סיכום ההופעה המדהימה בבארבי

סיכום ההופעה המדהימה בבארבי

קשה לסכם ערב בסדר גודל עצום כמו שהיה לנו בכמה מילים, אבל אני אנסה. רק לפני זה אדגיש שהביקורת שאני אתן היא ברובה טובה, אבל אני רוצה לתת את התמונה המלאה של הערב כמו שאני ראיתי אותו. אז הגעתי אחרי לפחות שני שירים שאביסיניאנס ניגנו, מה לעשות, לא פשוט להגיע בזמן מהשומרון אחרי יום מפרך בצבא, ועוד בחמישי כשהכל פקוק. אבל זה לא קשור... בכל אופן דווקא הציפיות שלי מההופעה של החבשים לא היו גבוהות, אחרי שהסקסופוניסט שלנו ראה הופעה שלהם באמסטרדם ולא נהנה במיוחד, בלשון המעטה. אבל - איך אומרים את ההיפך ל"כגודל הציפיות גודל האכזבות"? - ההופעה שלהם גבלה בשלמות, באמת, מופע הרוטס הכי טוב שלי יצא לראות בארץ, ובעצם בכלל. וואו, פשוט הופעה אדירה, סוחפת, כובשת. ברנרד קולינס התחיל את ההופעה עם קול מוזהב לחלוטין, שלאט לאט דעך. כנראה שאת מה שהזמן עושה אי אפשר לנצח. מה שהיה כל כך יפה הוא שהשלישיה חיזקה אחד את השני בווקאל במקומות החלשים יותר. אין ספק שמדובר בחבורה מגובשת לחלוטין, כמו יהלום שאי אפשר לפרק, הם כבר מכירים את המקומות הריקים בכל מקום היטב, כאילו יכלו להעיר אותם באמצע הלילה והם עדיין היו עושים את זה באופן מושלם. השלישיה פשוט ריתקה את עיני כלל הקהל, שמילא את הבארבי עד אפס מקום, אבל באמת עד אפס מקום. לא לקחתי כל חלק באירגון, אבל אני מעריך שאכן כמעט כל הכרטיסים, אם לא כולם, נמכרו. וזה עוד דבר מדהים, שלמרות שהיחצון לא היה בקנה מידה של פירסומים בעיתונים הראשיים ולא נשמעו יותר מדי קולות ברחוב שדיברו על האירוע (לפחות לי לא יצא) - השמועה עברה מפה לאוזן והבארבי התמלא. דבר אחד שחסר לי, מבחינת הלהקה המלווה (שניגנה את כל השירים של החבשים טייט לגמרי ובאופן די מושלם) היה כלי נשיפה. בהופעות הרוטס שהיו בשנה החולפת, לפחות למיטב זכרוני (יו רוי וג'וניור מארווין, גלדיאטורס..), היו כלי נשיפה, ואם לא היו אז ממש חבל, כי זה היה יכול להוסיף המון לאופי השורשי של ההופעה, וארבעה קומות של קלידים (על שני אנשים שונים) לא חיפתה על זה לגמרי. אבל זה, כנרמז, בטל בשישים לעומת מה שהיה לנו בערב. כשחשבנו שיותר טוב מזה לא יכול להיות, החבר'ה מההפקה העלו מושבים קטנים ובינגי דראמס, והאביסיניאנס הביאו אותה בסשן ניאבינגי שהפיל אותי לריצפה. יותר אותנטי מזה לא יכולנו לקבל, פשוט חלום. ולגבי בלאק אוהורו, אמנם ציפיתי ליותר, BUT STILL, הייתה הופעה מיוחדת, אבל מבחינתי זה היה יותר הופעה של מייקל רוז מבלאק אוהורו. רוז, אחד מאומני הרגאיי האהובים עלי, עלה עם מעיל עור ומשקפי שמש, וההרכב פתח עם כמה שירים מהפחות מוכרים שלהם. הלהקה ניגנה רגאיי אלקטרוני, בשונה לחלוטין ממה שהיה עם האביסיניאנס, ואמנם למרות ההתאמה לכאורה שהם הביאו לתקופה של הרגאיי האלקטרוני של שנות השמונים, לא בטוח שהגיטרות החשמליות התאימו יותר מדי לאווירה. זה היה קיצון אחר מההופעה של האביסיניאנס, אבל אין אפס, כששרו את Shine Eye Gyal, Guess Who's coming To Dinner ושאר הלהיטים, גם אם הביצועים לא היו מושלמים זה היה מרגש, חזק. הדיסטנס שרוז שידר לא יותר מדי תרם לערב, וכולם הרגישו את זה. ושוב - ועדיין, ההופעה הייתה טובה ברובה ללא ספק. שורה תחתונה, אירוע רגאיי FIRST CLASS, היה שווה כל שקל למרות המחיר שלא היה זול. נהנתי לאללה. והמחשבה על פרפקט בארץ בעוד פחות מחודש, גורמת לי להסתכל אחורה ולחשוב פאק, עלינו איזה מאה רמות...
אשמח לראות גם סיקורים שלכם חברים. BLESS

