נשק למתנדב

barche615

New member
נשק למתנדב

ערב טוב!

אני מתנדב לצה״ל עם פרופיל 25 בגלל בעיה לבבית שמגבילה אותי בסה״כ במאמץ ממושך ותחרותי. אני משרת ביחידה בתפקיד מסווג שדורש נשיאת נשק (אקדח) באופן קבוע, כמו כל מתנדב קבלתי פטור מנשק ומטווחים ועכשיו שהמפקד הישיר שלי שלח בקשה דרך היחידה, המרפאה בקריה מערימה קשיים - למרות שהבאתי אישור מפרופסור לקרדיולוגיה בכיר שאין שום מניעה לנשיאת נשק, רופא היחידה גם טוען שמבחינה רפואית הוא לא רואה בעיה לנשיאת נשק, אך מפקדת המרפאה לא מאשרת.
למי אני יכול לפנות?
למה לעזאזל צריכים לתת הרגשה של אדם נחות?
תודה מראש על העזרה.

noboya

New member
ביטול פטור מנשק חם

שלום!
כל הכבוד על ההתנדבות ליחידה כזאת! זה מאוד משמעותי!
המפקד שלח בקשה לביטול הפטור או בקשה לתת לך נשק? יש הבדל קטן בין הדברים.
לדעתי בשני המקרים כדאי לבקש (או לדרוש) וועדה רפואית מיוחדת לביטול הפטור/עדכונו לטובת אישור נשיאת אקדח וביצוע מטווחים בו. מדור מתנדבים צריך לדעת איך לזמן כזו וועדה.
אני לא יודע מי נתן לך הרגשה של אדם נחות אבל זה לא העניין. הבקשה שלך היא לא נדירה, מה שחריג הוא שלך יש באמת צורך לתפקידך בנשק (תהיה מוכן לזה שהם ישאלו למה מלכתחילה קיבלו אותך לתפקיד שדורש את זה - תשובה טובה לזה תעזור מאוד).
אני זוכר שלפני בערך שנתיים - שלוש הייתה פה מישהי עם סיפור דומה (גם רקע קרדיולוגי, אבל לפני גיוס כבר ניסתה ולה לא הייתה דרישה מעצם התפקיד שלה) יכול להיות שאם תחפור קצת בפורום תמצא אותה ותוכל לשאול אותה על זה. לדעתי היא הצליחה בסוף אבל אני לא סגור על זה.
אני ממליץ לך לעבוד ישירות מול מדור מתנדבים - בלי המפקד או היחידה. זה יכול לעזור לך לקבל יחס אישי יותר וטוב יותר.
מקווה שעזרתי, תעדכן בבקשה ואם יש עוד שאלות או פרטים אשמח לשמוע.

barche615

New member
פטור מנשק

המפקד הישיר שלי בדרגה גבוהה - לפעמים הוא מתעניין אבל לא נעים לי להציק לו עם העניין הזה. מבחינת הבקשה שהוא הגיש זה בקשה לביטול פטור ונשיאת אקדח מתוקף תפקידו של החייל. לפי מה שהוסבר לי אין צורך בוועדה כי כולם טוענים שאני כשיר.
צריך רק אישור של המפקדת מרפאה.
התשובה שלה במדויק: ״בפעם ה-73637494 החייל פטור מנשק ממדור מתנדבים, הוא מוזמן להביא חוות דעת של 100 רופאים אני לא מאשרת

noboya

New member
מדור מתנדבים

מהתגובה שלה אני מבין שהיא לא חלק ממדור מתנדבים. אין טעם לפנות אליה כי לא היא נתנה לך את הפטור ולכן גם לא היא זאת שיכולה לבטל אותו.
פנה למדור מתנדבים.
הם יכולים לעשות את זה.

למעלה