מתמודדים יקרים!

מתמודדים יקרים!

רנין יקירתי - אמרת שאת רוצה לשנות את התדמית של הערבים..ובכן יקרתי את רק חיזקת אותו!! יש כאלה שטענים שאי אפשר להאמין לערבים ... וואללה אחרי שראיתי אותך מלכלכת על כולם בחדר של אח הגדול... ואח"כ אומרת לכולם אני אוהבת אותכם?! זה באמת שינוי תדמית. יש כאלה שאומרים( גם בין הערבים )שערבים זה עם בכיין שמאשים אחרים שכל מה שקורה להם ... אחרי שראיתי אותך בוכה שאנשים בית לא מבינים אותך, אחרי שאת עושה לכולם את המות ביום שישי בערב (כולה ארוחת ערב ) אבל לך כואב הסממנים היהודים.. כן יש לציין שאת במיוחד "יודעת לקבל את האחר" .. ובכלל הבכי שלך והשפת גוף שלך ואללה ערביה ווואלה ערביה ----- יאללה תעופי כבר!! שי - ככה אנחנו נראים כעם בדיוק !!!כמוך.... התרפסות לרנין " לא מעניין אותי קידוש".. "אני אוכל שניצל עם גבינה"(אתה חושב שהיא הבינה?.. היא לא יהודיה) ואללה אחד משלהם אתה(חחח)... יקירי מי שלא יודע מאיפה הוא בא לא ידע לאן הוא הולך. תגיד מה מפחיד אותך כל כך בלאון? " אל תנשוף לי באוזן" וכמה אפשר לחפור???????? כמה???? ומה זה היה צריך להיות וואללה אחי לערן? - יאללה תעוף כבר! ונסה - הפריחה של הבית.. דווקא את ולא עיניו הפריחה של הבית... את אגרסיבית חרמנית ומטומטמת. וולא צריך להוסיף יותר. - לך אני אומרת ביי ביי היום כבר! יוסי - נשמה תשאר כמו שאתה אתה פשוט חייב לקחת כמה קורסים בהתבטאות . אבל אתה היחיד שמבין שהחברה בבית לא מחלטים כלום בעצם רק אנשים בבית וקלטת את זה. לך יהיו הפתעות אתה עוד יכול לזכות. ליאוני המקסים - ליבי שלך אני מאוהבתתתתתתתת ערן - אתה מדבר שטויות בקילו.... "אני מוצא חום מהגוף" תשאלו את קרן?.....חחחחח קרן הייתה חמה עוד בבריכה שכחת? "אני לא יכול לעבוד עם נוסחאות מתמטיות?" אני עושה את זה בדרך שלי? " מה זה החרטה הזאת? ..מה ? אני גאון אבל אף אחד לא רואה את זה? הלא הוכחת שיש לך יכולת מילים מוגבלת שאותה אפשר להגיד לכול אחת בניפרד איכסססס. (קרן ושיפרה) - יאללה תעוף. עד כאן המכתב בפעם תודה לחברי הפורום ביי ביי

רון

לא ספרתי כמה מילים כתבתי אבל עושה רושם שרק אהבה יש לך בראש
כי רק לזה התיחסת יקירי

Jason2

New member
ואם המצב היה הפוך?

את יכולה אולי לראות את אשר או עינב או אפילו את עצמך מקשטים עץ חג מולד כדי לנסות לקבל את האחר? תנסי אולי להבין איך זה להיות מיעוט שמאמין בדבר מסויים ונמצאים בסביבה של רוב אשר מאמין בדברים אחרים.

היא פשוט עשתה טעות (רנין)

אני לגמרי מבינה אותה, לא רק שהיא מרגישה לא שייכת בגלל הדת, היא מרגישה שהיא מייצגת את כל המשפחה והחברים, והפחד שלה "מה יחשבו עלי אם אני אשב בשולחן בעת הקידוש" שזה מובן ולגיטימי לחלוטין, אבל.... היא לא הייתה צריכה את כל הסצנה והבכי הזה, היא יכלה להגיד מראש "חברה, לי זה לא נוח, תקראו לי בבקשה שמתחילים לאכול" זהו, לדעתי כולם היו מבינים אותה.

כבשה200

New member
למה התכוונתי ביפי נפש?

