נשאלת השאלה...

נשאלת השאלה...

מתי "משוחרר טרי" מפסיק להיות כזה? איפה עובר הגבול בין "משוחרר" לבין "אזרח מן השורה", אם אתם מבינים למה אני מתכוון... אני מכיר אנשים בני 27 ויותר, שנמצאים באותו מצב כמוני, אם כי טוב להם ככה ואם כי לא מצאו את עצמם אחרת... אז איפה הגבול?

New member
5 שנים.

זה הזמן בין השיחרור למתי שאתה הופך לאזרח מן השורה. מה שלא ממש מונע מצה"ל להמשיך "לשמור איתך על קשר"...

get well

New member
לדעתי זה תלוי בהרגשה האישית...

וזה די אידיבידואלי... אני מניחה שעד שאתה לא נכנס להגדרה נוספת כמו סטודנט או עובד באיזה חברה קבועה אתה נחשב חייל משוחרר...

MOTYP

New member
לפי החוק...

זה באמת חמש שנים ולא משני אם עובדים או סטודנטים או משהו...

get well

New member
מה ז"א לפי החוק?

במה זה מתבטא? אני חשבתי שמדברים על ההרגשה האישית של כל אחד..

MOTYP

New member
על פי החוק

יש חוק שקובע ומדבר על חיילים משוחררים... החוק הזה קובע מי הוא חייל משוחרר ולאיזה זכויות הוא זכאי. מי הוא-תקופת שירות וכד. זכויות- ריכת בית מענקים וכד. לאיזו תקופה-עד חמש שנים מיום השחרור.

New member
ז"א שפה הכל מתנהל לפי חוקים

ולא לפי הרגשה של אנשים. *משלה*

יוֹאב

New member
לדעתי אתם טועים

ע"פ החוק חייל משוחרר מפסיק לקבל פטור ממיסים בתום שנתיים מיום שחרורו, וגם מילגות למוסדות שונים זה אך ורק עד שנתיים מהשחרור (אמץ לוחם וכו'...) כנ"ל לגבי עבודה מועדפת. בשנה הראשונה מקבלים את מלוא המענק, ובשנייה מקבלים רק את מחציתו.

יוֹאב

New member
מענק עבודה מועדפת

כ-7800 ש"ח שאתה מקבל בתום 180 ימי עבודה מועדפת.

Reznik

New member
אוקיי אבל מה שאמרת לא נכון

אתה לא מקבל רק חצי אחרי שנתיים המענק ניתן שנתיים מיום השחרור שבמהלכם עבדת 180 ימים בעבודה נדרשת למשק הציבורי אבל לפחות יום עבודה אחד חייב ליהות בשנה הראשונה לשחרור שלך

יוֹאב

New member
אוקיי, טעיתי בניסוח

אם אתה מתחיל לעבוד במהלך השנה השנייה לשחרורך, אז המענק שלך יורד ב-50 אחוז.

New member
זכותך לפנטז שאנחנו טועים ואתה צודק.

מדינה דמוקרטית, אחרי הכל. ואני מדגיש- "לפנטז".

New member
מפני שאתה נחשב חייל משוחרר,

במשך 5 שנים מיום השיחרור, בלי שום קשר לסוגי ההטבות, שעל כל אחת תקפים חוקים וזמנים שונים. אתה חייל משוחרר למשך החמש שנים מיום השיחרור, כאשר בזמן הזה אתה קשור עדיין ליחידה להכוונת חיילים משוחררים ורשאי לגשת אליהם בכל שאלה מציקה שיש לך. כמובן שזה ייקח עוד 5 שנים עד שהם יענו לטלפון, אבל חפיף.

למעלה