנים. ניסיתי להתחיל דרך חיים, תקראו לזה דיאטה, תקראו לזה שינוי תפיסה - זה לא חשוב. מה שחשוב הוא ששניהם לא מעוניינים להתגייס ולעשות שינוי בחייהם.
אני יודעת שהחברה שלנו שיפוטית מדיי כלפי הילד/האדם השמן ואני יודעת שאם זה יבוא מהם - זה לא יבוא, אבל איך ניתן להביא אותם לידי אותה הכרה שהשינוי צריך לבוא מהם (אם בכלל)
אולי פשוט להניח להם?
מה דעתכם?

אבי519

New member
אני מציע שלא תכניסי הביתה מזון משמין ולא בריא

עם הזמן הם יגלו שמזון בריא יכול להיות טעים מאד , ויתרגלו.
אבל בשביל זה גם אתם ( ההורים) צריכים לשנות את ההרגלים שלכם.
השמנה זה לא רק עניין של חברה שיפוטית או אופנה, זה בעיקר עניין של בריאות - השמנה זה מחלה .
אני חושב שכן כדאי לקרא "לילד בשמו" , וכן צריך שהם יבינו שהם "שמנים" ששמן זה לא רק "לא יפה" אלא גם "לא בריא", ושלטובתם הם צריכים לעשות מאמץ ולרזות ושהחיים שלהם יהיו הרבה יותר טובים אם הם יהיו רזים.
לא מכיר אף דרך אחרת שעובדת , כל הדרכים האחרות מביאות למצב של ילד בריא שהופך לאדם חולה, סוכרתי, כבד שומני, לחץ דם, והתקפי לב.

trilliane

Well-known member
מנהל
השינוי צריך לבוא מהם... אתם יכולים לעודד ולספק סביבה תומכת

לשמש דוגמה בעצמכם, להחזיק בבית רק אוכל בריא, לא להזמין פיצה או לצאת לארוחות ג'אנק פוד, לנסות ליזום פעילויות משפחתיות ספורטיביות וכו', אבל מעבר לכך הם כבר בגיל שבו עושים מה שרוצים, וכפי שכתבת, אם זה לא יבוא גם מהם זה כנראה לא יקרה. עשו אתם את חלקכם, ומה שלא בידיים שלכם... לא בידיים שלכם.

למעלה