מתלבטים

eyalush10

New member
שלום רב,,

ממש שמחתי לעיין בפורום ולראות את הרצינות הרבה של התשובות והסובלנות לשאלות.
אני מקווה שהשאלה רלוונטית לפורום הזה ולא כללית מידי.
אנחנו זוג + 2 בנות פחות מתשע (לא מתכננים להפוך ל+3).
אנו נפגשים כעת עם מספר אדריכליות ובכל השיחות אנו אומרים שאנו מאוד מתלבטים בין האפשרויות
להרחיב את הקומה הנוכחית ולהשקיע את עיקר הכסף בה או לעלות לקומה נוספת.

ברור לי שזהו תהליך שנבצע עם האדריכל\ית ובשביל זה אנו מחפשים איש מקצוע, אבל הייתי שמח לקבל רעיונות
או חוות דעת על פיתרונות להרחבה של הקומה הראשונה כדי שנוכל לבוא מוכנים לתהליך.
תשובות שאין מה להתעסק עם קומה אחת, אלא לעלות לקומה שנייה גם יתקבלו בברכה.

קצת על רצוננו: הבעיה היא שהחדר שלנו והחדר של הבנות נמצא במסדרון משותף, שמייצר איזור
שאנו מכנים סיר לחץ, שכניראה יתגבר כאשר הבנות יגדלו. היינו רוצים להגדיל את חדרנו ולייצר הפרדה כלשהי או לחלופין
להעלות את עצמנו למעלה ולוותר על אחד החדרים למטה.

נשמח מאוד לשמוע כל דעה בשביל להחכים.
תודה ושבוע טוב.

קבצים מצורפים

• תוכנית בניה מקורית.pdf
    KB 72.2 · צפיות: 16
  • מעמד על המגרש.pdf
    KB 704.4 · צפיות: 12

פונדיצ'רי

Active member
שלום רב,,

ממש שמחתי לעיין בפורום ולראות את הרצינות הרבה של התשובות והסובלנות לשאלות.
אני מקווה שהשאלה רלוונטית לפורום הזה ולא כללית מידי.
אנחנו זוג + 2 בנות פחות מתשע (לא מתכננים להפוך ל+3).
אנו נפגשים כעת עם מספר אדריכליות ובכל השיחות אנו אומרים שאנו מאוד מתלבטים בין האפשרויות
להרחיב את הקומה הנוכחית ולהשקיע את עיקר הכסף בה או לעלות לקומה נוספת.

ברור לי שזהו תהליך שנבצע עם האדריכל\ית ובשביל זה אנו מחפשים איש מקצוע, אבל הייתי שמח לקבל רעיונות
או חוות דעת על פיתרונות להרחבה של הקומה הראשונה כדי שנוכל לבוא מוכנים לתהליך.
תשובות שאין מה להתעסק עם קומה אחת, אלא לעלות לקומה שנייה גם יתקבלו בברכה.

קצת על רצוננו: הבעיה היא שהחדר שלנו והחדר של הבנות נמצא במסדרון משותף, שמייצר איזור
שאנו מכנים סיר לחץ, שכניראה יתגבר כאשר הבנות יגדלו. היינו רוצים להגדיל את חדרנו ולייצר הפרדה כלשהי או לחלופין

תודה ושבוע טוב.
יש לכם כח לעלות במדרגות? שהבנות תעלינה.

ai27

Well-known member

תודה ושבוע טוב.
בעצם לא ברור מה רצונכם:
יש לכם יחידת הורים (3.7X3.7? +מקלחת צמודה)
מה גודל יחידת ההורים שנראית לכם רצויה?
על פניו - יש לכם די והותר שטח בקו הבניין כדי לבצע זאת, להגדיל את הסלון (אם יש רצון כזה),
והעברת הדלת כך שלא תצאו למסדרון המשותף תפתור את בעיית הדוחק.

לא רואה סיבה לעלות לקומה שנייה (אלא אם המטרה היא להפוך אותה ל2 יחידות דיור לילדים).

