סטודנטית באורנים מחפשת ילד לאבחון

סטודנטית באורנים מחפשת ילד לאבחון

שלום לכולם, אני סטודנטית בהסבה לתעודת הוראה בחינוך מיוחד באורנים, במהלך הלימודים ניתנו לנו כלים לאבחון קשיים וחוזקות של ילדים עד כתה ח'. אחת ממטלות הקיץ הן לערוך "אבחון דמה" לילד/ה מסיום כתה א' ועד ח'. האבחון יתבצע בשתי פעימות של שעה וחצי. וכמה ימים לאחר מכן אשב עם ההורים ועם הילד ואסביר מה ראיתי. מה יכולים הילד והוריו לקבל מאבחון כזה? * הורים המעוניינים לבדוק אם יש לילדם קושי אבל לא רוצים לעשות לו אבחון דידקטי בשלב זה מסיבות שונות.. ילד צעיר, קושי לא בולט ועוד.. ילדים המתלוננים על קושי החוזר על עצמו אבל לא הופנו באופן מסודר לאף גורם שיכול לאבחן ולעזור להם לקבל התאמות. הורים הבטוחים שלילד שלהם אין קושי אך הילד מעוניין באבחון. כל ילד יכול להיתרם מכך, גם ילדים ללא קשיים מיוחדים. האבחון יתבצע ללא תשלום, בשקיפות מלאה, במקום הנוח לילד/ה ולהורים. לאחר שאני אנתח את האבחון אני אשלח את עבודתי למדריכות מוסמכות שיבדקו את עבודתי ואת מסקנותיי ויעלו את מסקנותיהן על פי הנתונים שאציג (הנתונים שביצע הילד) כך שלמעשה, לאחר בדיקת העבודה שאני אגיש - יהיה בידי הילד הוריו או שניהם מידע משמעותי על החוזקות והקשיים של ילדם. עד כמה שידוע לי אבחון דידקטי מלא עולה הרבה מאד ולא תמיד בתי הספר ששים להפנות אליו. זוהי הזדמנות לערוך "אבחון דמה" ולקבל מידע רב שיתן אינדיקציה אם יש טעם ללכת לאבחון מקצועי. חשוב לציין שאני לומדת להיות מורה לחינוך מיוחד ולא מאבחנת דידקטית אבל במהלך הלימודים וגם בעבודה מורות לחינוך מיוחד משתמשות בכלים של מאבחנים כדי לאתר את הקשיים והחוזקות של כל ילד בטיפולם בכדי להתאים לו תכנית שתצמיח אותו על אף קשייו. תודה על הסבלנות אם הגעתם עד כאן! אשמח אם תפנו הודעה זו לאנשים שהוא יכול להיות רלוונטי עבורם, או לחזור אליי במסר / כאן בפורום ונחליף פרטים. קיץ נעים!

למעלה