נביא זמננו!!

dickens

New member
נביא זמננו!! ../images/Emo26.gif

אפשר לקבל או לשלול את דיעותיו אך דבר אחד ברור:האיש היה נביא ואין עוד כמוהו!!!

מיהו נביא

יש קריטריונים מאד ברורים במקורות באשר לשאלה מיהו נביא, ואיני סבור שי"ל עונה על כולם. לכל היותר ניתן לומר שהוא תלמיד ראוי של הנביאים.

לא ברור על מה אתה מבסס את דעתך

עכ"פ נזכיר ש"אין הנביא מתנבא אלא מה שראוי להיות" (תוספות יבמות דף נ.) הנביא הוא לא חוזה עתידות.

אלול

New member
ו"ראוי להיות"

שיך הרי לתחום הערכים ולא לתחום המטאפיסיקה או הטבע..... תקנו אותי אם אני טועה
(ההמבורגר אמור לסמל את תחום האוכל - אני קצת רעב ) נ.ב. יחיאב , אני קצת מתנצל אם אני כותב יותר מידי הודעות היום אז תרגיש חופשי להוריד את אלו הפחות רציניות (כמו זאת
)

יחיאב

New member
נדמה לי שאת

דעתי בעניין ביטאתי כבר באחד מדפי-האתר, ואני עד היום מתלבט אם עשיתי נכון שהעליתי אותו לשם. להלן הדף שנקרא "ישעיהו ב´"...

אין לי ספק באהבת האמת והיושר האישי

של פרופי ליבוביץ. את זה תמיד ראיתי עליו והרגשתי בדבריו ובצורת התבטאויותיו. הצניעות שלו היתה צניעות כנה, כך הרושם שהיה לי בקראי את התבטאויותיו. כנ"ל גם הליכותיו הפשוטות, על אף גדלותו וחכמתו. וזה בלי כל קשר לכך שלא כל דבריו מובנים, לא כל דבריו המובנים, מקובלים, ולא חייבים להסכים ו/או לקבל כל מילה שאמר. ושלא תבינו אותי לא נכון: הרבה מהרעיונות שהוא הביע נראים לי מאוד, וחלק מהם קשה לי לקבל או להסכים איתם. ואגב, יחיאב, האם מה שנאמר במאמר שכתבת בקישור דלעיל, הוא רציני? כלומר יש עמותה/ארגון כזה שחותר "להכתירו" כנביא? או שזו בדיחה? אם זה רציני, מעניין מה היה חושב על כך ליבוביץ עצמו.

יחיאב

New member
הדבר היחידי שרציני שם זה

האזהרה שמופיעה לפני שהעמוד עולה. נדמה לי שהיית צריך להתייחס אליה בהתאם.

למעלה