K C

New member
אכן הופעה מדהימה

התגובה הראשונה שלי למראה האבסינאנס הייתה "הם יכולים לתת הופעה בגיל הזה". הם ענו בצורה הכי טובה. השלישיה הזו נתנה הופעה מכל הלב. ראו את זה בכל רגע, כל מילה וכל טיון. אין ספק שהם היו הטובים מבין שני ההרכבים. תודה למפיקים על פיסת התרבות ואם אנו מדברים על הרכבי/אומני רוטס שעדיין מופיעים; מפיקים, היכנסו http://www.burningspear.net/booking.php

xXx Shiraz xXx

New member
oh well

לצערי הרב (מאוד), הסופנטניות שלי הייתה לרעתי הפעם ונדפקתי בלי כרטיס, אז שמעתי את כל ההופעה של האבסיניאנס מבחוץ, היה אפשר להרגיש את הוייב המטורף גם מהספסל שם !! באמת... כששמעתי מחיאות כפיים מטורפות ופתאום קצת שקט, הסתכלתי לכיוון הכניסה ואמרתי לעצמי "מה קורה פה!?" פתאום אני רואה את חברי הלהקה המופלאים יוצאים החוצה ואני כמו איזה גרופית שלהם הולכת אליהם לבי לחשוב פעמיים ואומרת להם שמדהים שהם בישראל ושהם נתנו כזה שואו מטורף ושאני שמחה שזכיתי לשמוע אותו, ומצטערת שלא יצא לי גם לראות. אחר כך הייתה נהירה המונית החוצה,ואחרי איזה 3-4 שירים של בלאק אוהורו הכניסו אותי (סוף סוף......................) אין ספק שההופעה של מייקל הייתה מעולה, הוא פרפורמר מלידה לדעתי וגם לעת זקנה זה לא אבד לו... הוא השתדל מאוד להיות עם הקהל אבל לדעתי זה היה נראה קצת מזוייף עם משקפי דיסטנס על הפנים, מה שכן - היה חזק!!!!!!!!!! אני שמחה שלא ויתרתי ונשארתי שם בחוץ עד שמישהו הביע קצת חמלה או חרמים והכניס אותי, ובהחלט היה שווה לחכות.... מי יתן שנזכה לעוד המון הופעות איכותיות ומדהימות כאלה =] אה וגם היה מעולה לראות חבר'ה מהפורום, דבר שלא קרה כבר הרבה זמן (נו, צפונית...) BLESS UP

Dtiup

New member
את יודעת מה?

