נאום להנאתכם.

Etnozam

New member
נאום להנאתכם.

חברים, חברי חברי הפורום הנכבדים. נפלה עלי הזכות להפוך ולהיות המנהל החדש של הפורום, ועל כן מתוקף תפקידי החדש מחויבותי הראשונה היא להבהיר כמה נושאים חשובים:

בראש ובראשונה אציין שלקחתי על עצמי את תפקיד ניהול הפורום מכיוון שאני מאמין שביכולתי להוסיף ולשפר, להתאים אותו להלך הרוח של חברי הקהילה הפעילה, ולהמשיך את המגמה החיובית שהקודם לי בתפקיד החל ליצור. חלקכם מכירים אותי מהפורום וזכו לא פעם לקרוא את דעותי ותגובותיי השונות וגם להגיב אליהן בדרך כזו או אחרת, כמה מכם גם פגשו אותי ומכירים אותי באופן יותר אישי, אך רובכם ובעיקר החדשים שבניכם כנראה לא ממש יודעים במי מדובר. אז הנה כמה פרטים עלי בקצרה:

קוראים לי חיים. אני בן 31 ומתגורר בהולנד כמעט שנתיים. אני ישראלי שמגיע מרקע הולנדי, עוסק בתחום המחשוב, וכרגע מתגורר בדרום הולנד במחוז שנקרא לימבורג (Limburg) לא רחוק מעיר הגבול וונלו (Venlo).

חשוב לי לציין שמתוך התפקיד שבחרתי לקחת על עצמי אין לי יותר שום עניין להכנס לפוליטיקות וסכסוכים עם אף אחד מכם, ומטרתי היחידה היא לחזק את קהילת הפורום, לגרום לפורום לגדול ולהתעשר בתוכנו, ולשמור על הסדר הכללי בכדי שכולכם תוכלו להנות ולהרוויח ממנו יותר.

דבר שני, כנראה שכבר ראיתם שבראש הפורום הוצמד תקנון חדש. התקנון הזה מגדיר את כללי הפורום הברורים שלא אני ולא אף אחד אחר מבין חברי הפורום השונים נמצאים מעליהם. את התקנון הזה יצרתי מתוך מחשבה שנבנתה לה במשך השבוע האחרון, והוא מהווה בסיס ראשוני מוסכם בהכרח שיהווה תשתית ליצירת קהילה טובה יותר וסביבה השואפת למגמה חיובית ביחס להלך הרוח של חברי הפורום השונים ורצונם. התקנון הזה הוא לא שלי, אלא שלכם. כל נושא וסעיף אשר רשמתי בו פתוח להצעות ורעיונות אשר אתם הקהילה תגדירו ותחליטו כיצד יראו, אך בכל אופן שבו יוגדר התקנון, על פיו יישק דבר.

השיטה, מאד בסיסית וטכנית לחלוטין. הפרתם סעיף מכללי התקנון אתם תקבלו אזהרה רשמית, צברתם מספר של אזהרות, וצעדים ינקטו בהתאם. זהו. מעבר לזה, כל תלונה וטענה יהיו לרוח שכן מיד תופנו לסעיף המתאים בתקנון המסביר את סיבת האזהרה ו\או נקיטת הצעד המתאים.

כפי שציינתי ואדגיש זאת שוב, התקנון הזה מהווה אך ורק אבן פינה לדרך שבא אתם תבחרו כיצד הפורום יתנהל. אתם תמיד מוזמנים להעלות הצעות לשינוי או שיפור סעיפים בתקנון, בתנאי כמובן שהן מובאות בצורה עניינית ומנומקת, אך בכדי שלא להפוך את הפורום לדף מרמור, את כל ההצעות הללו אתם תוכלו להעלות בפוסט יעודי אחת לשבוע שאני אקדיש במיוחד לכל הנושאים השונים, והוא תמיד יהיה זמין לשיתוף רחשי ליבכם. כמו כן, אם יש לכם המלצה, תלונה, שאלה או רעיון לשיפור בכל עניין אתם גם מוזמנים לשלוח לי במסר. שוב, בתנאי כמובן שהנושא מובא בצורה עניינית ומנומקת. כל פוסט, תגובה או מסר בנושאים הקשורים להתנהלות הפורום שיפורסמו מחוץ למסגרת המוקדשת לזה ימחקו.

לסיום אני רוצה להוסיף שאני לא יודע למה אמיר בחר לפרוש מהתפקיד, וכנראה שהיו לו סיבות משלו לעשות זאת. אני לא יודע אם החליט לפרוש מהפורום בצורה מוחלטת אבל אם כן אני מצטער על כך ומקווה שיבחר לחזור ולהמשיך להשתתף ולהוסיף לפורום הנהדר שהוא הצליח עד כה לשנות רק לטובה.

אני מקווה שהצלחתי להאיר לכם את כל השינויים החדשים בצורה ברורה ומובנת. מכאן ועד לשבוע הבא הפוסט הזה יהיה תקף ומוקדש לכל תגובה ועניין רלוונטי בנוגע לשינויים בפורום הן בניהול והן בכללי הפורום, וכמובן אם יש לכם הצעות ורעיונות אתם מוזמנים לשתף אותם כאן גם כן.

בתקווה לשרת אתכם נאמנה,
חיים.

בָלבָל

New member
קשה להיות מנהל פורום

כמנהלת בעבר וכגולשת ותיקה (שכבר הפסיקה כמעט כל פעילות בתפוז) אבל כן קוראת... אני חוששת שנכנסת לפורום בעייתי.
להבנתי יש קומונה של ישראלים שגרים בהולנד ונראה לי שנוח להם יותר שם, גם לי בעבר היה נוח יותר בקומונה.
אין לפורום יתרון גדול על קומונה כאשר לא מדובר בפורום שצריך בו ניהול ואירגון/חיפוש מידע.

