מתלבטת, אשמח לדעתכן

hope60

New member
מתלבטת, אשמח לדעתכן

אמנם לא כתבתי בכלל אבל קוראת לא מעט (מרגישה לא מאוד שייכת בגלל גילי הצעיר). באמתחתי לא מעט אובדנים בשבועות די מאוחרים (14&17) ללא כל סיבה. שנתיים וחצי לקח לנו להגיע לרגע המיוחל נולד לנו ילד מדהים ואהוב.
אוטוטו חוגג שנה ובעלי מתחיל לדבר על ילד נוסף בעיקר מתוך החשש ששוב יקח לנו המון זמן עד שנצליח שוב (אציין שמעולם לא הייתה בעיה בקליטה).
עד עכשיו ממש לא הצלחתי לחשוב על זה ומאוד הסתייגתי המעניין אך לאחרונה אני מתחילה לחשוב על כך יותר ברצינות.
אשמח לשמוע מכן - איך מחליטים להתחיל מחדש? אחרי כל כך הרבה כאב והריון חרדתי בטירוף, איך נכנסים לזה במודע שוב?? מי שעברה את זה/עוברת/ מתלבטת - אשמח לשמוע איך אלן חוות את זה.

ובקשה קטנה- בלי לעשות לי אנליזות.

תודה ותבורכו

שירהד1

Member
מנהל
היי וברוכה הבאה-

אתחיל דווקא בסוף- לא היה לי נעים לקרוא את "בלי לעשות לי אנליזות".
מי בכלל התכוון לעשות לך אנליזות?
מספיק היה לכתוב: "אני מתלבטת כך וכך וכך, ואשמח לשמוע על החוויות שלכן".
זה היה גורם לי ליותר רצון לסייע ולשתף אותך.

דבר שני, חבל שבגלל גילך הצעיר את לא מרגישה שייכת. אין פה מגבלת גיל- לא כלפי מטה ולא כלפי מעלה.

דבר שלישי- כל אחת מקבלת את ההחלטות המתאימות עבורה. אין פה כללים, אין פה חוקים. מה שהיה מתאים לי, לאו דווקא מתאים לך.
לא כתבת האם היית מטופלת רגשית בזמן האובדנים וההריון שצלח. לא כתבת מהו גילך. לא כתבת על נסיבות חייך האחרות. לא כתבת האם את חווה גם כעת חרדות או שהחרדות שכחו עם הלידה של הילד.
יש הרבה גורמים שמשפיעים על ההחלטה שלנו. כל אחת והאישיות שלה. כל אחת והגיל שלה. כל אחת ונסיבות החיים שלה. כל אחת והמצב הרפואי והרגשי שלה. כל אחת והתהליכים שהיא צריכה לעבור עם עצמה.

אצלי הרגשתי שאני ממש מזוכיסטית שעושה לעצמי את זה שוב ושוב ושוב. עברתי 7 הפלות, 6 מהן ברצף, לפני לידת ביתי השלישית. זה כבר לא היה הגיוני. זה היה טירוף. זה היה נוראי. זה היה ללכת כל פעם מחדש אל התופת. ובכל זאת- הכמיהה היתה מטורפת וחזקה ממני. אבל היה ברור לי שזה יהיה ההריון האחרון, כי הנפש היתה רצוצה והלב מדמם למוות. אי אפשר היה יותר להמשיך מעבר להריון ההוא שהסתיים במקרה ובמזל גדול בטוב.

שיהיה בהצלחה גדולה בכל החלטה שתקבלי!

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

למעלה