בינא

Member
בעצם לא ברור מה רצונכם:
על פניו - יש לכם די והותר שטח בקו הבניין כדי לבצע זאת, להגדיל את הסלון (אם יש רצון כזה),

לא רואה סיבה לעלות לקומה שנייה (אלא אם המטרה היא להפוך אותה ל2 יחידות דיור לילהתכנון
בעצם לא ברור מה רצונכם:

לא רואה סיבה לעלות לקומה שנייה (אלא אם המטרה היא להפוך אותה ל2 יחידות דיור לילדים).
התכנון הז פשוט לא נכון!
לדעתי, אין כאן מה לשנות אלא לתכנן מחדש עם חדרי שינה כולל הממ"ד בגודל שניתן לחיות בו עם מיקומי שירותים בין האגפים ולא בין החדרים.
אם בכוונתכם להשאר עם 2ילדות בלבד, אין מה לעלות לקומה שניה בתכנון מחודש, אלא אם יש לכם נוף שנשקף רק מקומה א' וגם אז אפשר לארגן מרפסת תצפית על הגג עם פרגולה גדולה לאפשרות פיקניק בעת קורונה...
האופציה של עלייה לקומה 2 שורטטה מול הכניסה, אבל אם אין בדעתכם לממש אופציה זו תגדילו את החלק הזה של המבנה ברוחב הכללי שלו.
בכך תוכלו להגדיל את חדר ההורים על שירותיו לכל רוחב המבנה בחלק הרחוק מהסלון.
את הממ"ד כחדר צמוד עם פתיחת דלתו 90 מעלות לקיר ולא למסדרון... כחדר שינה לאחת הבנות או לשתיהן אם הן רוצות להיות ביחד.
את חדר השינה השלישי לאורחים/עבודה עם אופציה להפכו לח"ש לאחת הילדות כשתגדלנה.
בלי קשר, תמיד נכון למצוא את חלק הרצפה והתקרה (מעל פינת האורל למשל) שיהיו אופציה לבניית מדרגות לקומה א', כי "החיים זה משהו שקורה בזמן שמתכננים אותם" |4U| |נחמה|

בינא

Member
שלום לשואל |4U|
לא מצליח להבין את התכנון כי לא מסומן מה קיים ומה התוספת...
למה החדרים כל-כך קטנים?
מדוע הממ"ד איננו החדר הפנימי?
איפה הצפון?
איפה הנוף? האם יש נוף?
אם זה בית חדש, הייתי מוחק אתכל החלק של חדרי השינה ומתכנן מחדש.
אגף הילדות צריך להכיל גם פינת משפחה שם גם ניתן לראות טלויזיה, כאשר השטח הזה מהווה את הגישה לחדרים.
רצוי שחדר ההורים יגיע למידה של לפחות 16מ"ר נטו ושהמקלחת תהיה בין חדרי הבנות וכיום יש נטייה לתת לכל בת דלת למקלחת מהחדר שלה.

eyalush10

New member
שלום לעונים (ותודה על זמנכם) :)

המסמכים שצורפו הם של התוכנית קיימת. אז אין שום תוספת.
ואנחנו "מאוד מתלבטים בין האפשרויות להרחיב את הקומה הנוכחית ולהשקיע את עיקר הכסף בה או לעלות לקומה נוספת" לגבי האפשרות של קומה שנייה, אני די מתעקש להשאיר את הבנות בקומת הקרקע ולעלות בעצמי למעלה.

צרפתי את כיוון הצפון וכיוון את הנוף בשרטוט המצורף.

מקווה שהדברים יותר מובנים. אשמח לענות על שאלות נוספות

קבצים מצורפים

• תוכנית עם כיוון צפון.pdf
    KB 187.7 · צפיות: 8
לפי תכנית השטח שצירפת עדיף שתבנו קומה שניה. אינני יודעת כיצד נראה המגרש שלכם והבית עצמו, אולם לפי גבולות הבניין המצויינים ניכר שבנייה בקומת הקרקע תגביל אתכם מבחינה עיצובית ותכנונית בעוד שבניה בקומה נוספת תעניק לכם אפשרויות תכנוניות ועיצוביות טובות יותר ופחות מוגבלות.

למעלה