סיום הנקה?

somaya

New member
סיום הנקה?

שלום,
בני בן כמעט 11 חודשים. אני מניקה אותו באהבה ובגאווה ללא שילוב תחליפי חלב מאז שנולד.
בימים האחרונים התחלתי לחשוב על סיום פרק ההנקה בסביבות גיל שנה, עם לבטים גדולים אבל גם עם הרגשה שהגיע הזמן מבחינתי.
מאז שאני חושבת על העניין נדמה לי שהבן שלי מסיים את ההנקות פחות רגוע וגם בזמן קצר יותר, ועולה לי המחשבה (המופרכת??) שבעצם ההסתייגות שלי מהמשך ההנקה, אני בעצמי מביאה לירידה בכמות החלב. האם יתכן??
וגם - איך מסתדרים עם רגשות האשם האלה? אני מרגישה קצת שאני עושה לו עוול וגוזלת ממנו את התזונה, ההגנה החיסונית וכמובן החום והקרבה שהוא רגיל אליהם. איך עושים את זה נכון?
בכל מקרה אני מתכוונת בערב הבא לנסות בקבוק חלב שאוב כדי לוודא שהוא אוכל, כי לדעתי כבר כמה לילות הוא הולך לישון רעב.
אציין שהוא יונק 3 פעמים ביום: בוקר, אחה"צ אחרי הגן וערב לפני השינה. בנוסף כ-3 ארוחות מוצקים.
מעולם לא היו לי בעיות של חלב, להיפך, מתי שהוא רצה היה חלב בשבילו.
המון המון תודה מראש!

סיום הנקה

הי,
הקו המנחה של ארגוני הבריאות השונים בארץ ובעולם מתייחס להנקה בלעדית עד גיל חצי שנה והמשך הנקה בשילוב טעימות ומעבר למוצקים עד גיל שנה לפחות ואף יותר, אין כאן תשובה של נכון לא נכון, זה באמת עניין של יכולת, רצון, זמן, מציאות ועוד.
כפי שאני רואה את הדברים את עשית את המקסימום והענקת לתינוקך את הבסיס הטוב ביותר מבחינה תזונתית והתפתחותית.
אני בהחלט מבינה את הקושי שבקבלת ההחלטה לסיים את תקופת ההנקה, מדובר בשינוי וכל שינוי מביא איתו התמודדות חדשה, מאתגרת, קלה/קשה.
אני יכולה להבטיח לך שזו רק ההתחלה ככל שתינוקך יגדל ככה מספר ההתמודדויות והצורך בקבלת החלטות ילך ויגדל וזהו מהלך טבעי וחלק מהתפקיד החשוב והמשמעותי של להיות הורה.
לדעתי את יכולה להסיר את החלק השיפוטי לשחרר את רגשות האשם, ללכת אם תחושת הבטן שלך. את יודעת הכי טוב מה נכון לעשות גם עבור עצמך וגם עבור תינוקך ואם הגיע הזמן להמשיך הלאה עשי זאת בלב שלם ובידיעה שעשית את הטוב ביותר.
אם מתח יכול לפגוע בתפוקת החלב? מן הסתם כן, אך נראה על פי התאור שההתלבטות של כן / לא היא זו שפוגעת בהנאה ומעלה ספקות ורגשות אשמה.
כן הייתי מעלה את מספר הארוחות המוצקות במהלך היממה, מוסיפה ארוחות ביינים של פרי, מעדן, ירק. חשוב לזכור שבגיל הזה עדיין הכמויות שתינוק אוכל יכולות להיות קטנות עם ערך קלורי יומי לא מספק וחשוב להקפיד על העשרה של התפריט.
מקווה שעזרתי ולו במעט להתסכל על הדברים בפרספקטיבה יותר רחבה.
שיהיה בהצלחה בכל החלטה שתקחי

ליאת ארנון, יועצת הנקה

somaya

New member
תודה רבה!

ליאת היקרה תודה רבה! על ההתייחסות ועל התמיכה.
בינתיים אני ממשיכה להניק, כנראה שאנחנו עוברים רגרסיה קלה באיכות השינה שאינה בהכרח קשורה להנקה.
אני לוקחת לתשומת ליבי את נושא המוצקים. הקטנטן התחיל לאחרונה להיות קצת בררן ולדבוק במעט הדברים שהוא כבר מכיר ואוהב, אבל אני ממשיכה לנסות עוד דברים וכמובן שגם אנסה להוסיף עוד מבחינת כמות.
שוב, תודה רבה!

למעלה