ניתוח קיצור קיבה

ahmadnujidat

New member
ניתוח קיצור קיבה

לצערי הרב העליתי 7 קילו בכחודשיים שזה המון ( ולא בכוונה זה פשוט יצא לי ככה עם הלימודים) הBMI שלי עומד על 39 לפי נתונים של היום
האם אני עומד בקריטריונים לניתוח?
אני נורא חושש מהניתוח מצד אחד מההשלכות של הניתוח - מניעה של אוכל, מניעה מאלכוהול (מידי פעם עם חברים), או אפילו קושי בלבלוע כדור אופטלגין במקרה הצורך.
מצד שני ממש קשה לי גם נפשית עם המשקל שלי וכל ההשלכות הנלוות אליו.
האחות שלקחה לי מדדים די הלחיצה אותי מבחינת ההשלכות של הניתוח. עם זאת המליצה על ד"ר גרון בפוריה שהוא מעולה
מה אתם אומרים?
116 קילו על 172

הקריטריונים לניתוח

מעל BMI 40 ללא מחלות נלוות ומעל 35 BMI עם שתי מחלות נלוות.

אני לא יכול לעשות בשבילך את ההחלטה אם ללכת על ניתוח או לא. אבל אני כן יכול לומר לך שכיום אני:
1. שותה אלכוהול ללא בעיה, גם בירה - אבל משתכר יותר מהר בגלל המשקל הנמוך. אלכוהול אפשר חצי שנה לאחר הניתוח. עד אז פשוט שתיתי דברים לא אלכוהוליים בפאבים.
2. לוקח כדורים בלי בעיה ועשיתי את זה כבר חודשיים לאחר הניתוח.
3. אוכל כרגיל, רק מעט ונהנה מהחיים.

ahmadnujidat

New member
תראו

אין לי מחלות ב"ה. לא פעם כאבים בחזה אבל שום דבר כרוני. כאבי גב ועייפות כתוצאה מהמשקל.
אין ספק שזה מפריע הן לחיי חברה שלי ואף זוגיות ואפילו אני לא מצליח למצוא דירה בגלל זה. לא מוצא עבודה. לא כלום.
זה משפיע ומדכא.
לפני הצבא הייתי עשרות קילו פחות עד סופו ואז התחילה עלייה
נמאס לי להיו תמחושב עם בגדים שאני רוצה לצאת מהבית צמוד\ לא צמוד\ נוח או לא נוח.
לקנות כל שני וחמישי בגדים כי הקודמים קטנים פשוט רוצה ללבוש בגדים בלי יותר מידי לשבור את הראש

אני לא חושב שהמשקל אמור להפריע לך בזה

נראה לי שאתה תולה יותר מדי דברים במשקל. משקל גבוה לכלום ואני מכיר לא מעט שמנים מאד מאד מוצלחים שהכירו, התחתנו ופיתחו קריירה מוצלחת. גם אני הייתי אחד כזה. שומן בטח שלא אמור להפריע לך בפיתוח הקריירה. ובנוגע לקניית דירה - בסביבה הנדל"נית של היום אני מכיר מלא איירונמנים הייטקיסטים שלא מצליחים לקנות דירה.

di1008

New member
אומנם אני לפני ניתוח

עוד שבוע מהיום.
אבל כבר חצי שנה אני בבירורים ורופאים ויש לי קצת ידע בנושא, אולי לא כמו מי שנותחו אבל אולי אעזור קצת..
תראה כעקרון יש דרישה לbmi מעל 40 או 35 עם מחלות נלוות, זה בעניין הוועדות וקופות החולים למיניהן בשביל לקבל אישורים וכו'
אבל ההפרש שלך הוא לא כלכך גבוה בערך 3 קילו ואתה ב40.
השאלה לגבי הניתוח שאתה צריך לשאול את עצמך זה האם אתה חושב שיש לך יכולת לרדת לבד במשקל ולשמור עליו בעזרת דיאטה וספורט, כמובן שהאופציה הזו עדיפה תמיד. אני מאמינה שגם מנותחים מרוצים יגידו זאת.
יש סיבוכים ויש גם וויתורים שצריך לדעת שיבואו עם הניתוח, אבל כמו בכל דבר בחיים הכל עניין של סד2 עדיפויות. כמה המשקל משפיע על הצד הבריאותי שלך? כמה הוא משפיע על הצד המנטלי והנפשי שלך? כשמנים יש לנו פחד לוותק על האוכל, אני במשך כמה חודשים היססתי לגבי הרצון שלי בתהליך בגלל הפחד להוריד כמויות של אוכל, זו חשיבה של שמן. אבל הגעתי למסקנה שנכונה עבורי.
אתה צריך לדעת מה נכון בעבורך. אולי כן תצליח ללא ניתוח, אתה מכיר את עצמך הכי טוב.
אולי תצטרך לוותר על דברים מסויימים אבל בו בזמן תקבל הרבה דברים חדשים לחייך.
תבין שהצוות הרפואי מחוייב לתת את כל ההסברים הטובים והפחות טובים של כל תהליך רפואי מסויים.
וגם להזכיר את הסיכונים, אבל ללכת בגישה שלילית ולחשוב שדווקא הרע יקרה זה לא דרך נכונה להתחיל בה.
ועוד דבר, להישאר שמן יכול להיות הרבה יותר מסוכן מהניתוח וההשלכות עצמן.

