נראה לי ששווה להכניס פינה חדשה....

נראה לי ששווה להכניס פינה חדשה....

פינת השאלות! כי אני די בור ברגאיי, רסטפאריי ג'מייקה וזה...וכל פעם יש שאלות שקופצות ובטח אני לא היחידי... אז נראה לי שווה לפתוח פינה חדשה. השאלה הראשונה שלי היא מה זה sensimilia? שמעתי את המילה בהרבה שירים ולבלאק אורו יש אלבום שנקרא sensimilia יאללה אדומים תתחילו להציף...

Carcass

New member
סנסימיליה,

מילה נרדפת למריחואנה,גאנג'ה,weed,צ'אלווה,מרי ג'יין,ירוק וכ'ו. :)

DuBsYs

New member
sensimilia = (סוג של) גנג'ה = מריחואנה =קנביס

ואפשר לעשן אותה בצ'אליס (עוד מושג שחוזר בהרבה שירים) שזה סוג של מקטרת שהראסטות מעבירים אחד לשני ובישיבות שלהם ואפשר לעשן אותה בריזלה. חוץ מסנסימיליה יש גם lambs bread שזה סוג אחר של גנג'ה. הראסטות מאמינים שהגוף הוא המקדש והעשן של הגנג'ה מטהר את הגוף כמו העשן של הקטורת שמטהר את המזבח בכנסיה. הגנג'ה מייצגת את החוכמה והראסטות מאמינים שהצמח גדל מתוך הגולגולת של שלמה המלך (שהוא אבא של מנליק, הקיסר האתיופי הראשון שהיילה סלסי הוא הנצר ה225 של השושלת הזו) וכידוע לכל, שלמה המלך הייה החכם באדם והגנג'ה מסמלת את החוכמה הזאת. אלה היו 60 שניות על סנסימיליה.

Chenipeper

New member
חזק ! אבל יש שמועה שאומרת..

שסנסימליה זה פשוט גאנג'ה אחרי כל הניקויים יעני בלי כל הזרעים כשזה רק גאנג'ה נקי זה נקרא סנסמיליה יש אישור?

DuBsYs

New member
לא בטוח

תראה את הסרטון הזה, הם בפרוש מדברים שם על lambsbred ועל סנסימיליה. מצד שני מדובר בשני חברה שמעשנים כל היום, יכול להיות שהם קצת מבולבלים...

Carcass

New member
בוא בוא...

הקיצר גבר לא דע איפה היית ומה עישנת..אבל..בג'מייקה... כמעט ואין זרעים בגאנג'ה..ואני מדבר איתך על 4-5 זרעים על שקית שהספיקה לי ל3 שבועות(פחות מחצי מהזמן שהייתי ביארד),SEEN? אולי רק במקום אחד ביארד קיבלתי גאנג'ה עם זרעים שאשכרה צריך לנקות.. הקיצר זה מה שנקרא SKUNK,שזה הסוג היותר טוב של הגאנג'ה,בארץ בזמנו החליטו לקרוא לזה "צמח נקבה",כי כמעט ואין זרעים חח. הסוג השני שדובר עליו זה הגאנג'ה שכולם מכירים,עם מיליון זרעים לפרח.

DuBsYs

New member
לגבי זכרים ונקבות

אין שום קשר בין כמות הזרעיים לבין המין של הצמח! הזכרים פורחים בצורה אחרת לגמרי מהנקבות ולפריחה שלהם אין כמעט THC. הפרחים שלהם נראים כמו אשכולות ענבים קטנים ולא כמו הפרחים של הנקבות אותם אתה מכיר. מה שקובע את כמות הזרעים בתפרחת זו השאלה האם זכרים ונקבוות גדלים אחד לייד השני. במידה והם גדלים אחד לייד השני וחרקים מפרים את הפרחים של הנקבות אז יש זרעים. אם דואגים לעקור את הזכרים בעודם קטנים יהייו לך רק נקבות ולא יהייו לך זרעים בגנג'ה. עוד דרך יעילה למנוע גידול זכרים הוא לעשות יחורים. יחור זה אומר לחתוך ענף מצמח בוגר, ולהשריש אותו (יש אבקה מיוחדת שעוזרת לענף לגדל שורשים) ואז אתה מקבל שכפול גנטי של הצמח ממנו חתכת את הענף. עוד דבר שנהוג לעשות זה כאשר הצמח צעיר חותכים אותו באמצע ואז הוא מכפיל את כמות הענפים (והפרחים) שהוא מוציא. אם זה מעניין מישהו האינטרנט מלא מיידע בנושא גידולים וחקלאות אורגנית. בהצלחה

DuBsYs

New member
לפי ההסבר באתר סנסימיליה = גנג'ה בלי זרעים

Pollinating female plants produces seed-filled buds (the opposite of sensimilla).

Chenipeper

New member
מה שאמרתי :)

ובקשר לסקאנק זה סך הכל סוג, בבומבמלה הראשון שהייתי נראה לי 2003 אז עבר למאהל שלנו מישהו תותח שבכלל לא הכרנו ואני מת לפגוש אותו שוב וופינק אותנו בספליף של סקאנק, בסיבוב השני כולם נפלו פשוט שכבנו אחורה כאילו עבר עלינו הקטר של דומינו ראלי :)

Carcass

New member
תודה על השיעור בחקלאות..:)

אבל כל זה לא נוגד את מה שאמרתי.. סנסי זה הסקאנק,החומר היותר משובח,שבא בלי זרעים. בארץ מה שבלי זרעים הוגדר כ "נקבה",את זה ציינתי גם בתגובה האחרונה,למרות שזה לא נכון.

Ras Or

New member
הסבר קטן ושיפוצים לאסף

אסף צודק במה שהוא אומר, גאנג'ה ללא זרעים (סנסימיליה במונח הרפואי\טכני שלה) היא בעצם צמח נקבי שלא בא בקרבה של צמח ממין זכר וכך יצאו פרחים מלאי THC ומספר זרעים בודדים על שיח שלם, SKUNK זה זן של מריחואנה וכינוי עממי לפרח העליון , סנסימיליה בסלנג הג'מייקאני וסנסימיליה מה שצ'ני אמר זה שני דברים שונים מקווה שהבנתם . אסף הסביר יפה את העניין . Its the healing of the nation =]

10,000 careless ethiopians...

מושג שמופיע המון, בטיונים די אגדיים... מג'ייקוב מילר, עד למקס רומאו ויזראל וואייברישן. תהיתי הרבה זמן על פירוש המושג הזה, והנה מה שענו לי בפורום רגאיי. די מעניין: http://www.reggae.co.il/Hebrew/forum/forum_posts.asp?TID=2399&PN=1

אגב, בגדול כבר יש אחת כזו...

רק שהיא קצת לא עודכנה בזמן האחרון......
בכל מקרה כאן תוכל לראות את השתיים הראשונות, ולהחכים :)

למעלה