נכנסנו לספטמבר

נכנסנו לספטמבר

היה שבוע מעניין, כשבכותרות היה את המכות בין הנאשינלס למארלינס שאני מניח שראיתם...זה הצטרף לרשימת הצרות שנייג'ר מורגן גרם בשבועיים האחרונים (אפשר לקרוא פה, הוא זרק כדור על אוהדת בפילי והושעה 7 משחקים, ואז ערער על זה. הוא נכנס בקאצ'רים שלא לצורך עוד פעמיים אחרי זה ועכשיו המקרה הזה...). בכל מקרה, סיפקו לנו קטטה די מעניינת כשאתמול מורגן הושעה ל8 משחקים בנוסף ל7 שכבר יש לו. עוד השבוע עלה צ'פמן הקובני השמאלי שהרדס זכו בו באוף סיזן למייג'ורס, צ'פמן הפך להיות רילבר במיינורס באמצע השנה ומאז שם מספרים נהדרים, שבוע שעבר הגיעו דיווחים מסקאוטרים על זה שהוא זורק 105 MPH...השבוע הוא עלה למייג'ורס וראינו את זה בעצמנו, השמאלי הראה פסטבול שמגיע ל102-103 MPH בקלות וסליידר לא פחות קטלני ב90 MPH. מרשים מאוד, נראה אם הרדס ישאירו אותו רילבר או ינסו להחזיר אותו לסטארטר. ועד כמה היד שלו תחזיק כשהוא זורק כל כך חזק. נמשכו הדיבורים על המירוץ לטריפל קראון אבל לא נראה שזאת השנה שזה יקרה, אחרי 43 שנה בלי זוכה...באוורג' יש כרגע את קרלוס גונזאלז עם שנה המפלצתית שהוא נותן הוא עומד ב331. לפני ווטו ב323. ופוהולס שירד ל311. שלא לדבר על אינפנטיי שאין לו מספיק PA אבל עומד מעל כרגע. בHR כרגע פוהולס עם יתרון לא קטן של 3, 35 סה"כ מעל 32 של ווטו ו31 של גונזאלז. בRBI הקרב צמוד כשווטו ראשון עם 97 ופוהולס מיד אחרי עם 96, גונזאלז לא רחוק עם 93. ומה קורה בטבלאות? הדבר היחידי שבאמת חדש מהשבוע האחרון הוא הסלאמפ של הפאדרס, שלראשונה השנה מגמגמים...אחרי שלא הפסידו יותר מ3 משחקים רצוף כל העונה הם כרגע עומדים על רצף של 8 ברציפות. למזלם אף קבוצה בNL ווסט לא קפצה יותר מדי על ההזדמנות והיתרון מהג'ייאנטס במקום השני עדיין עומד על 3 משחקים. האם הפאדרס הצעירים יידעו לצאת מזה ולהחזיק בחודש הקרוב במקום הראשון או שאנחנו רואים פה התחלה של קריסה שתוציא אותם מחוץ לפלייאוף? מעבר לזה, אפשר לומר שלא השתנה הרבה. בAL סנטרל הטווינס ממשיכים להחזיק על פער סביר מהוויט סוקס של 4 משחקים, יש עוד סדרה ביניהם וזה יכול להישאר מעניין עד הסוף. במזרח ובמערב אפשר די לסגור את הסיפור. במזרח היאנקיז ניצחו 7 משחקים ברציפות ופתחו פער של 2 משחקים על הרייז בראש הדיווז'ן - המאזן שלהם בלי איירוד העונה עומד על 3-20(!). זה עדיין לא גמור, לרייז יש לוח משחקים קל יחסית מאמצע ספטמבר לסוף העונה בעוד שהיאנקיז עם כמה סדרות לא קלות ויכול עדיין לקרות מהפך - במיוחד שהמצב של הסטארטינג פיצ'ינג של היאנקיז אחרי CC (שבדרך לעוד סיי יאנג) לא משהו, אם כי החזרה של פטיט תתרום לכך. נראה שהרד סוקס יתרכזו בספטמבר בהכנות לשנה הבאה ובשמירה על הבריאות שלהם - אחרי ש4 מתוך ה9 הפותחים בליינאפ באופנינג דיי גמרו את העונה ולא ישחקו משחק אחד בספטמבר. במערב העניינים סגורים מזמן אבל הריינג'רס ירצו לסיים טוב כדי להיכנס עם מומנטום לפלייאוף, כרגע מצפה להם בסיבוב הראשון האלופה הנוכחית והקבוצה עם המאזן הכי טוב בבייסבול...האמת שעדיף בשבילנו שאלו יהיו המאצ'אפס, הריינג'רס עם לי יוכלו ליצור סדרה יותר מעניינת מול ניו יורק מאשר הטווינס ששוב יחטפו סוויפ. בNL מזרח הקרב המעניין הוא האם הברייבס יצליחו להשאיר את הפיליז מאחור - הפער ירד למשחק אחד בלבד. בינתיים לקבוצה במקום השני יש יתרון נזיל של 3 משחקים על הג'ייאנטס בווילד קארד. 2 הקבוצות מסיימות את העונה באטלנטה בסדרה אחת מול השנייה אז זה יכול להגיע עד הסופ"ש האחרון. לפני זה יש עוד סדרה של 3 משחקים בפילי. אני לא אהיה מופתע האמת לראות את הפיליז משתלטים עד אז על הדיווז'ן והברייבס יותר מתרכזים בשמירה על המקום בפלייאוף. בסנטרל הרדס השתלטו על העניינים ולמרות הפסד בסנט לואיס אתמול מחזיקים ביתרון של 7 משחקים על הקארדס שהפסידו 8 מ10 משחקים. הרדס בדרך להופעה ראשונה בפלייאוף אחרי הרבה מאוד זמן, בהובלת ג'ואי ווטו שבדרך לMVP משלו. זהו פחות או יותר...החודש הקרוב יהיה מעניין בעיקר במאבקים על מקום הראשון באיסט - בין היאנקיז וטמפה ובין הברייבס לפיליז. יש גם את השאלה האם הפאדרס ייצאו מזה או הג'ייאנטס יכולים לאיים על מקום בפלייאוף ואם הטווינס יחזיקו מעמד ועל המקום הראשון. עוד שנייה עוד פוסט על הפרסים ואיפה אנחנו עומדים חודש לסוף העונה.

