נעשה הכל למען החיים. לא נשלם דבר עבור המתים

זהר זהר

New member
נעשה הכל למען החיים. לא נשלם דבר עבור המתים

אני מבקש כי תצטרפו לעמדה זאת שעד היום לא אומצה על ידי מי שאמורים להנהיג ולאמר לציבור את האמת גם אם היא לא נעימה. יצרנו במדינת ישראל מצב בו אנו מוכנים לשלם מחיר שחרורם של רוצחים תמורת גופות וחלקי גופות. יצרנו מצב שבו עדיף לחוטפי חיילים להורגם, סמוך ככל האפשר למועד החטיפה. קל ונוח להסליק גופה, פי כמה יותר מאשר לשמור על אדם חי ונושם שמחייב הזנה וטיפול מתמידים. אנחנו לא אומרים את שנחוץ להגיד: עבור גופות או חלקיהן לא ניתן דבר. אולי גופה , אולי חלק מגופה. לא נשלם בחיים עבור המתים. זה קו ההגנה הראשון של חיי החטופים , ועדיין לא החלטנו להקים אותו. אזכיר : עמותת מועדון האופנועים הישראלי נטלה חלק באירועים רבים שנערכו להזדהות עם החטופים וקרוביהם. כתיבתי כאן היא אישית ואינה מייצגת את עמדת העמותה. ועוד דבר: משעוסקים בעדיפות החיים על המתים , נזכיר כי רק אחוזים בודדים מאזרחי המדינה מוכנים לאפשר שימוש בגופותיהם להצלת חיי אחרים על ידי ניצול האיברים המתאימים להשתלה מצילת חיים. בואו נקרא לראש הממשלה לאמר בבירור: אנו מנהלים מו"מ על שחרור שבויים שנתפשו במבצע צבאי , גם על ידי כוחות לוחמים שאינם משוייכים למדינה ריבונית , כדוגמת החזבללה. אנו ננהל מו"מ כזה על בסיס האמנות הבינלאומיות ונשלם גם באסירים מורשעים בעוון רצח - עבור חיילים חפים מפשע - אם החיילים יושבו לנו חיים. עבור גופות המתים , ככל שזה מצער את המשפחות, עדיף לנו לא לשלם דבר או שנשלם בגופה תמורת גופה. זכרו : חלק מהרוצחים נתפסו במאמץ צבאי שהיה כרוך בסיכון חיי חיילים ואחרים ואשר אף גבה מחיר בפציעות ובמוות מהמבצעים. אין הצדקה לזלזל בהקרבתם על ידי מסירת הנלכדים תמורת חלקי גופות או אפילו גופות שלמות. יש קדושה לחיים אך אין להתבלבל בינה לבין זכרון החיים שחלפו ואינם, זיכרון שאין לשלם עבורו מחיר בלתי נסבל.

נגיעוT

New member
המחשבה שלך נכונה-שכחת דבר אחד

האויב שמולך לא מודיע לך אם החיילים שהוא חטף חיים או מתים. להזכירך מקרה 3 החיילים שנחטפו בהר דב-עד שהמטוס עם הארונות לא נחת בפרנקפורט לא ידעו בארץ אם חיים הם או מתים. אז תאוריות לחוד והמציאות לחוד. ובגלל שאלת המחיר אנחנו כבר מעל לשנה וחצי מחכים בסבל יום יומי. כשחייל יוצא להגן על הגבול של מדינתו הוא צריך לצאת בידיעה שגם אם יקרה לו הגרוע מכל-ידאגו לו. אחרת חיילים אחריו יהססו לצאת לקרב.....

על סמך מה קבעת מה שקבעת???

על סמך מה אתה זורע יאוש ונוטל כל תיקוה?? אני לא אסתיר ממך מלי,אני ניקרעת כי אני יודעת על סמך ניסיון העבר שזה לא מה יחזיר את אודי ואלדד ככ מהר...הלואי וזה היה אחרת! שלך חנה גונן

kerenaz2000

New member
כן ולא

כן, מסכימה עם כל מילה. אין להשיב אסירים חיים בתמורה לגופות חיילים. לימדנו את אוייבינו שאנו מוכנים להשיב חיים תמורת מתים ולכן אין להם אינטרס לשמור על השבויים שלנו חיים. לכן, אני בהחלט מסכימה עם כל הכאב שאין למסור חיים תמורת גופות. כולי תקווה שכאן מדובר בחיים תמורת חיים ולכן... יש על מה לדבר. התקווה והאמונה שנראה שוב את אודי ואלדד מחייכים אלינו מכבש מטוס כלשהו שווה השבת שבויים רבים ככל שידרשו. נכון שאין אנו יודעים דבר וחצי דבר על מצבם ולכן, הדרישה הראשונה לשחרור אסירים צריכה להיות אות חיים. ללא אות חיים ישוחררו רק גופות.

למעלה