סיינט פטריק דיי = יום העצמאות האירי

a B C e

New member
סיינט פטריק דיי = יום העצמאות האירי

? זאת שאלה... אני ידוע שזה היום, אך אני לא בטוח אם זה יום העצמאות והחגיגות האירי המרכזי=] תודה

מאי Mai

New member
זה מחר בכלל. 17 במרץ.

זה לא זה ולא זה, זה פשוט חג לכבוד הקדוש פטריק שבא לאירלנד ועשה הרבה טובים, בלה בלה בלה.

עשה הרבה טובים?

מה שהוא עשה, הוא להביא את הנצרות לאירלנד. הוא גם הסביר את עקרון השילוש בעזרת התלתן (כך מספרת האגדה) ולכן התלתן נחשב לצמח חשוב. אני משער שהתלתן היה חשוב עוד לפני שהגיע סט. פטריק לאירלנד. מסופר עליו גם שהוא גירש את הנחשים מאירלנד. השאלה הנשאלת - האם היו נחשים באירלנד לפני שהגיע פטריק? האם הנחש אינו מטאפורה לדרואידים, אנשי הדת הקלטים שהיו שם לפניו? מה שכן, זה חג שמח... הרבה אלכוהול...

a B C e

New member
אה וואלה, פשוט משהו כתב

"בתאריכים ה- 16.3 – 17.3 ימים חמישי ושישי החל מהשעה 20:00 יערכו חגיגות סיינט פטריק (פטריק הקדוש), יום העצמאות האירי בפאב האירי מרפיס' במרינה הרצליה." אז חשבתי שזה יום העצמאות האירי :) תודה לכם

jonbaum

New member
באירלנד אין בכלל יום עצמאות

אמנם ה-FREE STATE הוקמה ב-6 לדצמבר 1921, והרפוליקה הוקמה ב-1949, אבל ההסטוריה עדיין יותר מדי שנויה במחלוקת בשביל אירועים כמו יום עצמאות. חוץ מזה, הסיבה האמיתית היא שהעמצאות כוללת רק את ה-26 מחוזות של ה-FREE STATE ולא את ששת המחוזות של הצפון, שלפחות עד להסכם של 1998 ממשלת אירלנד ראתה בהם חלק אינטגרלי של המדינה שהוא תחת "כיבוש" בריטי, לכן העצמאות היא לא מלאה. הנהגת יום עצמאות יש בה מין ההכרה שהחלק הזה הוא לא חלק מהמדינה. (אבל בהסכם של 1998 אירלנד ויתרה על התביעה החוקתית על צפון אירלנד, ולכן לדעתי יש מקום להנהגת יום עצמאות).

nonagon

New member
זה היום בו הלך פטריק לפגוש את הבוס

ב 17 למרץ שנת 461 למניינם, לפי הגרסא המקובלת, מת פדריג המסכן או יותר נכון הלך לפיינט עם הקב"ה. חג שמח לכולנו.

a B C e

New member
תודה רבה לכם על ההסבר =]

מלומדיי ונכבדיי, תודה :}

למעלה