בדיוק לזה נניח ועכשיו היה חג המולד רנין נוצרייה נניח והיא שומרת מסורות והיה לה חשוב שיהיה עץ בבית אתה רואה את עינב או אשר עוזרים לה לקשט? אני רואה אותם רבים איתה שעות על אם בכלל להכניס את העץ לבית.

יניבל1

New member
תקשיבו חברים

הויכוח הזה על אם צריך לשבת בקידוש היה בהתחלה נחמד כשהיה שייך לתוכנית, אבל די מהר הוא גלש לדיון קודח ומעיק על יהודים-מוסלמים-נוצרים-ושאר החרטא

no nick 1989

New member
לא חושבת..

אולי הם באופן אישי לא היו עוזרים לה לקטש את העץ,אבל מה אכפת להם אם יהיה עץ? בכל אופן אני אישית מבינה את כל הצדדים גם את הצד של רנין שלגמרי אפשר להבין כי היא היחידה שנוצריה וכולם יהודים ומה לעשות היא מרגישה שונה,וגם את הצד של שאר דיירי הבית שרוצים שהיא תכבד את הקידוש ולא תעשה קונצים כל יום שישי ותתחיל להתבכיין. כי בתכלס גם הרוב חילונים ולא הכי אכפת להם מהקידוש עצמו,זה יותר עניין של גיבוש,כולם מסביב לשולחן ולא נעים שמישהי יושבת ועושה פרצופים וכל שניה קמה..זה גם חוסר כבוד כלפי אשר ועינב שזה חשוב להם,והם כן מכבדים את רנין ואשר כל הזמן דואג שמה שהוא אומר לא יפגע בה.. למרות שמה לעשות,זה קשה לו.. הוא דתי,הוא ימני בדעותיו והוא לא ישנה את הדעות שלו בשביל שהיא תרגיש טוב עם זה.

Jason2

New member
כנראה שאת לא מכירה דתיים

בשבילם מנהגים זרים זה יהרג ובל יעבור. ועץ חג מולד זה קו אדום מבחינתם. היא טעתה וגם הם היו צריכים לגלות יותר רגישות ולשאול אותה אם נוח לה לשבת איתם או לא. לי נראה שכולם למדו מזה, היא וגם הם.

no nick 1989

New member
אבל נגיד והיא תרצה לשים עץ

חג מולד בבית,זכותה... מה הוא כבר יכול לעשות? הוא יכול לעשות פרצופים על זה ולהתבכיין על זה[כמו שהיא עושה בקידוש] אבל לא יותר.

אני מסכימה

עם זה שעושה רושם שהיא יותר פוחדת מהסביבה בחוץ בגלל זה זה מפחיד.. והיא עוד נוצריה ולא מוסלמית. כך שכמו שאמרתי היא מחזקת את הסטיגמה

האמת היא ש...

אם הייתי אומרת חבר'ה אני יהודיה ולא מוכנה לשום סממן נוצרי ....הרי שלא הייתי הולכת לתוכנית כזאת. היא חיה כאן במדינת ישראל .. מה היא חשבה? הרגישות שלה לגבי היהודים והישראלים וכו' פשוט מפחיד... קשה לה לקבל שאף אחד לא עושה לה באופן אישי אך כולם הפכו למגעילים בגלל הקידוש? ואך עיניו הפכה מגעילה בגלל שהיא שרה את התקווה? היא הפכה את זה לאישי ואין כאן שום דבר אישי... אבל ההתנהגות שלה מושכת אש .. ורצון לעשות דווקה ולהעצים את היהדות/ישראליות.

Jason2

New member
על התקווה אני לא מדבר

כשקמה המדינה והתלבטו באיזה המנון לבחור, התעוררה הבעייתיות שההמנון מייצג רק את העם היהודי ולא מתחשב ברגשות הדתות האחרות החיות בארץ. "הליכה לקיסריה" היה מועמד די מוביל לבחירה של ההמנון ולבסוף חוגים דתיים הכריעו לטובת התקווה. אפשר לכבד את ההמנון של ישראל אבל לזכור שזה מייצג רק את העם היהודי ולדתות אחרות קשה לשיר "נפש יהודי הומייה". יש תהליך שעובר על כל המתמודדים, לאחדים זה קל יותר ולאחרים זה קשה ולוקח יותר זמן.

למעלה