נקודות זיכוי לאם יחידנית

ג'וליה40

New member
שלום רב

אני אם יחידנית לנערה בת 15.5. לילדה אין אב, ואין מזונות. כמה נקודות זיכוי מגיעות לי? רשום לי 3.75, אך היה נדמה לי שאמורות להיות 4.75
תודה רבה

קלייטון.ש

Well-known member
זה לא עניין שה"מעסיק יודע", פשוט צריך למלא בטופס 101
זה לא "פשוט" בכלל. העובד יכול למלא בטופס 101 כמה שהוא רוצה, מישהו צריך לעדכן את הפרט בתוכנת השכר. אותו מישהו צריך לשים לב בכלל שהעובד סימן ב-101. בקלות אפשר לפספס. אחרי כן אותו מישהו צריך לטרוח ולעדכן בתוכנה. כלומר המעסיק (במובן הרחב של החברה שמעסיקה ומערכת מחשוב השכר שלה, לא בוס ספציפי) צריך ממש לדעת שהיא אמא חד הורית.
לכן ההמלצה היא לפנות למעסיק (במובן הרחב, לחברה ולגורם שאחראי בה על מחשוב השכר) ולבדוק שהוא יודע שהיא חד הורית. גם אם מילאה ב-101.

k-don

Well-known member
זה לא "פשוט" בכלל. העובד יכול למלא בטופס 101 כמה שהוא רוצה, מישהו צריך לעדכן את הפרט בתוכנת השכר. אותו מישהו צריך לשים לב בכלל שהעובד סימן ב-101. בקלות אפשר לפספס. אחרי כן אותו מישהו צריך לטרוח ולעדכן בתוכנה. כלומר המעסיק (במובן הרחב של החברה שמעסיקה ומערכת מחשוב השכר שלה, לא בוס ספציפי) צריך ממש לדעת שהיא אמא חד הורית.
לכן ההמלצה היא לפנות למעסיק (במובן הרחב, לחברה ולגורם שאחראי בה על מחשוב השכר) ולבדוק שהוא יודע שהיא חד הורית. גם אם מילאה ב-101.
בקיצור לוודא שזה מדווח בתלוש השכר

קלייטון.ש

Well-known member
בקיצור לוודא שזה מדווח בתלוש השכר
לא. בתלוש זה כבר לא תקין.
צריך להרים טלפון למעסיק, לחשב השכר או למנהל החשבונות או מי שאחראי שם על המשכורות, ולהגיד "אתם יודעים שאני חד הורית? אני רואה בתלוש שלא קיבלתי נקודה עבור חד הורית". ולהמשיך משם.

למעלה