סיכום סמינר עם הויילר גרייסי

לירוןE

New member
סיכום סמינר עם הויילר גרייסי

ביום שישי האחרון היה ל-Gracie Humaita Israel - Team Leibovich הכבוד לארח את אחד מעמודי התווך של אומנויות הלחימה בכלל ושל ה-BJJ בפרט- מאסטר הוילר גרייסי.
הסמינר החל בעבודה בעמידה על טכניקות הגנה עצמית שהנן ליבה של השיטה. בהמשך תרגלנו מעברי מצב שונים בקרקע, היחלצויות ממצבי נחיתות ומעבר לעמדה שולטת וכן טכניקות מנע נגד התקפות שונות.
היה מדהים! הויילר הראה פעם אחר פעם ששום טכניקה אינה מובנת מאליה-תמיד יש עוד דגש קטן, ניסתר וחמקמק שיהפוך טכניקה סבירה לטובה וטובה למצוינת. עומק אומנותו של הויילר נובע מהעבודה שהוא אינו רק מורה מעולה אלא גם לוחם אדיר שבתקופה בה התחרה נחשב מהטובים בעולם (אם לא הטוב שבהם) - שילוב תכונות נדיר המאפשר להגיע לרמות הגבוהות ביותר. יש משפט שאומר those who can do. Those who can't, teach. מורה טוב לא אומר בהכרח לוחם טוב ולהיפך. ישנם אלופים גדולים שמעולם לא הצליחו להיות מורים גדולים ומורים ומאמנים גדולים שלא היו או לא הצליחו כלוחמים/מתחרים. להתאמן תחת הויילר משמע להתאמן תחת מתחרה ולוחם ענק שהגיע להישגים וקבע שיאים שעדיין לא נשברו ובו בעת, כמאמן, העמיד שורה מדהימה של תלמידים, מורים, מתחרים ואלופים.
ברמה האישית אני יכול לומר שנהניתי מכל רגע, הרגשתי כמו ילד בחנות צעצועים.

בסמינר נכחו בנוסף לחברי HUMAITAגם נציגים מקמ"י, קונג פו, אייקידו, תלמידים של רמי אבוהב- ג'ו גיטסו יפני וברזילאי, פיני חדידה- מורה מוערך ל-BJJ וכן הח"כ מטעם "קדימה", רוברט טיבייב, שהינו קצין לשעבר בצבא האדום ולוחם סמבו. לכל האורחים, תודה שבאתם ונתראה בסמינר של שנה הבאה (אפשר גם לפני ).

כמו כן, מגיע מזל טוב למס' אנשים שזכו לטפס בסולם הדרגות:
-משה קיץ, נציגו של הויילר בישראל, קיבל פס נוסף לחגורתו השחורה.
-ינון אבני, תלמידו הבכיר של משה וראשון תלמידיו לקבל חגורה שחורה !!!
- איתי ליבוביץ', מאמן הקבוצות בת"א ונתניה (והמורה שלי), קיבל פס שלישי לחגורתו הסגולה.
- מזל טוב קולקטיבי לכל שאר הרבים (מאוד) וטובים שקודמו לדרגות שונות החל מפסים בחגורות השונות דרך חגורות כחולות וכלה בחומות.

לסיום, אני רוצה להודות למאמן שלי, איתי, ולמאמנו שלו, משה, על כך שנתתם לי את האפשרות להיות עד להיסטוריה ולשורש של השיטה שאני כה נהנה ללמוד. תודה.

סמינר עם הויילר גרייסי וקצת על תלמידים

קודם כל המון המון תודה ללירון. זה כיף גדול שיש תלמידים כאלה שהרי בראש ובראשונה אנו מביאים את הויילא לארץ בשבילם.
גם משה וגם אני טסים ארה"ב ולברזיל כדי להתאמן עם הויילר (אני מודה שמשה הרבה הרבה הרבה יותר ממני ומקווה שבקרוב אפגש עם הויילר יותר)
ולמרות שאנו שמחים לראות אותו כמה שיותר, ולמרות שיש לנו עוד המון ללמוד, המטרה העיקרית שלנו היא להביא אותו לתלמידים שלנו.
קודם כל, שיראו, ישמעו ויחוו את המקור ולא רק כתמונה על הקיר.
ושנית, לא כולם יכולים להשאיר מאחור את סדר יומם ופשוט להעלם אל עבר השקיעה הברזילאית.
אם יש משהו שכיף יותר מלראות את הפרצופים של התלמידים ולשמוע את ה"וואו" כשהם רואים טכניקה חדשה זה לקבל תגובה כמו זו של לירון. בהזדמנות זו אני רוצה
לברך את לירון על קבלת החגורה הכחולה! החגורה הכחולה מהווה ציון דרך משמעותי בעולם הג'יו ג'יטסו הברזילאי ומסמלת את המעבר מתלמיד חדש והדיוט
לאחד שמבין מה הוא עושה (דמו לעצמכם שאתם מנסים ללמד קרוא וכתוב מישהו שלא דובר את השפה, לעומת כזה שכן).
באותה ההזמדנות אני רוצה להודות למאמן שלי - משה קיץ - שאיפשר את הגעתו של הויילר מלכתחילה וכמובן על קידומו.
אמנם הסמינר הוא בראש ובראשונה לתלמדינו אך ההזמנה לסמינר פתוחה לכל אחד בלא קשר לשיטת הלחימה או הרמה.
מי שפספס את הסמינר השנה (והתבאס בעקבות הודעתו של לירון) אל דאגה, אנו בשאיפה להביא את הויילר מדי שנה!

elvis18

New member
היה סמינר אדיר עם מאסטר רויילר גרייסי !!!

הייתי בסמינר בנתניה , הסמינר היה פשוט מבריק , יצאתי ממנו זוהר , רויילר גרייסי ,אמן לחימה ולוחם ברמ"ח איבריו , ומורה ענק !!
כמו שלירון אמר , הוא גם אגדת BJJ וגם מורה אדיר .. זה היה נפלא לראות אותו מדגים ועובד ומסביר ,הרמה הגבוהה ביותר !

תודה רבה למשה קיץ על הבאת רויילר גרייסי לארץ , ולאיתי קואץ' לייבוביץ ,על ארגון הסמינר המופתי בנתניה .

מזל טוב לכל המקודמים בחגורות ובפסים .

תודה רבה לכל החברים ,היה מדהים !!

נתראה באימון

elvis18

New member
מאסטר הויילר גרייסי בפעולה ..

איזה לוחם ומורה אדיר !!

למעלה