מתנערים מאחריות או שאני לא בסדר?

Borisyo

Member
שלום,

אוטובוס היה אמור להיות בתחנה ב-17:15
אני בתחנה הייתי החל מ-17:05
בטבלת זמנים זמן הגעה משוער היה 7 דקות
ב-17:15 אוטובוס לא הגיע עדיין וזמן קצר שנוצר השתנה ל-28 דקות
ב-17:17 הבנתי שאוטובוס לא יגיע והייתי צריך לשנות מסלול

שאלה: מי לא בסדר לפי תגובה שקיבלתי ממרכז לפניות הציבור?

קבצים מצורפים

• Screenshot_20210117-190545_Gmail.jpg
    Screenshot_20210117-190545_Gmail.jpg
    KB 259.5 · צפיות: 24

Ccyclist

Well-known member
שלום,

טעותך בכך שאתה מצפה לדיוק ועמידה בזמנים.

לצערי יש הגיון מסויים בכך שאוטובוס שאמור להגיע ב 17:15 יתעכב עד 17:28, גוגל מראה לעיתים אוטובוסים עם עיכוב של 15 דקות.

אינני יכול לומר בוודאות שזה המקרה כי יש מקרים שדווחו בפורום שמערכת המידע מראה נסיעות רפאים לפי הלו"ז כשהאוטובוס לא יוצא בפועל ולך תוכיח אחרת אם עלית על קו מהיר יותר. אם זה היה אוטובוס חצי שעתי היה אפשר לדעת בוודאות אם יצא או לא כי העיכוב היה עולה לרמות בלתי סבירות.

להבנתי יש מסד נתונים אחד של משרד התחבורה שנגיש לכל האפליקציות וקשה לדעת מה בו מבוסס על GPS מהאוטובוס ומה על המידע בלו"ז. יש אפליקציות שמנסות לשקלל עיכובים ידועים עם זמני הנסיעה ולחזות זמנים משופרים.

846

Active member
שלום,

אם האוטובוס יצא בזמן, אי אפשר לבוא לאף אחד בטענות, כל האפליקציות הן "כאילו" למרות ש"אוטובוס קרוב" התגלתה כהכי אמינה. האחריות של חברת האוטובוסים היא להוציא את האוטובוס בזמן.

Borisyo

Member
אם האוטובוס יצא בזמן, אי אפשר לבוא לאף אחד בטענות, כל האפליקציות הן "כאילו" למרות ש"אוטובוס קרוב" התגלתה כהכי אמינה. האחריות של חברת האוטובוסים היא להוציא את האוטובוס בזמן.
אם יצא...
אין לדעת אם אוטובוס יצא.
יכול להיות שלא יצא בכלל או לא יגיע עקב סיבה לא ידועה. הטבלה עדיין תמשיך להציג זמן משוער לפי לוח זמנים ולא לפי GPS כמו שקרה במקרה שלי.

846

Active member
אם יצא...
אין לדעת אם אוטובוס יצא.
יכול להיות שלא יצא בכלל או לא יגיע עקב סיבה לא ידועה. הטבלה עדיין תמשיך להציג זמן משוער לפי לוח זמנים ולא לפי GPS כמו שקרה במקרה שלי.
חובת ההוכחה שהאוטובוס יצא בזמן היא על המפעיל וזה הדבר הכי קל בעולם להוכיח. כל השאר לא באחריות המפעיל

arseny92

Well-known member
מנהל
אם יצא...
אין לדעת אם אוטובוס יצא.
אוטובוס קרוב מציג נסיעות שיצאו ומשדרות את הנסיעה ונסיעות לוח זמנים אשר ייתכן ולא יצאו (ואם האוטובוס נוסע ללא GPS תקין), באופן שונה

Borisyo

Member
טעותך בכך שאתה מצפה לדיוק ועמידה בזמנים.

לצערי יש הגיון מסויים בכך שאוטובוס שאמור להגיע ב 17:15 יתעכב עד 17:28, גוגל מראה לעיתים אוטובוסים עם עיכוב של 15 דקות.