מקווה שתצליח בכל זאת להחיות של הפורום.
חזרתי ממש עכשיו מביקור בהולנד וממתינה לתשובה סופית (יקח כחודש) כדי לדעת אם אני אהיה חלק מכם :) אם כן, מקווה שהפורום עוד יהיה פה.

בהצלחה!!

Etnozam

New member
תודה.

בעייתי או לא הפורום כאן וקיים ומישהו צריך לנהל אותו והמישהו הזה עכשיו הוא אני.

לאנשים לא נוח יותר בקומונה או בפייסבוק, פשוט נדמה להם שזה יותר נוח כי הממשק הוא אקטיבי אבל עקרונית זה הכל אותו הדבר.
מקווה שהיה לך כיף בהולנד ואני מאחל לך לקבל רק בשורות טובות בהמשך, ואולי אם תמשיכי לכתוב ולהגיב כאן בפורום אחרים ילכו בעקבותייך.

RonspotNL

New member
מצטער לאכזב אותך אבל זה לא אותו הדבר

שים לב שאף אחד כמעט שלא מגיב כאן אבל אנשים מגיבים במקומות אחרים גם בפייסבוק! כשמצנזרים ושמים תקנונים מוחקים הודעות ושרשורים חוסמים אנשים ועוד ועוד אנשים מתרחקים ומאבדים עניין אתה צריך לשים לב שגם מאז שמינו אותך אין אחד שברך אותך בהצלחה חוץ מאולי גולש אחד אפילו לתקנון אף אחד לא הגיב (וזו היתה הטעות הפאטלית הראשונה שלך)מנהלים צריכים לקדם פעילות בפורום לא להרחיק פעילות ובפועל כשהמנהלים הלא נכונים נבחרים לנהל את הפורומים התוצאה המתקבלת היא המצב של הפורום היום

Etnozam

New member
זה אותו הדבר.

גם בפייסבוק אנשים נמצאים בקבוצות שונות, מסתכסכים בניהם, מאוימים שירחיקו אותם מהקבוצה, וכל זה למה פשוט מאד כי בתגובות שלהם קיים תוכן כל שהוא שלא מתאים לקבוצה ובעיני המנהלים שלה.
אותם שרשורים,
אותם מערכת תגובות,
אותם אדמינים מרגיזים שמוחקים לך הודעות ומזהירים אזהרות.
כל מה ששונה זה הממשק.

עכשיו לעניינו,
נכון שהפורום הזה קצת רגיש, ונכון שהנפשות הפועלות בו הם כל אחת אישיות בפני עצמה ולא תמיד כולם מכבדים או מבינים זאת, אז נהיה מה שנהיה והרי לך פורום ישראלים בהולנד כפי שאתה מתאר אותו כיום.
אני מנהל חדש. חלק מכירים אותי אבל הרוב לא. יש לי רצון ויש לי את הדרך שלי לנהל את הדברים וזה לעולם לא יהיה כמו דרכם של מנהלים שקדמו לי שכל אחד מהם בשלו גם חשב כך. אני רוצה להאמין ופועל לזה שהלך הרוח הכללי של הפורום הזה ישתפר, שאנשים יבחרו שוב להשתתף ולשתף, ליצור אווירה בה כל נושא פתוח לדיון כל עוד כולם מבינים ומכבדים אחד את השני. גם אם לא תמיד מסכימים, וגם אם הדעות לפעמים קשות לעיכול, מכבדים ומביעים את דעתם בצורה הולמת וראויה לדיון ולא בדרכים של התנגחות אישית והבעת אמוציות שמקומן אינו כאן.

אתה צודק בזה שכמעט אף אחד לא איחל לי בהצלחה, וזה בסדר.
אני לבדי לא יכול לגרום לפורום להשתנות. כדי להצליח אני צריך גם את הרצון שלך ושל כמה שיותר חברים ורק ככה חזות הפורום תשתנה. להעביר עלי ביקורת לא בדיוק עוזר או תורם לנושא הרלוונטי. אני יודע שקיימת בעיה כל שהיא, אני מודע לכך שבחרתי לנהל פורום דיי טעון, אני מסכים איתך שבממשקים אחרים האווירה היא אחרת ואולי מהסיבה הפשוטה והיא שאותם חברים בוחרים להתנהג אחרת.

אני, רק המנהל כאן. הפורום הזה הוא שלכם.
בתור מנהל חדש עם קו חדש ורוח חדשה אני יכול רק להבטיח לכם שדברים יתנהלו אחרת. הם יתנהלו אחרת מתוקף ההבנה המשותפת של כל החברים לגבי אופי הפורום והשאיפה של כולנו, ולכן בחרתי ליצור תקנון. אם טרחת לקרוא אותו, אני שמח על כך ומודה לך, וכמו כן מקווה שהבנת ממנו שעכשיו דברים מתנהלים בצורה אחרת והכי חשוב ברורה ושקופה לחלוטין. אין אילו שהם כללים לא ברורים שמופעלים מתוך רגש אישי, ואין קונספירציות לקשרי שלטון. כפי שציינתי בפוסט ההכרות שלי, התקנון הזה הוא בסיס לאופי הפורום שאתה וכמוך גם כל שאר החברים תחליטו לבנות. אני לא מצפה לשינוי ביום אחד, אבל בעזרתך ובעזרת כל שאר החברים אפשר מהר מאד לשנות את המצב הקיים.

עכשיו עשה צעד חיובי קטן ותשתף אותנו עם סיפור, חוויה, מחשבה, נושא שמעניין אותך וכל עניין אחר שבעיניך ראוי לשיתוף עם כל שאר החברים, ולהניח את אבן הפינה לדרך החדשה.

למעלה