שמחתי לקרוא את התגובה שלך.. מהבחינה שגם אני הייתי תקוע בלי כרטיס- או יותר נכון כסף וזו הסיבה שלא הגעתי.. כי הופות בסדר גודל כזה אני לא מפספס אף פעם בין אם זה ראגיי, היפהופ טוב וג'אנגל. ולפעמים אני חושב מה הסיפור של המחיר היקר.. אמנם צריך לשלם עליהם ולתת להם מקום ללון אבל איפה הערכים שיש לראסטה..איפה השיוון איפה הצניעות.. אני לא בא בתקיפות.. אתם לא חייבים לתת לי תשובה כי התשובה ברורה לי אבל אני חושב שאפשר להשיג עוד ספונסרים כדי להוזיל את מחירי הכרטיסים. אני בטוח שהדיון הזה חוזר על עצמו ולא פעם שניה.. אבל שמחתי להבין שבסופו של דבר הכניסו אותך.. גיל בונשטיין אני מקווה שאתה מסתובב כאן בפורום.. תדע לך שיש לך אהבה מטורפת לראסטא ותמשיך להביא זאת לישראל.. bless

skunkride

New member
בשיא האובייקטיביות

160 ש"ח להופעה של שניים מהרכבי הרגאיי מהשורה הראשונה זה ממש לא יקר ואפילו זול ! כל (ואני חוזר - כל) הופעה אחרת מחו"ל שמגיעה היום לארץ עולה הרבה יותר, לפעמים אפילו פי 2 ופה מדובר בצוות של 6 זמרים, 5 נגנים ומנג'ר (אולי עוד שפיספסתי) שמגיעים מג'מייקה הרחוקה... אפשר להגיד שבהחלט קיבלנו פה שתי הופעות במחיר של כרטיס אחד ! מה גם שהכסף פה לא הולך לעסקנים שמנסים להרוויח קצת ג'ובה אלא לאנשים שרק מחפשים את מי עוד אפשר להביא Nuff said !

K C

New member
מסכים

בהשוואה למחיר כרטיס להרכבים מקבילים בארצות אחרות המחיר הגיוני וכמו שסקאנק אמר, אפילו זול. ירבו הופעות דומות בארצנו

bigwill

New member
בוא נעשה ככה:

היית משלם 70 שקל בשביל לראות את בלאק יוהורו? ברור והיית משלם אותו סכום כדי לראות את אביסיניאנס? אין ספק. Seen?

Dtiup

New member
וואלק

כמו שאמרתי לכם אני מבין בדיוק מאיפה הנקודת מבט שלכם באה.. אבל כשחיילים אין כסף, וכולכם יודעים את זה.. זו אכן מכה 160 שקל. אמרתי זאת כבר פעם קודמת שהיה דיבור על זה.. היום המפיקים או לא יודע מי הרשו לעצמם לעלות את המחירים.. וזה בשביל קטע רווחי ועסקי בלבד.. לפניי שנתיים וחצי שמאד פרופסור וליסקראצ' פרי הופיעו עם דה לה סול.. מי שמכיר את דה לה סול יודע שהם משתווים מבחינת עבר ומוזיקה לפרי ולפרופסור.. וזה עלה רק 150 שקל.. עכשיו אשמח שתנסו להסביר לי את מה שהסברתם לי קודם רק אחרי שאמרתי את זה.

אני בעד סיבסוד הופעות לחיילים וסטודנטים!

לא בחינם כמובן, אבל בהוזלה כלשהי. מה לעשות, אנחנו תפרנים וזה לא סוד....

DuBsYs

New member
ומה עם מי שמרוויח שכר מינימום?

ומה עם מובטלים, אומנים, מוסיקאים, תיכוניסטים, תושבי שכונות מצוקה ועירות פיתוח, עולים חדשים ומקבלי קצבאות מהביטוח הלאומי??? תאמינו לי לא חסרים חברה תפרנים שבאים להופעות, לא צריך להתבאס על זה שתרבות עולה כסף. תשמחו לשלם את הכסף על הופעה זה הרבה יותר טוב מלשם את הכסף על כל דבר אחר!

