מתנצל אם הנושא פוגע במישהו מהקוראים. פגיעה עצמית.

• פותח הנושא SVS1
  • פורסם בתאריך

SVS1

New member
מתנצל אם הנושא פוגע במישהו מהקוראים. פגיעה עצמית.

במקרה של משפט נפקדות/ עריקות, שבסופו אני נכנס לכלא, ומודיע שאני אפגע בעצמי - מה עושים?
אני לא סתם אומר אפגע. באמת אחתוך.. שיירד דם.
איך הצבא מסתכל על זה? אני ממש לא מסוכן, דיכאוני או פציפיסט (הייתי לוחם בשירות), אבל אני לא יכול יותר עם המילואים האלו, זה מדיר שינה מעיניי, מוריד לי את התאבון, מכניס אותי למחשבות שחורות ובעיקר עושה לי חרא של ממש בנשמה.
הייתי שמח אפילו לעבור לתפקיד שדורש פחות ימי מילואים בשנה (אני עושה כמעט 30 ואני חפ"ש, בתפקיד ג'ובניקי שלא שירתתי בו בסדיר!), אבל אין עם מי לדבר, לאף אחד לא באמת אכפת וצה"ל כהרגלו משתין עליך מלמעלה.. רק שאני כבר לא מוכן לסבול את זה.
מהם התהליכים שלאחר הפגיעה העצמית, איך זה משפיע על האזרחות והצבא?

רב תודות לעונים, ואני מתנצל עם פגעתי במישהו עם חוסר המוטיבציה שלי.. המערכת הזאת בלתי נסבלת מבחינתי, אני ממש לא באותו ראש שהייתי בין 20. קשה לי קבל את זה..

אושי231

New member
בוקר טוב לך

בוקר טוב!
קודם כל חשוב שאתה מעלה את הדברים על הכתב ובא להתייעץ, זה כבר אומר שאתה מוכן לעשות משהו בקשר למצב.
עכשיו תראה, יש המון דרכים נוספות לטפל בבעיה מאשר לצאת לנפקדות ועריקות.
נפקדות זה לא פתרון לכלום! כי אז הצבא פשוט מעלה אותך למשפט ומחזיר אותך ליחידה, ואם תהיה נפקד שוב, תעלה למשפט שוב וחוזר חלילה.
באשר לפגיעה עצמית- קודם כל זה מסוכן. מאוד. זה לא מוכיח לצבא כלום. במקרה שתפגע בעצמך או שתאיים שתפגע בעצמך, לפי הפקודות יש להצמיד אלייך שני אנשים שילוו אותך למיון, ואולי בהמשך לקבן.
זה באמת מיותר כי אתה יכול לטפל בזה בעוד כל כך הרבה דרכים שהן כל כך יותר פשוטות!
אני באמת מציעה לך שתשאיר את הרעיונות לפגיעה עצמית מאחוריך, ותטפל בזה בדרך ישרה והוגנת.
תתחיל בלשוחח בטלפון עם המפקד שלך. תסביר לו את המצב. כנל גם לקצינת הקישור.
אם שירות המילואים משפיע עליך נפשית- אני מאוד ממליצה לפנות לקבן.
לשם כך תצטרך לשלוח ליחידה שלך מסמכים מה- 3 חודשים אחרונים של רופא/ פסיכולוג/ פסיכיאטר/ מאמן אישי/ עובד סוציאלי וכו'- מסמכים המעידים על כך שאתה חווה פגיעה נפשית בשל שירות המילואים. לאחר שתשלח את המסמכים, ייקבע לך תור לקבן והוא יתאים לך פרופיל שמתאים למצבך.
חבל מאוד שרק תאריך את הטיפול בבעיה שלך ע"י אקט שלא יעזור אלא רק יעשה יותר גרוע.
ועוד מילה-
אנחנו חיים במדינת חוק. ומילואים הם חוק במדינה. נכון שלא לכולם, ונכון שרק לאנשים מסויימים, אבל זה עדיין החוק. ואנחנו כאנשי חוק חייבים לבצע אותו. מילואים גם לעולם לא באים בזמן נוח. יש מי שמפסיד עבודה, יש מי שמפסיד מילואים, ויש מי שמפסיד זמן עם המשפחה. כל אחד מפסיד משהו, אבל זה גם המחיר של להיות ישראלי. נולדת ישראלי וזו המדינה בה אנו חיים. באפשרותך לשנות את זה, אבל פגיעה עצמית לא תעזור לך, אלא רק תעשה את המצב יותר גרוע. כשאתה מציב למערכת אולטימטום, אתה לא יודע מה יקרה בהמשך ולא תהיה מסוגל לשלוט על הסיטואציה, מעבר לזה שזה יכול לפגוע לך גם בחיים האזרחיים- איך תתמודד עם זה שאם ישלחו אותך למיון ברגע שתפגע בעצמך- יכול להיות שזה ישפיע לך על רשיון הנהיגה ופונקציות נוספות כמובן.
אל תתפתה ללכת בדרך הזו. לכאורה זו נראית הדרך הקלה, אבל אני מכירה קצת את המערכת וזה רק יסבך את הדברים.
תרים טלפון לקצינת הקישור, בקש לדבר עם קבן ותשלח את המסמכים המתאימים.
דבר עם המפקד הישיר שלך, עם המגד, עם הסמגד, עם כל מי שצריך.
תטפל בזה חוקית, ובצורה הוגנת.
וכמובן אתה מוזמן לעדכן בפורום ואנחנו נסייע פה בכל פניה.
בהצלחה!!
&nbsp
&nbsp
&nbsp

עריקות ומצב נפשי

ככל ואכן תבצע עריקות ותתפס או שתסגיר את עצמך, מן הסתם תשפט ותושם במעצר.

אם תביע כוונות אובדניות תושם בבידוד ולאחר מכן יפגישו אותך עם קב"ן אשר ייתן חוות דעת בנוגע למצב הנפשי שלך.

בהחלט ייתכן כי אם תממש את הכוונות האובדניות יתאימו לך פרופיל נפשי בהתאם למצבך הנפשי.

www.wg-law.co.il

למעלה