נגב אקשן

נגב אקשן

ראשית- מצורף קובץ PDF מעניין של "דרומה": תוכנית 2015 פיתוח הנגב הוא אחד הסיסמאות הנדושות הפוגשות את אויר העולם מידי מס' שנים. בד"כ מצורפים אליו מונחים כ"חזון הבן-גוריוני" למשל (שלדעתי האישית התאים לצרכי המדינה בראשיתה, וכיום, טקטית ואסטרטגית אינו מתאים עוד). לפני מס' שנים, בדחיפתם של פרס ושרון, הוקמה חברה בשם "דרומה עידן הנגב" (החברה של חיים בלומנבלט). חברה זו מורכבת למעשה כיום מכ-4 אנשים שיתרונם העיקרי הוא חיבור בין ההון (בד"כ מהתפוצות) לבין פרנסי המדינה. כיאה לחברה כזו (המשמשת למעשה כחברת ייעוץ, והרכבה ע"י אנשי צבא בדימוס, מכתיב לא פעם את תפישותיה ומסקנותיה), מופרחות כיום (ספק) סיסמאות רבות לאויר העולם. חתכתי מהן חתיכה ואני מקווה שתהיה יסוד לשירשור חדש בנושא- "שימוש יעיל בנכסים קיימים: שימוש יעיל בנכסי טבע ונוף לטובת התושבים, תעסוקה לתושבי האזור בחברות הכימיקלים, ההשקיה והאלקטרוניקה הקיימות באזור". המשפט הזה ככל הידוע לי, הוא לא יותר מסיסמא, כיוון שאני לא מכיר שום פרוייקט "בקנה" הבוחן באמת את המצב ועוסק בניצול יעיל של המשאבים (למעט פועלו של רמי חרובי). טעויות העבר (מחצבות, מתפרות, כו') ניתן רק לקוות, לא יוקמו יותר בקנ"מ מעניין באזור. אחד האוצרות החשובים ביותר בנגב הוא משאב הקרקע, ובו ערכי טבע מעניינים ורבים. איך ניתן לנצל אותם בכיוון נכון שיניב אפיק טוב לפיתוח נכון של האזור?

fireman

New member
כל המסמך הזה הוא

לא יותר מאוסף של גרפיקה נחמדה על עבודת מחקר בסיסית שבשורה התחתונה שלו יש תג מחיר, 17.6 מיליארד ש"ח שהתפוגגו להם כמו כהונתו של אריק שרון כראש הממשלה ומלחמת לבנון השניה. אני משתדל להיות אופטימי, אבל ניסיון העבר מקשה מאוד על כך.

למעלה