מתמטיקה כמקצוע?

dudu_zar

New member
מתמטיקה כמקצוע?

מתמטיקה זה תחום שמעניין אותי מאוד. אני כמו רוב הפורום הזה כנראה (ובניגוד לרוב התלמידים) נהנה לפתור תרגילים במתמטיקה. אבל השאלה היא האם מתמטיקה יכולה להיות מקצוע לחיים? ואני לא מתכוון למחקר באקדמיה. מה עושה מתמטיקאי כ"שהוא גדול" חוץ ממחקר? האם יש ביקוש בשוק למתמטיקאים?

galahead

New member
יש ביקוש

בתחומים של תיכנון ופיתוח אלגוריתמים בעיקר (לכל מיני דברים, כמו עיבוד תמונה, עיבוד אותות וכו´). העניין הוא שצריך בד"כ תואר שני. אותו דבר עם פיסיקה, ד"א. בינתיים, להנאתך, פתח את עיתוני ומודעות הדרושים של עיתוני יום שישי ותראה מה הם בדיוק התפקידים שמצריכים תואר כלשהו במתמטיקה.

לדודו

בוודאי שיש ! דווקא בשנים האחרונות יש דרישה למתמטיקאים בהרבה חברות, לצורך פתרון של בעיות ואפליקציות מתמטיות שונות. יש היום בארץ כמה חברות שכל עיסוקן הוא בפתרון בעיות מתמטיות. הנה כמה דוגמאות, כל אחת מתחום שונה לגמרי : 1) לאחרונה נכנס בארץ משחק הימורים חדש של הטוטו, שנקרא "ווינר". לפני הכנסת המשחק העסיק הטוטו צוות של תשעה מתמטיקאים (רובם מתחום הסטטיסטיקה). המטרה היתה לפתח את המשחקים השונים באופן כזה, שהסיכויים יהיו כאלה וכאלה, ושסך הפרסים יהיה באופן סטטיסטי כזה וכזה...(זו אגב היתה משימה מאוד לא פשוטה) 2) כלכלנים ובתי השקעות רבים מעסיקים מתמטיקאים באופן קבוע או מזדמן. הרבה משיטות ההשקעה בבורסה ובשוק ההון היום מסתמכות על שיטות ומודלים מתמטיים לא פשוטים כלל וכלל. תפקידו של המתמטיקאי הוא לפתור בעיה מתמטית או לשפר מודל מסויים, למרות שבמקרים רבים הוא לא זקוק לשום הבנה כלכלית לצורך פתרון הבעיה הספציצית עימה הוא מתמודד באותו רגע. לדוגמה ניתוח של מודל בלאק & שולס בתמחור אופציות מעו"ף, וחישוב סטיית התקן הגלומה בהן. 3) תכנון גשרים הוא משימה שמעסיקים בה אנשי מתמטיקה, שצריכים לחשב שיפועים וזוויות של משטחים (במרחב) – אלה חישובים שדורשים ידע מתמטי ברמה אקדמית גבוהה. צריך להוסיף ולהגיד שהיום נכנסות לאט לאט תוכנות מחשב שמבצעות חלק מהעבודה שפעם דרשה כוח אדם של מתמטיקאים, אבל מצד שני נוספים עוד ועוד תחומים חדשים שדורשים פיתוח ותכנון מתמטי.
רון חשבון α•βƒ²(Δ)³+πº∑Ǿ ℓim(x→∞)ε∫¼±

למעלה