סבתי בחלום

EDream

New member
היי,
סבתי נפטרה לפני שבוע, וכמה ימים לאחר מכן הייתה לי יום הולדת. בלילה שלפני היום הולדת חלמתי שישבנו כל המשפחה בסלון שאני לא מכירה, אולי כחלק מהשבעה, ובסוף החלום ראיתי את סבתי שנפטרה יושבת על הספה ונוגעת במשהו מגעיל, כמעט בטוחה שהיה צואה בשקית/קערה, אבל לא זוכרת בדיוק מה זה היה, וכל המשפחה צעקה עליה להפסיק.
באותו יום רבתי עם חבר שלי כי פגע בי נורא ביום הולדת, האם החלום קשור אליו? מה הוא אומר בעצם?

EDream

New member
בלילה האחרון חלמתי שוב על סבתי שנפטרה שהייתי צריכה ללכת לטפל בה, בחלום הייתה חולה ולא היו לא ידיים.
היא מנסה להגיד לי משהו?

אלישבע777

Well-known member
בלילה האחרון חלמתי שוב על סבתי שנפטרה שהייתי צריכה ללכת לטפל בה, בחלום הייתה חולה ולא היו לא ידיים.
היא מנסה להגיד לי משהו?
כדי לפרש את החלום אני צריכה רקע קצת יותר רחב עלייך. לפי ההוראות הרשומות בפורום. זה יעזור לפרש את החלום נכון.

אלישבע777

Well-known member
הפרוש שלי לחלום

איני מאמינה בחלומות נבואיים. החלומות משקפים את מחשבותינו והם על פי רוב סמליים. לא כל דמות בחלום היא הדמות במציאות. סבתא ז"ל אינה מנסה להגיד לך דבר, אלא את עצמך יכולה להגיד לעצמך משהו בשמה, או אפילו לחלום שהיא אומרת לך משהו, אבל זה לא היא – זו את. את מדברת לעצמך בחלום. כי עולם המתים, אינו מדבר ואינו קיים. לכן איני מפרשת את החלומות מבחינה מיסטית.

מה שחסר לי ברקע שלך זה סעיף 6 בהוראות! מה יחסך לדמויות שבחלום. מה יחסך לסבתא. מה היה הקשר ביניכן. האם הייתן קשורות? האם את אבלה עליה? מה מקומה בחייך? מאחר שלא ענית לי על סעיף זה שהוא חשוב מאוד, אנסה לפרש את החלום בלעדיו, כהבנתי, מקווה שאצליח.

החלום הראשון שחלמת לפני יום הולדתך ( ולפני הריב עם חבר) ואחרי פטירת סבתא ז"ל

בחלום את עם המשפחה בסלון זר וסבתא נוגעת במשהו מגעיל. כולם צעקו עליה להפסיק. אם היית קשורה לסבתא מאוד, הייתי אומרת שמותה, הוא אבדה קשה לך ואפילו משהו שאסור שיקרה. מותה הוא משהו מגעיל, כי גופה נרקב בקבר וזה דבר נורא. היה אדם קרוב ועתה אין לו זכר במציאות אבל מתחת לאדמה מתרחש דבר שקשה לתפוס. אולי סבתא גם רצתה למות? התייסרה לפני מותה? לכן המשפחה נוזפת בה על משאלת המוות שלה .

יתכן שסבתא זו בעצם את! את הבוגרת, החכמה, בתחילת דרכך בחיים, אולי לקראת בניית משפחה, או רוצה בכך, מתעסקת בדברים לא נעימים שאולי המשפחה שלך היתה נוזפת על עלייך, אילו הם היו רואים זאת מול עיניהם. למחרת החבר פגע בך ביום הולדתך. זה מצב מביך מאוד! אולי החלום מראה, שמערכת היחסים ביניכם, אינה טובה. יתכן שהחלום מביע חשש מקשירת קשר לכל החיים עם החבר הזה. אולי היתה לך ( לפני החלום) דילמה אם את רוצה להזדקן ( לחיות איתו לעד) , עם החבר? חלום זה היה לפני הריב, לכן הארוע לא שייך לחלום, אלא אם היו ארועים אחרים לפני הריב הזה: ביניכם. דילמות, ריבים, היסוסים, התנגדות ( המשפחה לקשר ביניכם, להלן)

