נניח שהפסקתי לעבוד שנה או שנתיים לפני גיל הפרישה:

arn1956

Member
(כאשר סיבת הפרישה היא שיש לי מספיק כסף למשך אותו זמן ונמאס לי לעבוד).
האם אוכל להמשיך להפקיד לקרן הפנסיה את אותם סכומים שהופקדו לי כאשר עבדתי (כמובן שכל סכום ההפקדה הוא מכספי הפרטי)?
אם יש לי הכנסות ממקורות אחרים (למשל בורסה) האם אוכל להפקיד מתוך הכנסות אלו לפנסיה ולקבל על זה זיכוי ממס כמו הזיכוי שמקבל עובד (הרי עובד איננו משלם מס על החלק שהמעביד מפריש לו לפנסיה אלא רק על החלק שהוא (העובד) מפריש)?

arn1956

Member
1. פעם הייתי מובטל זמן מה ופניתי לקרן הפנסיה כדי להפריש כפי שזכור לי הם סרבו לקבל. מה עושים במקרה כזה (שהם מסרבים לקבל)?
2. עד כה הפרישו לי בערך 4200 ש"ח. 1400 ש"ח (שליש) בא ממני ו-2800 ש"ח (שני שליש) היו מהמעסיק. חלקם פיצויים וחלקם תגמולים.
במקרה ואינני עובד האם אוכל להפריש רק את החלק שלי (השליש), הכל, רק את החלק שלי + תגמולי המעסיק?

שאלה נוספת: אם יש לי הכנסות פסיביות (מהבורסה). נניח לרגע שהכנסותי הן 10000 ש"ח לחודש ועל זה עלי לשלם מס.
נניח שאני מפקיד 3000 ש"ח לפנסיה. האם אוכל לקזז אותם (או חלקם) ממס הכנסה (הרי כאשר מישהו עובד החלק שמשקיע המעסיק בפנסיה שלו (של העובד) לא ממוסה ע"י מס הכנסה)?

דיברגנט חדש

Well-known member
1. פעם הייתי מובטל זמן מה ופניתי לקרן הפנסיה כדי להפריש כפי שזכור לי הם סרבו לקבל. מה עושים במקרה כזה (שהם מסרבים לקבל)?
2. עד כה הפרישו לי בערך 4200 ש"ח. 1400 ש"ח (שליש) בא ממני ו-2800 ש"ח (שני שליש) היו מהמעסיק. חלקם פיצויים וחלקם תגמולים.
במקרה ואינני עובד האם אוכל להפריש רק את החלק שלי (השליש), הכל, רק את החלק שלי + תגמולי המעסיק?

שאלה נוספת: אם יש לי הכנסות פסיביות (מהבורסה). נניח לרגע שהכנסותי הן 10000 ש"ח לחודש ועל זה עלי לשלם מס.
נניח שאני מפקיד 3000 ש"ח לפנסיה. האם אוכל לקזז אותם (או חלקם) ממס הכנסה (הרי כאשר מישהו עובד החלק שמשקיע המעסיק בפנסיה שלו (של העובד) לא ממוסה ע"י מס הכנסה)?
אף פעם לא נתקלתי שמסרבים לקבל כסף

לגבי השאלה הנוספת, בהחלט אפשר לקזז, אך תאלץ להגיש דו"ח למס הכנסה.

k-don

Well-known member

קודם כל, שים לב שההכנסות שלך משוק ממוסות ב 25% (מס במקור), אבל בתור מישהו שעבר את גיל 60, הן אמורות להיות ממוסות במדרגות מס של יגיעה אישית (10%, 14%,20%).
כלומר, אם אין לך הכנסה נוספת, אז הכנסה של 60K משוק ההון (כלומר 15K מס) תוכל לקבל החזר מס בשנה. (רק צריך להגיש דוח שנתי).
היה עדיף להמשיך את הדיון בפורום שקשור במס הכנסה.
גם אם ניצלת את כל נקודות הזיכוי, ייתכן שעצם הגשת הדוח השנתי תיצור לך זיכוי במס (בגלל מדרגות המס)

למעלה