סאנדיי בלאדי סאנדיי

Pet Shop Joe

New member
סאנדיי בלאדי סאנדיי

מישהו יכול בבקשה לספר לי קצת על השיר ועל המשמעויות החבויות שבו?

BoSco

New member
משהו כזה...

sunday bloody sunday הוא שיר מחאתי שנכתב על הכיבוש של אנגליה על אירלנד וסקוטלנד וזה התחיל ביום ראשון או שזה מדבר על המלחמה במחתרת האירית שהייתה ממש מפוצצת בדם אבל אני מה זה לא בטוח

לא...

השיר מדבר על אירוע שפיכות דמים נורא שקרה כמדומני ב1973, ובו נהרגו אנשים רבים לחינם. בונו כתב את השיר כמחאה, למרות שבמסע ההופעות Under a blood red sky (מסע הופעות שליווה את האלבום War ואת הקודמים לו, Boy והאי.פי U2:3, ואם אני לא טועה גם את October.) במסע הופעות זה בונו נהג להגיד לפני ביצוע השיר: "This is not a rebel song,this song is called Sunday Bloody Sunday" בזמן השיר הוא היה מניף דגל לבן, כדי להראות שהלהקה לא תומכת בשום צד, והיא אנטי-פלאג, כלומר, הם רצו לצאת מהסמליות הזו, מהפסים והכוכבים והכתום והירוק. השיר הוא בעצם שיר לשלום, "How long must we sing this song?" הייתי ממשיכה אבל אני צריכה לזוז, ארחיב אחר כך.

והרי הסיפור המדוייק

לפני כמה עשרות שנים היה פיגוע ביום ראשון אחד בבלפסט, בירת אירלנד. 14 אזרחים נהרגו מירי חיילים בריטים. יום זה נקרא Bloody Sunday במסורת האירית. בונו כתב את השיר בעקבות הפיגוע. זהו.

BoSco

New member
דרך אגב....

אם תסכל בקליפ מההו]עה החייה ב"סלע האדום" אין לי מושג איפה זה אבל באילת זה לא גם שם בביצוע השיר הוא מחזיק דגל לבן.... הלוואי וזמרים פה היו כותבים שירים כאלה יפים על פיגועים

למעלה