נפיחות בשפה התחתונה של החתול

r u t i m

New member
נפיחות בשפה התחתונה של החתול

שלום :) ביומיים האחרונים השפה התחתונה של החתול שלי התנפחה, ממש במרכזה. הוא ממשיך לאכול ולשתות כרגיל. כשאני פותחת לו את הפה יש לו בלוטה. האם זה עניין דחוף לווטרינר? מה זה יכול להיות?

r u t i m

New member
מוסיפה קצת מידע לגבי הווטרינר

מפני שעכשיו חגים, אני לא אוכל לקחת אותו עד חול המועד. אין לי בעיה עם עניין הטרטור, וגם לא עם הכסף (יש לו מנוי ובדיקות הן בחינם). אם כי יכול להיות שתרופה שתינתן כן תעלה ..

שפה נפוחה בחתול

שלום רב
לפי הסיפןר שלך נראה שלחתול יש את התסמונת שנקראת קומפלקס איאוזינופילי.

למחלה יש מספר מאפיינים שלא תמיד כולם מופיעים
1. Indolent ulcer זה כיב על השפתיים
2. eosinophilic plaque - שמתבטא בפצעים שטוחים וגדולים על הבטן
3. eosinophilic granuloma - שמתבטא בנפיחויות על השפה התחתונה והסנטר, על הרגליים האחוריות , ולעיתים גם בכפות הרגליים. סממני המחלה בדרך כלל מאוד ברורים וניתן להגיע לאבחנה ללא נטילת ביופסיה.
במרבית המקרים הרקע לתופעה הוא אלרגי וניתן לטיפול.
יש לשקול אלרגיה לפרעושים (הכי נפוץ), אלרגיה למזון, אלרגיה נשימתית.
הטיפול בדרך כלל מופנה לגורם, פרעושים מזון או משהו חיצוני.
ואם לא ניתן לאתר בדיוק מטפלים בטיפול אנטיאלרגי.
תשובה ארוכה לשאלה קצרה

יעזור מאוד אם תשלחי תמונה מוצלחת של השפה.

בברכה
דר' שרון רגב

r u t i m

New member
תודה, מעדכנת

מחר כנראה הוא יעבור סדרה של בדיקות שתעלה לי הרבה כסף, ולכן אשמח לחוות דעה. רק השפתיים נפוחות, ללא שום תסמין אחר. מקבל אנטיביוטיקה, בינתיים ללא שינוי. ברצון הווטרינרית לצלם את הפה ולקחת ביופסיה. אני מצרפת תמונה.

צילומים וביופסיה

נראה לי קצת מוגזם.
בקשי מהווטרינרית לשקול אופציה שמדובר ב Eosinophylic granuloma
ואולי לנסות טיפול קטן זול ויעיל על פני בדיקות ארוכות מסובכות ויקרות, במיוחד כל זמן שהחתולה מרגיה מצויין.
בברכה
דר' שרון רגב

r u t i m

New member
גם לי זה הרגיש מוזר

הוא לא סובל, והרגשתי קצת חוסר מקצועיות. לדעתי הייתה צריכה לשאול על שינויים בבית כדי לחפש מקור לאלרגיה.. אני אנסה לבקש להימנע מבדיקות יקרות. תודה. צירפתי עוד תמונה של החניכיים.

r u t i m

New member
עדכון

הבחורצ'יק עדיין על אנטיביוטיקה. הנפיחות ירדה באזור אחד, והתפשטה לאזור אחר בפה..

אשמח לשוחח איתך

אם תסכימי. לחתולה שלי יש אותו דבר לפי התיאורים שלך. יש לך עדכון? זה דבר שעדיין בא והולך ולא לגמרי נעלם אף פעם, נכון?

יש לחתולה שלי את זה גם

אפשר עוד עדכון? גם אצל החתול שלך זה בא והולך אבל לא נגמר?

למעלה