נפיחות של הבטן-למה?

shkafkuf1

New member
נפיחות של הבטן-למה?

גובהי 1.60 ומשקלי 47.אחוז השומן בגופי יחסית נמוך (לדעתי פחות מ 20%) ואחוז שרירי גבוה (מדריכת כושר...) . התזונה שלי מורכבת מפחמימות מורכבות וסיבים תזונתיים ודל-שומן מאוד. משום מה, למרות שאני רזה, יש לי נפיחות בטנית שהיא מן הסתם פנימית (קיבה), אך נראית כלפי חוץ, כיוון שהבטן נפוחה קצת. האם המאכלים שהם בעלי סיבים תזונתיים (מסיסים/בלתי מסיסים) יכולים לגרום בצורה כזו לנפיחות? האם יוגורט יכול "לדכא" את הבעייה? תודה.

כמה אפשרויות

1. האם את שותה מספיק מים עם כל הסיבים שאת צורכת? 2. האם היציאות סדירות? 3. האם שללת אלרגיה לרכיבי מזון מסויימים (לקטוז, גלוטן וכו')? אני מציע לפנות לרופא גסטרו אם הבעיה ממושכת.

shkafkuf1

New member
ראשית, תודה...../images/Emo140.gif

ולתוכן : 1. לא. אני ממש, אבל מ-מ-ש לא שותה מים. שותה לפחות 10 כוסות קפה-נמס ביום, אולי 2 כוסות דיאט ספרייט.
מדוע זה קשור להרגשה המוזרה בבטן? והאם, אם אשתה עם הארוחה כוס מים, האם ארגיש שובע, יותר מאשר בלי המים?. 2. יציאות סדירות ביותר, בעצם מאז ומעולם (מוזר לכתוב על זה...), אין עצירויות ואפילו למעלה מ 3 פעמים של #*@ ביום, שזה מצוין. 3. אני רגישה ללקטוז, לכן התזונה שלי כוללת הרבה חלבון מהחי, יוגורט, חלב דל בכמות מזערית. הנפיחות והתחושה המוזרה היא חד-משמעית לא מחלב. בקיצור...לנסות לשתות יותר מים?
ואכן, רופא גסטרו בהחלט יכול לתת תשובות...לא חשבתי על זה. תודה לגיל.מכל מלמדיי השכלתי.אשמח לשמוע עוד.

למעלה