נגינה ואומנויות לחימה

depresia

New member
נגינה ואומנויות לחימה

אני חובב אומנויות לחימה ואוהב להתאמן מדי פעם בשביל הכיף, לא מעבר לזה, אני מתאמן שיוצא לי ובטח שלא מתחרה ולא מתכוון להתחרות.
ואני מנגן בשביל פרנסה.
תמיד אני חי בפחד שמשהו יקרה לידיים שלי באימונים שיפריע לי לנגן.

מילא נזק זמני, גם אם שברתי ת'אצבע ואחרי שבועיים שלושה היא חוזרת לעצמה אז בקטנה(וראיתי הרבה מקרים כאלה, שאנשים שברו את האצבע באומנויות לחימה וגם בכדורסל ותוך שבועיים שלושה האצבע שלהם חזרה לתפקוד מלא ותקין לחלוטין, אחד מהם הוא נגן וראיתי במו עיני איך הוא מנגן כרגיל אחרי שבועיים).
אבל מה, הפחד הגדול זה משהו שהוא מעבר לזה, ואני מניח שאני לא צריך לפרט...

מעניין אותי אם יש פה עוד אנשים שהמקצוע שלהם הוא מוזיקה ונגינה או משהו שקשור לתחום(לדוגמא מוכר בחנות כלי נגינה, שגם אם הוא לא נגן מקצועי צריך יכולת נגינה בשביל פרנסה), שגם מתאמנים חובבים באומנויות לחימה, ואם יש, אשמח שתספרו איך אתם מתמודדים עם הסוגייה.

אני מתאמן וגם מנגן, לא מקצועי בכלל אבל לא

זכורה לי הפעם האחרונה שלא יכולתי לנגן בגלל פציעה. אני עושה BJJ ואיגרוף תאילנדי, מנגן בגיטרה.

SOM CHAI

New member
אם זו הפרנסה אתה צריך לבחור משהו עם סיכון

מינימאלי לאצבעות.
אני גם מנגן וגם עוסק שנים באומנויות לחימה. אני מכיר פחות או יותר את הפציעות הנפוצות בכל סוג של לחימה.
בגדול - איגרוף תאילנדי, קיקבוקס ואיגרוף קלאסי יותר יתאימו לך בגלל השימוש בכפפות וחבישת תחבושת על הידיים. אישית יצא לי להיפצע במפרק הבוהן , וזו פציעה נפוצה בענפים אלו. ניתן למנוע אותה עם טכניקה נכונה וחבישה נכונה של המפרק. אגב , פציעות באצבעות הרגליים ובכף הרגל יש בשפע...
אומנויות לחימה שפחות יתאימו לך:
קראטה לסוגיו - בגלל שימוש בידיים חשופות בדרך כלל.
ג'ודו ,ג'יאו גיטסו, BJJ - ראיתי פציעות של אצבעות (בניגוד למה שכתבו לך). זה קורה שאצבע נתפסת בחליפה של היריב. יש גם הרבה פציעות של מפרקים וכתף.

קח בחשבון שאין אומנוית לחימה בלי פציעות ובכלל אין ספורט בלי פציעות. זה חלק מהעניין.

depresia

New member
דברת על אצבעות שנפסות בחליפה

מה לגבי האבקות ו-BJJ ללא חליפה?

אני מתאמן 5 שנים בbjj

ומורה לגיטרה ובס....והכל אחלה לגמרי....

פציעות קלות זה דבר שלא מפריע לנגינה השוטפת

למעלה