סאבלימינל

תותי-בת

New member
סאבלימינל והנה עוד קצת עליו!!!!! מקווה שתהנו!!! ליאת. -------------------------------------------------------------------------------------- מיי מן גידי גוב למי שתהו מה זה היה שם עם גידי גוב בטקס פרסי ``תמוז``: סאבלימינל, אמן היפ-הופ ציוני תמי בן-יהודה זה התנחל בפריים-טיים בפתיחת טקס פרסי המוזיקה הישראלית ``תמוז`` ביום רביעי האחרון, ומאז לא לגמרי יצא מהראש: קטע היפ-הופ משובח, דובר עברית שוטפת, סביב הפזמון החוזר של ``אין עוד יום`` לגוב, בביצוע גוב עצמו וראפר עם שפת-גוף מדויקת של רחוב ניו יורקי. בירור חטוף העלה את הפרטים הקשים הבאים: השם הוא קובי שמעוני, מוזיקאי היפ-הופ צעיר המתכנה סאבלימינל ומצטרף בימים אלה למשפחת ההיפ-הופ הישראלית, התופחת למימדי סצינה של ממש בחודשים האחרונים. סאבלימינל, 22, הספיק לחקור את התחום בסיוע פרויקטים שונים והרכבים שבועטים לא רק בתל-אביב. יחד עם שותפיו ללייבל ``תאקט`` הוא עובד על אלבום בכורה בעברית, שאת הסינגל הראשון מתוכו ניתן יהיה לשמוע בתחנות הרדיו החל מסוף השבוע. ``יותר מחבר`` מבוצע עם ברוך פרידלנד, הופק על ידי סאבלימינל ואודי סומירן, ומעוטר בסקרצ`ינג של די. ג`יי אלארם. ההופעה עם גוב ב``תמוז`` לא היתה טבילת האש הטלוויזיונית הראשונה שלו; מאחורי סאבלימינל הופעות בערוץ הראשון, השני השלישי וגם בלוויין, למרות שעם גוב היה מוצלח במיוחד. ``גידי מקסים``, הוא מאשר, ``והוא זרם איתי כמו חבר``. לא מעט בזכותה של חבורת ``תאקט``, סצינת ההיפ-הופ המקומית פורחת בחודשים האחרונים. ``אנחנו מריצים בתל-אביב כל מה שקשור בהיפ-הופ``, סאבלימינל לוקח קרדיט, ומתכוון גם לצמד ``הרביעיה הפותחת`` שעובד איתו והוחתם לאחרונה בלייבל ``לבנטיני``. - אז יש עתיד להיפ-הופ בארץ? ``ההיפ-הופ עומד להתפוצץ כאן ברמה שתפתיע אפילו את מי שבעניינים. יש כל כך הרבה אמנים חדשים וטובים, ויש רעב גדול בציבור. גם בלי הרבה יחסי ציבור, מועדוני הראפ מפוצצים. כל מה שצריך לעשות זה לפתוח את הדלת``. - תגובתך לסוגיית הראפ בעברית? ``זה מאוד מסובך, ואני האחרון שהאמין שזה אפשרי. הוצאנו דיסק באנגלית ב`תאקט` עם כל מיני חבר`ה שמקושרים בחו``ל בתעשיות תקליטים ובתקשורת. ישבתי עם אנשים שהפוסטרים שלהם תלויים לי בחדר, והם לא האמינו שאני לא שר בשפת הקודש``. אבל בהמשך הוא נענה להפצרות הנוכחים, דפק אילתורון בעברית שהלהיב את כולם, שינה את דעתו, ומאז הוא צמוד-עברית. את הדיסק באנגלית, ``ישראלים עצבניים``, החבורה הקליטה בכלל כטובה לחבר שניהל חנות בגדים ורצה לתת מתנה ללקוחות מובחרים. הביקוש המפתיע שהתעורר הביא להדפסת מהדורות נוספות, כלומר לשורת צריבות ביתיות, כנהוג בפרוייקטי אנדרגראונד. - החזות, ההופעה והעטיפה שלך מאוד מושפעים מהיפ-הופ אמריקאי. לא הגיע הזמן לייסד מסורת מקומית? ``וואללה. האלבום שבדרך הוא מאוד ישראלי וציוני. זו ממש חזרה לתקופה של הלהקות הצבאיות מהבחינה הזו. אנחנו בעד שירות צבאי ונגד סמים מכל הסוגים. אפשר להגיד שאנחנו הנגטיב של האמן התל-אביבי הממוצע``. בהליקון, חברת התקליטים שאימצה את סאבלימינל לפני ארבעה חודשים, מעידים כי מדובר באלבום היפ-הופ מחוספס ומיליטנטי, עתיר שירי מחאה ומסרים אקטואליים. הסינגל הראשון נשמע מבטיח, וארבע הגירסאות שלו מעידות על מגוון מעודד. באחת מהן מתארחת בשירה גלית דהן (פיית` אוונס מקומית בהתהוות?) ו``חיה לי מיום ליום`` של ריטה תורם סימפול. האספקט הציוני מתחזק עם איזכורו של קיפי בן-קיפוד, ולא נותר אלא לחכות ולראות האם חזון הפריצה הגדולה של סאבלימינל אומנם יתממש. (07.12.00 , 20:41)

D.O.D

New member
גם ישן אבל דבר אחד לא הבנתי מי זה קיפי בן קיפוד???

למעלה