אינני יכול לומר בוודאות שזה המקרה כי יש מקרים שדווחו בפורום שמערכת המידע מראה נסיעות רפאים לפי הלו"ז כשהאוטובוס לא יוצא בפועל ולך תוכיח אחרת אם עלית על קו מהיר יותר. אם זה היה אוטובוס חצי שעתי היה אפשר לדעת בוודאות אם יצא או לא כי העיכוב היה עולה לרמות בלתי סבירות.

להבנתי יש מסד נתונים אחד של משרד התחבורה שנגיש לכל האפליקציות וקשה לדעת מה בו מבוסס על GPS מהאוטובוס ומה על המידע בלו"ז. יש אפליקציות שמנסות לשקלל עיכובים ידועים עם זמני הנסיעה ולחזות זמנים משופרים.
@Ccyclist הבעיה כאן היא שטבלת זמני אמת משנה זמן משוער של אוטובוס ש"מאחר" לזמן של אוטובוס הבאה שגורם תחושה שאוטובוס שמאחר לא יבוא בכלל ונשאר לחכות לאוטובוס הבאה.

אם האוטובוס שמאחר עדיין בדרך, לפחות שחץ שפונה למטה ימשיך להופיע על טבלת זמנים ולא יתחלף לזמן משוער של אוטובוס הבאה. או שיידע לציבור שניטור נוכחי מתבצע לפי לוח זמנים רגיל או GPS פעיל של אוטובוס בזמן אמת. זה גם מתייחס לאפליקציה "מוביט"

Ccyclist

Well-known member
@Ccyclist הבעיה כאן היא שטבלת זמני אמת משנה זמן משוער של אוטובוס ש"מאחר" לזמן של אוטובוס הבאה שגורם תחושה שאוטובוס שמאחר לא יבוא בכלל ונשאר לחכות לאוטובוס הבאה.

אם האוטובוס שמאחר עדיין בדרך, לפחות שחץ שפונה למטה ימשיך להופיע על טבלת זמנים ולא יתחלף לזמן משוער של אוטובוס הבאה. או שיידע לציבור שניטור נוכחי מתבצע לפי לוח זמנים רגיל או GPS פעיל של אוטובוס בזמן אמת. זה גם מתייחס לאפליקציה "מוביט"

הנה מה שגוגל מציג לפי בתחנת אוטובוס ברעננה - שני אוטובוסים עם עיכוב של כמה דקות.

אני מודע לביקורת על גוגל אבל זו אפליקציה שהשתמשתי בה במלא ארצות הן כמשתמש תח"צ והן כנהג, ואני מעדיף להשתמש באפליקציה אחת שעובדת בכל מקום.

אני לא יודע מאיפה גוגל מקבלת את המידע על העיכובים, אני מניח שהמידע הוא המידע הגנרי של משרד התחבורה.

קבצים מצורפים

• Screenshot_20210120-162308_Maps.jpg
    Screenshot_20210120-162308_Maps.jpg
    KB 428.8 · צפיות: 4

arseny92

Well-known member
מנהל
הנה מה שגוגל מציג לפי בתחנת אוטובוס ברעננה - שני אוטובוסים עם עיכוב של כמה דקות.

אני מודע לביקורת על גוגל אבל זו אפליקציה שהשתמשתי בה במלא ארצות הן כמשתמש תח"צ והן כנהג, ואני מעדיף להשתמש באפליקציה אחת שעובדת בכל מקום.

אני לא יודע מאיפה גוגל מקבלת את המידע על העיכובים, אני מניח שהמידע הוא המידע הגנרי של משרד התחבורה.
שידור SIRI SM ממשרד התחבורה, אותו המידע על השלטים בתחנות והשוואה לזמן מתוכנן בלוח הזמנים לאותה תחנה מול המידע הסטטי GTFS

Ccyclist

Well-known member
שידור SIRI SM ממשרד התחבורה, אותו המידע על השלטים בתחנות והשוואה לזמן מתוכנן בלוח הזמנים לאותה תחנה מול המידע הסטטי GTFS

והנה דוגמה לאוטובוס שמתעדכן כנראה בלייב מה GPS.

