סיכום אירוע סובב אופיר ה - 2

סיכום אירוע סובב אופיר ה - 2

אנשים,ערכים וחזון יוצרים מסורת,יצאנו לדרך בשנה שעברה עת קיימנו את אירוע האופניים הראשון לזכרו של אופיר ז"ל. בבסיס הרעיון עמדה השאיפה ליצר אירוע עממי-אתגרי שמשלב ספורט,אתגר,טבע וחוויה,עם הרבה ביחד וערכים שעליהם גדל אופיר-אהבת האדמה,הטבע,הארץ,הרעות,העשייה,המשפחה והנתינה. והנה עברה לה ביעף עוד שנה וביום שישי האחרון התכנסו ברחבת בית העם ברמת צבי אט אט רוכבים ורוכבות מכל קשת הגילאים,מכל קצוות הארץ חמושים באופניים וציוד רכיבה,הדקות נקפו ולקראת שעת ההזנקה כבר נצבע חלק זה של המושב בצבע כתום בולט,צבען של חולצות האירוע-סובב אופיר ה-2 יצא לדרך... הרשמות,התארגנויות,קפה ומאפים מושקעים,תדרוכים וקדימה לעבודה...יוצאים לרכוב. כ 200 רוכבים ורוכבות זינקו לרכיבה בשני מסלולים עממי-אתגרי-כ-15 ק"מ ואתגרי-אתגרי כ-30 ק"מ בשבילים הפתוחים הסובבים את רמת צבי בואכה רמות ונחל יששכר-כוכב הירדן. הנוף של האיזור עוצר נשימה גם בתקופה הזו של השנה,חלקות השדות החקלאיים אשר גדלים בהם גידולים שונים מספקים צהוב וירוק לסירוגין,פריחת חמניות,שקדים,בצלים ומה לא...שבילים לבנים ושבילי אדמה בזלתית לסירוגין,הצהוב הפראי היבש ולצדו הירוק והזרימה של נחל יששכר,עדרי בקר,עופות,צבאים פשוט חגיגה של הטבע. האיזור הממוקם על גבעות יצר מסלולי רכיבה עם טיפוסים מצטברים שהיוו אתגר לכל המשתתפים באשר הם,מזג האוויר הוסיף את שלו לאתגר ולמאמץ ולאחר כשעתיים וחצי חזרו כל המשתתפים מיוזעים ומחויכים למתחם האירוע ברמת צבי הישר לפינת פינוקים עמוסת פירות-אבטיחים,מלונים,תפוחים,שתיה קרה,שתיה חמה בסמוך לפינת הצל שהוכנה מראש ומתחם ההפנינג שכלל דוכני מזון ושתיה,דוכני ציוד רכיבה,תוספי מזון,ביגוד רכיבה,מתנפחים לילדים ועוד. וכך עוברות הדקות ורחבת האירוע מתמלאת,רוכבים,אורחים,ילדי המושב וההורים,הגננות,חברים. מתאוששים ועוברים לקיום טקס להנצחת זכרו של אופיר ז"ל,במהלך הטקס מדברת גם נציגת הורי הילדים בביה"ס "יובלים" ביה"ס לילדי שיתוק מוחין-C.P. שהכנסות האירוע כולן תרומה עבור ילדיו.הדוברת אמא לילדת C.P מתארת בפני המשתתפים את חשיבות התרומה שלהם לילדי ביה"ס הן בארגון פעילויות משותפות בחגים של רוכבי קבוצת 500 וואט עמקים וילדי ביה"ס והן בקיום האירוע הנ"ל והתמיכה הכספית מהכנסות האירוע לטובת צרכי ילדי ביה"ס. האם קוראת לרוכבים בני הדור הצעיר "המשיכו להיות ילדים טובים וערכיים,ילדים טובים זה לזה ולאחרים והמשיכו לקבל את השונה",הדברים המרגשים חודרים לליבות כל המשתתפים וכמו תמיד יוצא שהמפגש עם ילדי ביה"ס,ההורים והצוות מחזק אותנו רוכבי הקבוצה ומעגל המשפחות והתורמים ונותן המון ערך מוסף לנו עצמנו והרבה העצמה. הטקס תם ועוברים להפנינג הכולל הגרלת פרסים יקרי ערך,בזה אחר זה עולים הזוכים המאושרים לבמת האירוע לקבלת הפרסים,ממשיכים לתחרות על מסלול "סייקלוקרוס"-מסלול רכיבת אופניים המשלב אלמנטים טכניים(גשרון עץ,קונוסים וכד') ואלמנטים שמחייבים את הרוכבים לרדת מהאופניים ולרוץ עם האופניים על הידיים על מנת לצלוח אותם. התחרות היא תחרות נגד שעון,תחרות טכנית ועצימה והצופים זוכים לאקשן לסיום היום. הרוכבים נותנים את שארית כוחותיהם ובסיום 9 מנצחים ב-3 קטגוריות שונות וכל הכבוד לכל המשתתפים. דברי סיום,מסכמים,תודות ונפרדים. אז מה היה לנו??? כ-350 משתתפים שרכבו,התאמצו וחוו את הנוף והטבע המדהימים של האיזור,טקס מרגש,הפנינג מושקע עם פעילויות ואטרקציות,פרסים והגרלות ותחרות סייקלוקרוס מאתגרת וייחודית לסיום כשבסיכום נאספה תרומה כספית יפה ומכובדת למטרה נעלה עוד היה לנו משפחה אחת עם לב גדול וגם קבוצת רכיבה-500 וואט עמקים שגדל בה דור עם הרבה אופי וערכים חיבור של 2 משפחות שהן המשפחות שלי וכמו שכתבתי בשנה שעברה והרבה יותר...