סבא חולה אלצהיימר - מחפשים בית אבות לא יקר

שרה 241

New member
סבא חולה אלצהיימר - מחפשים בית אבות לא יקר

שלום ,
סבא שלי גר לבד והוא חולה אלצהיימר , בתקופה אחרונה יש הידרדרות במצבו ואנחנו חוששים להשאיר אותו לבד .
הוא לא זוכר אם נעל את הדלת או כיבה את האור :(
הרופא המליץ לנו לחפש בשבילו בית אבות .. אך אני לא יודעת איך איך עושים זאת , יצרנו קשר עם כמה בתי אבות וכולם מאוד מאוד יקרים , סכומים של 14000 - 15000 שקל .
סבא שלי לא יכול לשלם סכום כזה בחודש וגם אנחנו לא .
מה אפשר לעשות ????
לא ניתן להשאיר אותו בבית זמן רב , חייבים למצוא בשבילו סידור .

אודה לכם על תשובתכם המהירה .

שרה

שרה שלום

ברוכה הבאה לפורום.
ראשית אשאל האם סבא אובחן ע"י בעל מקצוע מוסמך - פסיכוגריאטר / נוירולוג / גריאטר ?
לצורך מיון מוסדי הגדרת מצבו המדויק של סבא מאד חשובה שכן יש "דרגות" שונות של מוסדות
- דיור מוגן לעצמאים
- בתי אבות לתשושים עצמאים לאנשים בתפקוד חלקי שצריכים תמיכה חלקית
- בתי אבות לאנשים סיעודיים - לאנשים שאינם הולכים על פי הגדרת משרד הבריאות יותר מ 30 מטר
- בתי אבות סיעודיים לתשושי נפש - לאנשים עם ירידה קוגנטיבית/בילבול
ניתן למצוא סידורים מוסדיים זולים יותר ממה שציינת - וניתן להשית את רוב המימון המוסדי על משרד הבריאות במידה וסבא יאובחן כתשוש נפש, אבל כאמור ראשית כדי שאוכל לכוונך אצטרך לדעת מה קבע בעל מקצוע לגבי מצבו הקוגנטיבי של סבא. ומשם באמצעות שאלות נוספות על הכנסות ומיקומך בארץ אוכל לעזור לך במציאת פתרון זמין מידי וסביר ברמה הכלכלית.

ladybug4NLP

Active member
מדוע מוסד אם סבכם זכאי למימון עובד זר

על ידי הבטוח הלאומי +אם יש לו בטוח סעודי מקופ"ח כמו מגן כסף/זהב במכבי.

אמא שלי היתה בבית חולים כזה כי היינו בשלב ביניים ולא מצאנו אז עובדת זרה.

במקביל רופא מתוךהמוסד הסעודי יעץ לנו להוציא את אמא שלנו "אם אתם רוצים שהיא לא תשקע ותמשיך לחיות".

ובאמת כך עשינו מיד כשמצאנו עובדת זרה.

זה היה לפני 3 שנים. לא קל אבל עדיף לעין ערוך ממוסד סעודי.
מה שכן, יש צורך שהבית יתאים למצבו של סבא ושיהיה לו עובד זר מסור.

בהצלחה

LADYBUG

רבים המקרים שעובדים זרים - ביחוד בימים אלה שהם בררנים מאד עקב העובדה שיש יותר רישיונות לעובדים זרים מאשר מכסות לעובדים - לא מתאימים לעבודה אצל קשיש סיעודי - והשארות בבית עם עובד זר היא בגדר נזק וחסך טיפולי - ביחוד במצבים של אלצהיימר/דמנציה/תשישות נפש - בשלבים המתקדמים.
כל מקרה לגופו - אבל בוודאי שישנם המון מקרים שעדיף בפירוש פתרון מוסדי.
בניגוד לרווח לחשוב - מחקרים מעידים שבן אדם סיעודי - אורך חייו במוסד תומך כ 7.5 שנים יותר מאשר בבית ! וגם איכות חייו במוסד עולה לאין ערוך.

חומר למחשבה :)

ladybug4NLP

Active member
אינני יודעת כמה מוסדות כאלה אתה מכיר

אתה צודק שיש מקרים בהם אין מטפל מתאים או שהחולה הסעודי הוא חולה מורכז הזקוק להשגחה רפואית או שאין אפשרות להשתלט עליו.

את המוסדות שאני מכירה - לא ייתי נותנת את הכלב שלי (שאין לי) למוסד שכזה.

zviaran

New member
האם יש לו זכות לעובד זר?

זה הטיפול הזול ביותר ולדעתי פיתרון בין הטובים, להשאיר את
המטופל בסביבתו הטבעית.

למעלה