סטריאוטיפים

סטריאוטיפים

אהלן לכולם! אני לומדת עיצוב גרפי וקיבלתי פרוייקט להציג סטריאוטיפ מסויים באופן כזה שיעורר רצון לשינוי אצל הצופה. רציתי לשאול ואשמח לכל תגובה באשר היא.. מה דעתם על העובדה שאתיופים מורחקים מהחברה רק בשל צבע עורם ועדתם? מה דעתכם על הביטוי רוסיה=זונה?האם עדיין מרגישים אותו בחברה שלנו? איזה סטריאוטיפ חדש יש שאתם מכירים ? האם עדיין אנחנו חברה של סטריאוטיפים או שהתגבשנו בשנים האחרונות? אשמח לדוגמאות אם מישהו חווה ...

DjALIEN

New member
אני רוסיה, אבל אני לא מתלבשת כמו זונה

אבל יש הרבה אנשים ברחוב שפונים אליי כמו אם הייתי זונה. קרה לי מקרה שאחד אמר לי " בואי אני אזמין מונית וניסע אליך הביתה ואני אזיין אותך"

Daria Who

New member
לא כל הרוסיות נראות ככה.

וגם אם הן נניח נראות ככה בגלל טרנדים כאלה ואחרים בתוך ה"קהילה" - זה עדיין לא אומר דבר על האופי שלהן. גם הרבה מאוד בנות שאין להן כל קשר לעם הרוסי, נראות זנותיות ועליהן לא נוצר סטריאוטיפ כזה.

DjALIEN

New member
זה באמת מוזר לחשוב ככה על אנשים אחרים

אבל לדעתי אתיופים ממש לא מורחקים מהחברה, כי מתייחסים אליהם כמו על אנשים שצבע עורם הוא "לבן ". ככה זהיה קיים לפני הרבה שנים , אבל עכשיו כולם נהיו שווים. לגבי רוסיה = זונה, אז באמת עדיין יש הרבה אנשים שחושבים שכל בחורה רוסיה היא זונה... שהיא כבר משומשת.בחברה של היום קיימים הרבה סטריאוטיפים, יש כאלה אנשים שמסתכלים " איך אתה לבוש" ולפי זה בונים דעות קדומות.

אני מסכימה איתך שזה לא בסדר

אבל מה לעשות יש הרבה רוסיות שנראות ככה ברור שזה לא אומר שכל הרוסיות זונות אבל על זה שיש הרבה כאלה נבנה הסטריאוטיפ

גזענות כלפי אתיופים

הלוואי ואין גזענות כלפי אתיופים אבל זו המציאות לצערי. מורים ומחנכים בבתי ספר מתגאים בכך שמס האתיופים שלומד בבית ספרם הוא קטן,וילדים נגעלים מכביכול ה"ריח" שלהם. ועוד ועוד.. אז כנראה שיש אפליה למרות הכל..אתם חושבים שזה קשור למקומות שונים בארץ?

DjALIEN

New member
לא מכירה את זה (גזענות, ריח שלהם)

אבל לגבי מספר איתיופים בביה``ס את צודקת, מורים מתגאים בזה לא בגלל שצבע שלהם הוא ``שחור`` אלא הם חושבים שאיתיופים לא כל כך חכמים.

MeWithoutU

New member
סטריאוטיפים

יש המון סטריאוטיפים...
רוסיה=זונה - עדין יש המון אנשים שחושבים ככה. נראה לי שזה בעיקר בגלל לבוש פרובוקטיבי מדי ואופן הדיבור הגס והאיפור המאוד גס בגיל צעיר למדי לדעתי לא כולן כאלה. החברה הכי טובה שלי רוסיה והיא ממש לא כזאת.
אתיופים. כן עדין נתקלים בגזענות כלפיהם בגלל צבע עורם, מספיק לפתוח את החדשות ולראות שם שלא מכניסים אותם למועדונים מסויימים, או כאלה שלא מקבלים ילדים אתיופים לבית ספר. לדעתי זה גועל נפש לשפוט בנאדם בגלל צבע עורו!
בנות/נשים נחותות מבנים/גברים ופחות טובות. עדין נתקלים במקרים כאלה, בעיקר במקומות עבודה שגבר יכול להתקדם יותר מהר מאישה, או גבר ואישה שעובדים באותו תפקיד אך הגבר מקבל משכורת הרבה יותר גבוה מהאישה. בנוסף עדין קיים העניין הזה שאישה בגלל היותה אישה צריכה להיות אחראית לבית, ניקיון הבית וטיפול בילדים. כיום יש פחות מקרים כאלה, אך זה עדין קיים. בעיקר אצל החרדים, ששם אישה היא נחותה מהגבר, ושאפילו בזמן שהיא במחזור שהרי זה הדבר הכי טבעי בעולם היא עדין נחשבת ל"לא נקייה" - כל העניין של מעמד הגבר מעל האישה נראה לי אבסורדי לגמרי וטיפשי.
מזרחים, סטריאוטיפ שמזרחים טיפשים/אלימים/גסי רוח וכו', לא מכניסים אותם למועדונים וכו' זה גם סטריאוטיפ שעדין נמצא באופק. יש עוד מלא...
אנחנו חברה שמלאה בסטריאוטיפים ושופטים לפי סטריאוטיפים. וזה לא נראה לי יעלם בקרוב...

למעלה