החלום השני שחלמת אחרי הריב עם החבר ובו - לסבתא החולה אין ידיים. האם מצבה בחלום, הוא בעצם מצבך? גם פה הסבתא היא את. את צריכה לטפל בעצמך ואין לך ידיים, כלומר אין לך כלים לטפל בעצמך או אין לך כוחות לכך. אולי חשה לכודה במערכת היחסים עם החבר, או עם מישהו אחר מהמשפחה ( אני אומרת משפחה, כי היא מוזכרת בחלום הראשון וגם סבתא היא חלק מהמשפחה).

בעוד בחלום הראשון לסבתא יש ידיים והיא משתמשת בהן ( נוגעת במשהו מגעיל) , בחלום השני היא חסרת ידיים. בחלום השני היא אפילו לא יכולה לנגוע בשום דבר! אפשרות נוספת לפרוש – בהתחלה, לפני הריב עם החבר, יכולת לנסות לטפל בבעיות ביניכם, בחלום שאחרי הריב, את כבר אינך יכולה לעשות זאת.

חסר לי רקע ליחס המשפחה לחבר שלך. יתכן שהמשפחה אינה אוהבת אותו ולכן אינם רוצים שתמשיכו ( ולכן אינם מעוניינים שתטפלי בבעיות ביניכם, או בבעיות בין המשפחה לבינו)?

אני מקווה שקלעתי לפחות בכמה רעיונות. אשמח אם תגיבי מה נראה לך בפרוש ומה לא. אם שום דבר אינו מתאים, אולי יעלו לך רעיונות משלך לפרוש ואלמד מהם!

EDream

New member
תודה רבה על הפירושים! יש בהם גם הגיון.
מערכת היחסים שלי ושל הבן זוג לא הייתה יציבה, נפרדתי ממנו יום אחרי היום הולדת וניסיתי לתקן זאת כמה ימים לאחר מכן. היו לנו המון ריבים במהלך הקשר, הוא הכיר את המשפחה פעם אחת לכן אהבו אותו.
בשבוע שבו סבתי נפטרה לא הרגשתי שעמד לצידי ותמך בי וגם על הדברים הבסיסים שכן עשה התגאה נורא ושיחק לי על זה שלא מעריכה אותו על הקטעים האלה.
מערכת היחסים שלנו מעוד ערערה אותי בעיקר בתקופה האחרונה לכן הפירושים מאוד מזכירים זאת.
גם לגבי סבתי היינו קרובות והיא הייתה במצב קשה לפני מותה ולמרות הכל האמנתי שהיא תחזיק מעמד אז הופתעתי כשזה קרה ולקחתע את זה קשה

אלישבע777

Well-known member
תודה רבה על הפירושים! יש בהם גם הגיון.
מערכת היחסים שלי ושל הבן זוג לא הייתה יציבה, נפרדתי ממנו יום אחרי היום הולדת וניסיתי לתקן זאת כמה ימים לאחר מכן. היו לנו המון ריבים במהלך הקשר, הוא הכיר את המשפחה פעם אחת לכן אהבו אותו.
בשבוע שבו סבתי נפטרה לא הרגשתי שעמד לצידי ותמך בי וגם על הדברים הבסיסים שכן עשה התגאה נורא ושיחק לי על זה שלא מעריכה אותו על הקטעים האלה.
מערכת היחסים שלנו מעוד ערערה אותי בעיקר בתקופה האחרונה לכן הפירושים מאוד מזכירים זאת.
גם לגבי סבתי היינו קרובות והיא הייתה במצב קשה לפני מותה ולמרות הכל האמנתי שהיא תחזיק מעמד אז הופתעתי כשזה קרה ולקחתע את זה קשה
תודה על התגובה המפורטת!

למעלה