פרסים

בואו נעיף מבט בתחרות לפרסים כמו שהזכרתי קצת תוך כדי... בAL הקרב על הMVP נראה בין ג'וש המילטון לרובינסון קאנו. המילטון מוביל את הריינג'רס הצעירים לפלייאוף בבטחה עם הOPS הכי טוב במייג'ורס של 1.053 כולל אוורג' של 362. יחד עם 31 HR ו 97 RBI. קאנו לעומת זאת החובט הכי טוב בקבוצה הכי טובה במייג'ורס וחובט ל931. OPS מסקנד בייס ומצרף 25 HR ו91 RBI. כרגע הייתי אומר שהיתרון הוא של המילטון אבל חודש טוב/רע לפה או לשם יכול בקלות לשנות את זה, קאנו לדוגמא בסלאמפ של 0 מ12 כרגע שהוריד לו קצת את המספרים. המילטון עם BABIP גבוה מאוד ולא יפתיע אם ייתן חודש פחות טוב שיוריד קצת את המספרים שלו. הסיי יאנג קצת יותר מעניין האמת. יש את CC סאבת'יה כמובן, שמציג מעל 200 אינינגים כרגע עם ERA של 3.02 וכמובן מאזן של 5-19. מצד שני, יש את קינג פיליקס מעל ל210 אינינגים של 2.38 ERA אבל כמובן שעושה את זה בסיאטל - לטוב (אצטדיון עדיף, יריבות קלות יותר) ולרע (מאזן פתטי של 10-10 עם ההתקפה הכי גרועה בבייסבול). מבחינת המספרים קינג פיליקס נותן שנה יותר מרשימה - יותר אינינגים (אותו מס' פתיחות), יותר K לאינינג, פחות BB לאינינג, פחות היטס לאינינג, פחות HR לאינינג, BAA יותר נמוך, WHIP יותר נמוך ומה לא. הFIP שלו עומד על 2.99 לעומת 3.62 של CC. אבל מעניין יהיה לראות איך ה2 יסיימו את העונה והאם יש סיכוי ש...נניח 13 ניצחונות ינצחו 22 ניצחונות בקרב כזה. כמובן שיש עוד פיצ'רים שצריך להזכיר פה - קליף לי עם 5 פתיחות אבל עם ERA של 3.37 וK/BB מעל 13(!), הWHIP הכי טוב בליגה והכי הרבה CG. אחד מ2 פיצ'רים עם FIP יותר נמוך מקינג פיליקס. דיוויד פרייס עם שנה נהדרת, ERA מתחת ל3 ושיא מועדון של 16 ניצחונות לטמפה, קליי באקהולץ שמעמיד ERA דימיוני של 2.21 בAL EAST ופנוואי אבל עם נתונים משניים הרבה פחות מרשימים. יש עוד הרבה שראויים לציון, אבל אני אציין את ליריאנו, הפיצ'ר שמוביל את הAL בFIP עם לא פחות מ2.31. אם לא היה לו BABIP של 341. אולי היינו רואים את זה בא יותר לידי ביטוי במספרים האחרים שלו והיו מתייחסים אליו כמועמד רציני. בNL הMVP נראה כמו התחרות על הטריפל קראון - יש את ג'ואי ווטו, אלברט פוהולס וקרלוס גונזאלז. אבל כרגע זה נראה של ווטו - הוא מוביל את הליגה בOPS ועושה את זה ברדס שבדרך לפלייאוף. פוהולס עם עוד שנה נהדרת אבל אין באמת סיבה לתת לו את כשווטו לא פחות טוב והקארדס 7 משחקים מאחורי סינסי. קרלוס גונזאלז יכל להיות אופציה מעניינת (אם כי הבדלי הבית/חוץ שלו מפחידים) אם הרוקיז היו חזק בתמונת הפלייאוף אבל גם זה לא נראה אופציה ולמרות שהוא מוביל את הליגה בSLG/AVG נראה שחוסר הסבלנות שלו מציבה את