DuBsYs

New member
חביבי, אתה מגזים ובגדול

לפני שנתיים הלחם במכולת עלה 5 ש"ח והיום עולה 7, ב1989עלה כרטיס אוטובוס שקל תשעים, והיום חמש ועשרה, .!?!.!?!.1?@W@T^%!^#@~#@@) אין מה לעשות, כאלה אכזרים החיים בעולם שלנו, המחירים עולים וערך הכסף יורד וגם לי פרי, 4 נגנים, המאד פרופסור, ארל16 ו3 אנשים מדהלהסול זה עדיין מכמות האנשים שהגיעו בסבב האחרון. חוץ מזה רובנו היינו חיילים והסתדרנו, הכל שאלה של סדר עדיפויות, אם תתארגן על 6 ש"ח בכל יום במשך חודש (תעשן פחות סיגריות, תאכל פחות בחוץ, אל תצא באיזה יום שישי לפאב, האוטובוסים לחיילים בחינם...) נכנסת להופעה + שתית בירה וזכית לחוויה שתזכור לכל החיים. חוצמזה המפיקים עבדו קשה מאוד בשביל שתוכל לראות אומנים בסדר גודל כזה בארץ, דבר שהוא בכלל לא מובן מאילו, אתה לא חושב שמגיע להם לראות קצת כסף מהעניין?

DuBsYs

New member
ועוד נקודה קטנה

אני מכיר את רוב האנשים שמתעסקים בהפקות של הופעות רגאיי ורובם אנשים זהב. אני משוכנע שבמידה ולמישהו יש בעייה כלכלית קשה והוא מאוד רוצה לראות את ההופעה הם ישתדלו לבוא לקראתו כמה שהם יכולים. מצד שני אני משוכנע שאם הייה אפשר לדבר עם המפיק ולארגן הנחה בקלות עשרות אם לא מאות אנשיים הייו מקמבנים את עצמם ככה, לצערי ככה זה עובד בישראל. חוץ מזה תמיד אפשר לייחצן הופעות בסדר גודל גדוול ולכסות חלק מהעלויות של הכרטיס

Dtiup

New member
אהבתי את הריסון בכל הודעה

בכל אופן לא פסלתי אף פעם מה שאתה אומר.. ומה שאמרת ידוע לי כבר.. ולכן שמחתי מאוד שהבחורה אמרה שהכניסו אותה בסופו של דבר.. ולכן גם הודתי מקרב לב לגיל בונשטיין ושאר חברי ההפקה שתמיד מביאים מוזיקה איכותית. אתם חושבים שאני בא ותוקף את הסצנה והמחירים אבל, לא. בכל אופן בקשר להנחות- כן לחיילים ולסטודנטים אנשים שתורמים למדינה מגיעה הנחה... בקשר לשאר האנשים שציינת כל אחד ובעיותיו אני לא מאשים ולא עליינו חס ושלום. אבל כמו שיש בכל מקום הנחות לחיילים וסטודנטים או סגל בכיר כלשהו זה יהיה משמח לב אנוש..

xXx Shiraz xXx

New member
בוא נגיד ככה: נכשלת במתמטיקה? חח סתם

בובי אני צוחקת! באופן כללי כולכם צודקים, על פניו 160 שקל זה הרבה להופעה, אבל זה פאקינג 2 הופעות של 2 להקות מדהימות שלא התחילו לנגן אתמול וגם לא שלשום, שנות הותק שלהם והאיכות מאפשרות להם לגבות מחיר שכזה להופעה משותפת כי אנחנו יודעים שנקבל תמורה שווה לכספנו (זה למה היה SOLD OUT...)

Dtiup

New member
ושוב

את צודקת אבל זה לא מחיר שווה לכל כיס. ולמרות ההסבר שהבאת בקשר לעבר של 2 הלהקות... הבהרתי שזה יכול להיות אחרת- ע"ע מה שרשמתי בהודעה הקודמת.

למעלה