משפחות שהן גאוותי ובנימה אישית- במהלך הטקס מצאתי את עצמי עומדת מהצד וצופה על משתתפי האירוע יושבים ושומעים בקשב רב ובשקיקה את דבריה של נציגת הורי ביה"ס "יובלים"-רוכבים מכל הארץ,רבים מן העמק ובדגש על ילדים ובני נוער,דור העתיד הנפלא שלנו וחושבת ביני לביני שאין דרך יפה וטובה מזו לשקף את חייו והוויתו של אופיר ז"ל ולא,לא שהכרתי את אופיר בחייו,מעולם לא נפגשנו...אבל אני מרגישה שאני מכירה אותו,אני חיה בתבנית נוף ילדותו,נעוריו ובגרותו,אני חיה בין בני משפחתו משפחת רמות ודמותו משתקפת לי מהם-מהוריו יהודית ומשה אנשים בעלי שאר רוח ושיעור קומה,אנשי עשיה,אנשים של אנשים-של בני אדם עם המון טוב ונתינה,הוא משתקף לי באסף ואמיר אחיו חקלאים דור שלישי,אנשי עמל,אנשים של כאן ועכשיו,היא משתקפת לי מהדודים של אופיר-חקלאים קשוחים עם לב של זהב,מבנות ובני דודיו-אישי הוא אחד מהם,מאחייניו שלא הכיר ויש האומרים שאפילו מעיניו של בני שני ואני מבינה שלמרות שלא הכרתי אותו מעולם דרכינו נפגשו ושאני מכירה אותו היטב את שורשיו,מהותו ואת עמקי הוויתו ויותר מכך-אני רואה את הערכים הללו מושרשים ונובטים ונושאים פירות ויבול בילדים ובבני הנוער שלנו הסובבים את חיינו יום יום,בני העמק בואכה מודיעין...הרוכבים של קבוצתנו,הדור הבא-דור ערכי,דור של עשייה,אתגר,ספורט,הישגיות לצד רעות ונתינה,הבסיס נבנה ונוצקים אליו כל העת תוכן ומשמעות,אני רואה את משפחותיהם,הוריהם את אב הטיפוס שלהם הם שתיחחו,הם זרעו,הם השקו(ומשקים...),עקרו עשבים שוטים שלא יפריעו,דישנו(ומדשנים...),חשפו לאור השמש החמימה ועל כך פירות עמלם,גאוותם-גאוותנו. תודות לכל העוסקים במלאכה-לאסף,קרן,לירון,אמיר,יהודית ומשה,תמר,אורית בני המשפחה,לאוהד לשם ורני חברי המשפחה,לשלומי אייל מנהל מחלקת ספורט מ.א. גלבוע על הרוח הגבית כתמיד,למשפחת 500 וואט עמקים לצוות המדריכים שנתנו את הלב והנשמה-בועז,דורית,לירז,לילך וחובב שהנחה ותזמן הכל ביום האירוע,לרוכבי הקבוצה בני הנוער שלנו שצעדו מביה"ס ברגל יום לפני האירוע וביום האירוע כדי לעזור-שיזף,אסף,יהב,הרן ואיתמר-שאו ברכה,לשמרית שלנו על הסיוע מאחור בבניית האירוע,לוגיסטיקה,משרד והרשמות,לחברינו ממודיעין ובועז קליין על יום האירוע במסלול העממי.... ליוסי ותום רוכבי המאסטרס שלנו וצלמים בחסד על צילום האירוע בחן וכשרון רב,לכל נותני החסות-רשף ממרכז האופניים "רוכבי הגלבוע" שבאתר הסקי,רענן ברזק-מרענן מזון לדגים וליאת סלע,לאבי האחד והיחיד מהחומוסיה וגרפיקל,לחברת שעוני הדופק "סונטו",לרענן GU ג'ל אנרגיה,לגלעד מGMJERSY ביגוד רכיבה,ליוני רוכב בקבוצה ונציג "הרבלייף",לסמדר מפיצה סמדר שבגן נר ולכל המשתתפים באירוע שהגיעו,השקיעו ותרמו(ומקווה שלא שכחתי אף אחד...). נפגש בשנה הבאה לסובב אופיר ה-3 מצורף קישור לתמונות באדיבות יוסי ותום כאמור- https://picasaweb.google.com/tapuz.yosi/2# שחף

ellabs

New member
סיון מגיע לכם

כול הכבוד -לארגן אירוע כזה ולהצליח זה ממש משימה לא קלה כול הכבוד לשחף ולקבוצתכם ששמים את הערכים והתרומה לקהילה במקום חשוב-תמשיכו כך :)

נותן לי את ההרגשה, ש...

מלח הארץ, ארץ ישראל היפה - נמצאים פה והם לא קלישאות ריקות מתוכן, ומילים שאיבדו מזמן את משמעותם. נפלאאאאאאאא לקרוא את הדברים. תודה רבה.

למעלה