נבחנתי בשבוע שעבר במכון וקיבלתי תשובה שלילית מהמעסיק.

gabbis

New member
נבחנתי בשבוע שעבר במכון וקיבלתי תשובה שלילית מהמעסיק.

עברתי קורס הכנה במכון אחר ימים ספורים לפני המבחן,איך אני יכול לברר את תוצאות המבחן?
האם ידרש ממני תשלום נוסף עבור התוצאות?
אני יודע שחרקתי שיניים במבחני אנגלית טכנית,יש לך רעיון כיצד אפשר לשפר ....אני עם ידע בסיסי באנגלית.
הכנה במכון עזרה לי להציג את עצמי,השלמת משפטים,לכתוב סיפור דימיוני או אישי ועוד.......
אשמח לפרט את יום המבחן אם מותר לי / או תהיה דרישה, למועמדים שלפני בחינה.
הייתה לי הרגשה טובה מהמבחן,והרגשה פחות טובה מהתשובה השלילית.
ראיון העבודה היה גרוע לטעמי מכיוון שזה הראיון הראשון שעברתי מזה 19 שנות עבודה.חשוב לעבור הכנה כדי להיות מאורגנים בראיון.

תשובה שלילית ממעסיק לאחר אבחון

היי גבי,
המון שאלות בבת אחת - ננסה לעשות סדר...

אין תשובה שלילית או חיובית מאבחון - האבחון נותן תוצאה של "מתאים" או "לא מתאים" למשרה...
התשובה השלילית מהמעסיק יכולה גם לא להיות קשורה לאבחון. במידה והתשובה אכן קשורה לאבחון אז יכל להיות ש:
1. נמצאת "לא מתאים" למשרה לפי דרישות המעסיק
2. היו מועמדים נוספים שהתאימו יותר ממך

לגבי קבלת התוצאות - כן, רוב מכוני האיבחון יסכימו לתת לך את התוצאות תמורת תשלום נוסף. כמה ? לא יודעת. כל מכון והתעריף שלו...

שיפור האנגלית - רק על ידי פרקטיקה - לקרוא ולכתוב ולהקשיב לקלטות - באנגלית... כמו פעם "כתיבה תמה" קראו לזה בבית סיפרי לפני כ 60 שנה...

בין השורות הבנתי שלא התראיינת 19 שנה... בלי שום ספק שמאז שנטשת את עולם חיפוש העבודה לעכשיו - חלו שינויים רבים... אבל בעיקר - צריך "להתאמן" בלהתראיין... לאחר עוד 5 או 6 ראיונות עבודה יש להניח שתבין את כללי המשחק ותשתפר...
טוב עשית שהלכת ל"הכנה" !!!

haych

New member
חידוד לגבי תוצאות האבחון

היי,
עבדתי במכון אבחון ולכן אני יכולה לחדד את תשובתך:
כל המכונים מחוייבים בחשיפת תוצאות האבחון בפני המועמדים בחינם - ע"פ חוק.
המועמד צריך להגיש בקשה למכון האבחון ומתואם עמו מועד לצפיה בתוצאות. אסור לצלם או להוציא את חומר האבחון, אך מותר להעתיק אותו.
המועמד נחשף לתיק שנכתב אליו בדיוק כפי שקיבל אותו הלקוח.

במידה והמועמד מעוניין בשיחה מפוןרטת עם פסיכולוג תעסוקתי - הוא יכול לעשות זאת תמורת תשלום.

תוצאות אבחון - האם יש חוק המחייב את המכונים לחשוף תוצאות?

היי,
תודה על החידוד...
אבל
אני דווקא יודעת שהחוק לא עבר.
ב 2012 ניסו להעביק את החוק הזה לפחות 5 פעמים בוואריציות שונות - והחוק לא עבר..
לבסוף יצאה "הנחיה" מטעם משרד המשפטים וככל שידוע לי אין "חוק"...וגם להנחיה זו מכוני האבחון התנגדו.
### אם יש חדש לאחר 2012 - לא ידוע לי . (גם הניסיון לממש את ההנחיה של משרד הפנים ב 2013 - לא צלח)
ציטוט מכתבה בכלכליסט (מ 2012):
מכוני אבחון לביהמ"ש: לא מסכימים להעביר תוצאות הבדיקות למועמדים לעבודה
אדם מילא, פילת וקינן שפי סבורים כי אין לחשוף בפני הנבחנים את חוות הדעת שמצרף המכון ואת אבחנת הפסיכולוג
חודש לאחר שמשרד המשפטים פרסם הנחיה הקובעת כי מכונים העורכים אבחון למועמדים לעבודה צריכים לחלוק את תוצאותיו עם המועמדים, יוצאים מכוני האבחון הגדולים נגד ההנחיה.

[URL]http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3567366,00.html[/URL]

haych

New member
אולי באמת לא חוק אלא הנחיה

וההנחיה ניתנה ע"י בג"צ. מכוני האבחון התכוונו להלחם בהנחיה, אבל בפועל אני לא יודעת אם אכן היו נסיונות כאלה ונכון ללפני חצי שנה ההנחיה עמדה בעינה.
נכון שמכוני האבחון סבורים שלא כדאי לחשוף את הדוח - גם כי זה ידרוש מהם להזהר בלשונם ולהעביר מסרים בצורה מעודנת שעשויה להתפרש לא נכון, וגם כי מועמדים שקוראים דוח שלילי יכולים להסיק מכך שהם לא מספיק טובים ולא שהם פשוט לא מתאימים לתפקיד.
אני יודעת בוודאות שהמכונים הבאים מקיימים אחר ההנחיה ומבצעים חשיפה (בחינם כמובן): אדם מילא,פילת ו- AKT (בעלי עשה חשיפה בכל הנ"ל)

למעלה