אני חושב שבעבר לחיצה על אוטובוס מסויים בקו גרמה לבאג שמחק את כל נקודות הציון מהמפה. היה לי משהו כזה כשהגעתי לרעננה לראשונה לפני שנתיים וחצי ועליתי על האוטובוס מתחנת הרכבת הרצליה. הסתמכתי על נקודת ציון כדי לדעת איפה לרדת ובגלל ששמות התחנות המקבילות בצדדים השונים של אחוזה שונה ונאמר לי לרדת ב"אחוזה - ז'בוטינסקי" שהוא השם הצפוני (מערבה) בעוד שהתחנה הדרומית (מזרחה) נקראת "אחוזה - אליעזר יפה" לא היה לי מושג איפה לרדת כי גם נקודת הציון נעלמה וגם התחנה לא הופיעה ברשימת התחנות במסך של האוטובוס. הפתרון היה לאתחל את הסמארטפון מחדש ואז הכל הופיע כמו שצריך. חוויה לא הכי נעימה בנסיעה ראשונה למקום חדש.

קבצים מצורפים

• Screenshot_20210121-165227_Maps.jpg
    Screenshot_20210121-165227_Maps.jpg
    KB 764.3 · צפיות: 4
אין ברירה אלא להוריד אליקציית זמן אמת של אוטובוסים ולהשתמש בה. טבלאות הזמנים החזויים מאוד לא מדוייקות, לפעמים במידה קומית ממש. מן הסתם הן משקללות יחדיו לוחות זמנים של שעות עומס ושל שעות מתות. הבחירה שלי היא איפהבוס ושם אני יכול לראות על גבי המפה איפה האוטובוס (ככל שזה אכן משגר נתוני GPS) והערכה מדוייקת מתי הוא עשוי להגיע.

Borisyo

Member
אין ברירה אלא להוריד אליקציית זמן אמת של אוטובוסים ולהשתמש בה. טבלאות הזמנים החזויים מאוד לא מדוייקות, לפעמים במידה קומית ממש. מן הסתם הן משקללות יחדיו לוחות זמנים של שעות עומס ושל שעות מתות. הבחירה שלי היא איפהבוס ושם אני יכול לראות על גבי המפה איפה האוטובוס (ככל שזה אכן משגר נתוני GPS) והערכה מדוייקת מתי הוא עשוי להגיע.
@קול קורא אני משתמש באפליקציית "מוביט". לדעתי "איפהבוס" משערת זמני הגעה באותה שיטה כמו "מוביט". לפחות בהערכת זמני הגעה בזמן אמת באמצעות GPS שתיהן מתקשרות עם אותו אוטובוס.

הפתרון שאני רואה זה לשנות איך מוצג קו אוטובוס וזמן הגעה משוער בטבלה אלקטרונית. אם אוטובוס לא יצא / לא יבוא עקב תקלה טכנית או אם משהו קרה בדרך אז להציג את הקו באור אדום ולהוריד מטבלה זמן הגעה משוער. אם מצב הסתדר או אם אוטובוס תוקן, לשנות אור הקו לירוק ולהדליק זמן הגעה משוער.

נערך לאחרונה ב:

arseny92

Well-known member
מנהל
הפתרון שאני רואה זה לשנות איך מוצג קו אוטובוס וזמן הגעה משוער בטבלה אלקטרונית. אם אוטובוס לא יצא / לא יבוא עקב תקלה טכנית או אם משהו קרה בדרך אז להציג את הקו באור אדום ולהוריד מטבלה זמן הגעה משוער. אם מצב הסתדר או אם אוטובוס תוקן, לשנות אור הקו לירוק ולהדליק זמן הגעה משוער.
זה בעצם מה שמבצע אוטובוס קרוב

• Like
Reactions: 846

ניוטראל

Active member
דרך אגב,
נסיעה שמתאחרת.
אחר זמן מסויים נעלמת מהמסכים!
אך בפועל היא מתבצעת...

למעלה