נשאלתי פעם

shaike1

New member
נשאלתי פעם

מהי תוחלת החיים של ילד עם שיתוק מוחין נכה מאה אחוז- ולא ידעתי מה להשיב . האם משהו יודע ?! האם אין תוחלת מסויימת? אני יודע שזו שאלה קשה אבל יש לאותו אדם סיבה

פאני יצ

New member
סוגיה מישפתית

שלום סיבה השאלה הזות נדונה במישפת ארוח ומיגעה של אחד התלמידים שלי . ההורים תובעים על רשלנות רפואית ובית המישפת כיבל זות וכבה שהם צריחים לכבל פיצויים לכול חיוב של הילד ( כיום בין 10 ) ואז החלה השעלה מהוא אורך החיים של ילד כזה. המישפת עדין מיתמשך כיבן שההגנה תוענת שהם לא עוברים את ה20 נידמה לי ושיותר טוב להם במוסדות. בחול אופן עם יש על כך מחקרים אשמח לדעת עליהם. פאני.

לפאני!

אני לא אחזור כאן על דברים שכתבתי בתשובה הקודמת. לא ידוע לי אם יש מחקרים בנושא, אבל העלית סוגיה מעניינת ששווה בדיקה, נדמה לי שאף-פעם לא נעשתה בדיקה רצינית בנושא. הטענות של ההגנה במשפט אינן נכונות, ולראיה, אני עברתי את גיל ה-20, אני בת 22. ישנם עוד אנשים מבוגרים הסובלים מ-C.Pלגבי הטענה השנייה:אני גרה בבית עם משפחתי וטוב לי, אבל חשוב להדגיש שכל מקרה לגופו. גם אני אשמח לדעת אם יש מחקרים בעניין, ואני בטוחה שאני מדברת בשם כולם, ליאת.

מאד תלוי

תלוי בסוג הפגיעה ובאיכות הטיפול. פגיעות קשות יחסית: ישנם פגיעות מאד קשות הכוללות שיתוק מלא כולל שיתוק בבית הבליעה אשר לפעמים מצריך האכלה בעזרת גסטרו. אותם ילדים לוקים בדלקות ראות חוזרות ונישנות, בעקמת קשה, פצעי לחץ ועוד. ללא טיפול טוב ההישרדות יחסית קצרה. במוסדות הם שורדים הרבה פחות מאשר בטיפול משולב של מיסגרת יומית ובית. בבית הם מקבלים השגחה צמודה והרבה אהבה ובמיסגרת יומית טובה הם מקבלים בנוסף סל טיפולים פרא רפואים. כיום יש מודעות גדולה יותר לגבי הטיפול באותם פגועים הכוללות גם איכות חיים בנוסף לטיפולים פרא-רפואיים. לצערינו בגיל 21 חלה ירידה דרמטית בתיקצוב עבור אותם פגועים עקב הפסקת התקציבים ממשרד החינוך והמצב מסובך מאד. גם הבית יכול לתת פחות ממה שהוא נתן בעבר. בתביעות על רשלנות רפואית בבית משפט, מוגשת חוות דעת של מומחה המסתמכת על טבלאות וסטטיסטיקות לגבי תוכלת חיים וכל מיקרה לגופו. פגיעות קלות יחסית: פגיעות קלות "יחסית" אשר קשורות לשיתוק חלקי כמו לחלק גדול מאלו הכותבים כאן לא פוגעות בתוכלת החיים.

nir y agus

New member
נחמד על המידע../images/Emo183.gif

יישר כוח אני בטוח אחיה עד גיל מאה ומשהו......

ל-shaik1 שלום!

ברוך/ה הבא/ה לפורום! כמו שכבר כתבו כאן, הכל תלוי בנסיבות המקרה. לי, הייתה חברה שנפטרה מסיבוכים של ניתוח שעברה, לחברה שלי היה C.P., לצערי, היא נפטרה כשהייתה כמעט בת 17, וזה קרה לפני 6 שנים, ליאת.

למעלה