ווטו כמועמד הברור. הסיי יאנג גם פה מעניין, זאת הרי שנת הפיצ'ר אז הרבה אופציות ראויות. המועמד המוביל נראה לי רוי האלידיי, המספרים שלו לא נופלים משל אף אחד והוא מוביל באינינגים בהרבה, עם 15 יותר מכל השאר. יש את מאט לאטוס הצעיר עם ERA קצת יותר נמוך אבל 60 אינינגים פחות וBABIP ממש נמוך (לא מפתיע, משחק בסן דייגו) שמשפר את מספרי הH/9 שלו לעומת האחרים. מבחינת FIP, הוא רק שישי. לחימנז ולווינרייט יש ניצחון יותר אבל זה לא הבדל משמעותי, חימנז נתן את הפתיחה החזקה אבל בסה"כ הוא לא מועמד יותר ראוי מאיזה 5 אחרים. ווינרייט נותן להאלידיי פייט ראש בראש האמת אבל בסופו של דבר הוא קצת פחות טוב בהכל - פחות אינינגים, K/BB פחות טוב, פחות מסיים משחקים...יש לו רק יתרון קל שהוא מרשה פחות היטס אבל גם את זה אפשר לזקוף לBABIP יותר נמוך ואולי גם פארק עדיף. אופציה נוספת היא ג'וש ג'ונסון, שמוביל את הליגה בFIP, היחיד מעל האלידיי עם 2.50. ג'ונסון מועמד ראוי אבל אני מאמין שיתרון האינינגים שיש להאלידיי והעובדה שיש להם ERA זהה ו-לצערי, להאלידיי יש 5 ניצחונות יותר יכריעו לטובתו. בROY קצת יותר קשה לי לסמן בדיוק, למרות שהשלל שעלה השנה מרשים מאוד (לצערנו חלק מהם סיימו את השנה מוקדם מדי - סטרסברג, סנטנה...). נתחיל בAL - סנטנה פתח חזק אבל הגלישה של רוקי אחר - קייליש - לתוך הברך שלו גמרה לו את העונה מוקדם מדי, חבל מאוד. יש את צמד הרוקיז של דטרויט - בוש וג'קסון. בוש עומד על 776. שנוטה לפאוור יותר טוב (14 HRים), ג'קסון עומד על 770. שכולל OBP יותר גבוה (בגלל האוורג' יותר נכון) ומוסיף 21 SB והגנה חזקה בCF. בפיצ'רים יש גם את הרוקי של הרייז וויד דיוויס שנותן שנה יפה של 4.29 במעל ל130 אינינגים בAL איסט. בNL - יש את גארסיה מסנט לואיס עם ERA של 2.36 ביותר מ140 אינינגים. יש את ניס שמעמיד 3.70 סולידי במטס. בחובטים יש כמובן את ג'ייסון הייוורד - שחובט ל867. OPS בגיל 20 באטלנטה עם הגנה טובה וצריך לציין גם את סטרלין קאסטרו הSS הצעיר של הקאבס שמעמיד אחלה OPS של 800. מSS. גם גאבי סנצ'ז ה1B של המארלינס עם 825. OPS סולידי + נכנס לכותרות עם איך שנכנס במורגן שלשום בקטטה. יש את 12 הפתיחות של סטרסברג עם 68 אינינגים של 2.91 ERA עם 92/17 K/BB מצויין אבל לא נראה לי שזה יספיק. אני מרגיש שאני מפספס מישהו...זה מה שקורה שמסתכלים בROOKIES של ESPN שמראים רק את מי שיש לו מספיק AB להיכנס...אפשר לפספס מישהו טוב עם קצת פחות. בכל מקרה, let me know אם פספסתי מישהו. מבחינתי נראה לי הייתי נותן את זה לאחד החובטים של דטרויט ולהייוורד, למרות הERA הפצפון של גארסיה...יותר התרשמתי מהייוורד האמת. זהו לבינתיים.

למעלה