נוזל ברחם ושאר חצוצרות...

נוזל ברחם ושאר חצוצרות...

שלום וברכות על הפורום החיוני, אני בטיפול איי וי אף ראשון. עד כה עשיתי 8 הזרעות, כולם באותו פרוטוקול (מנוגון וכוריגון)- התגובה שנצפתה על פניו היתה טובה (זקיקים, ערכים בדם, רירית וכו´) אך לא הביאו לתוצר המיוחל לצערי. בכל הטיפולים נצפה נוזל ברירית הרחם ופעם אחת רושם להידרוסלפיקס. עברתי צילום רחם והיסטרוסקופיה שנמצאו במפ. הנוזל ברירית מתחיל אחרי מס´ ימים של הגירוי השחלתי ונראה בבירור באולטרסאונד. (מה שאולי מסביר שהוא נוצר בגלל הגירוי השחלתי ולכן לא נראה דבר בהיסטרוסקופיה כי הייתי ללא טיפול). ככל שמתקרבים למועד הביוץ והזקיקים יחסית גדולים הנוזל, באורח פלא, נעלם. להערכתי הכלל לא מקצועית, יתכן שהנוזל עוד שם, פשוט לא רואים אותו באולטראסאונד בגלל הרירית שגדלה (12-13).בקיצור... מה יהיה? מה יכולה להיות הסיבה לנוזל הזה? ברור לי שנוזל כזה מפריע בהשרשה, מה אפשר לעשות אם אכן זה כך?...תבורך.

נוזל ברחם

ליזיאנטוס שלום לי לגמרי לא ברור שהנוזל אכן שם לקראת הביוץ. יתרה מזאת גם באם קיים שם משמעותו איננה ברורה לאור העובדה שלא אותרה כל בעיה בהיסטרוסקופיה ובצילום הרחם. הדרך האפשרית להתקדם בשאלה כזאת הינה לקחת תרבית ואפילו גרידה אבחנתית של הרירית בתחילת הגירוי ההורמנלי לוידוא תקינות הרירית הנוצרת ומידת תאימותה לשלב המחזורי. ד"ר אמנון בוצ´ן

למעלה