תשובה יפה

di1008

New member
אז אתה יודע מבחינתך שזה לא מצב להישאר בו

ואתה כן מעוניין בשינוי, עכשיו נותר לך להחליט כיצד אתה בוחר לשנות או כיצד אתה חושב שהכי תצליח לשנות.
שלא תבין לא נכון, ניתוח זה לא קסם ופוף עושים מה שבא.
הניתוח בא כפוש רציני, כמוטיבציה לעתיד טוב ובריא יותר.
הניתוח הוא לא המטרה, אלא חלק מעוד הרבה אמצעים בדרך. בסופו של דבר זה גם הרבה עניין של אורח חיים, כן מדיי פעם מותר לחרוג אבל גם לאכול פיצה כל יום גם אם מנה קטנה ממנה ולא מגש בגלל החסם הפיזי שקיים, לא ישאירו אותך רזה למרות שנותחת, הנטייה להשמנה נשארת פשוט יש עזרה ומחסום פיזי שמזכיר לך מתי מספיק וגם לאן רצית להגיע.

ahmadnujidat

New member
קראתי בעבר

שאפשר לפתוח את הטבעת? או משהו בסגנון.
האם הניתוח הזה הוא הפיך? אפשר נגיד לאפשר קיבולת גדולה יותר בתקופה של חגים למשל או קטנה יותר ברגיל?

di1008

New member
לא זה לא עובד ככה

בניתוח שרוול חותכים לך 75 אחוז מהקיבה. אתה לא יכול לבוא לרופא ולהגיד לו להחזיר לך אותה לתקופת החגים ולהוריד ביומיום.
זה תהליך בלתי הפיך, העניין הוא ששינוי בדפוס החשיבה הוא לא פחות חשוב מהתהליך עצמו.
לחשוב על לסדר את המערכת כדי שבתקופות מסויימות תוכל לחגוג עם אוכל זה לא חכם.
אבל אם אתה רוצה משהו הפיך אולי כדי שתברר לגבי טבעת ולא שרוול.

ahmadnujidat

New member
כמובן שאני מעדיף

ניתוח עם מינימום פגיעה בגוף. זה ברור מאליו אך עם זאת ניתוח שניתן לראות תוצאות בעזרתו

ליבי3617

New member
בעייתיות קטנה

אני מקווה שאתה מחפש ניתוח שיאפשר הגבלה ולאו דווקא הגבלה משתנה שממנה תוכל לברוח בתקופות של חגים וימים טובים.
את הטבעת אפשר לפתוח ואת השרוול לא, אבל זה לא אומר שגם אם תעשה טבעת (ואני לחלוטין לא נגד אם זה מתאים), תעשה את זה כדי לפתוח לפני חג או חופש.
ההגבלה נועדה לעזור לכוח הרצון שלך ואם תשחק בהגבלה הזו לא בטוח שתגיע ליעד בצורה טובה.

מה גם שהטבעת זה הניתוח היחיד שהפיך - בערך, כי זה יכול ליצור עיוות בקיבה - אבל זה גם התקן חיצוני שיושב על הקיבה על כל המשתמע מזה.

בסופו של דבר כדאי לבדוק אם מתאים לך לעבור ניתוח ומה הסיבה שבגללה אתה רוצה לעבור אותו.
אני לגמרי בעד שינוי החיים ולגמרי בעד שדרוג עצמי. פחות הייתי רוצה לראות אותך סובל בניתוח לא מתאים או מחלים מניתוח בכלל כשאתה לא יודע מה לעשות או למה עשית אותו.

אנחנו כאן לכל שאלה ודיון כמובן

בהצלחה.

למעלה